Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa Poland
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus II 1.6 tdci zapala się usterka układów silnika

yankeeee 11 Gru 2008 18:50 61514 8
  • #1 11 Gru 2008 18:50
    yankeeee
    Poziom 10  

Witam,
    Mam następujący problem z Focusem II 1.6 tdci 110 KM. Mianowicie podczas przyspieszania szczególnie na wyższych biegach 4 i 5 przy ok 3000 obr/min zapala mi się kontrolka "usterka układów silnika" i samochód jedzie jak by miał połowę mocy mniej. Na biegu jałowym wchodzi max na 3000 obr/min. Po wyłączeniu zapłonu wystarczy odczekać ok 2 min i kontrolka gaśnie a samochód znowu jedzie normalnie. Jeżeli ktoś spotkał się z takim problemem to bardzo proszę o pomoc.
    Dziękuję i pozdrawiam Yankeeee

2 8
  • Texa Poland
  • #2 11 Gru 2008 20:49
    autoas
    Poziom 42  

Podłącz go do naszego forum przez bluetooth to ci sprawdzimy nie ma sensu jechać na komputer, będziemy zgadywać

2
  • Texa Poland
  • #3 12 Gru 2008 07:32
    yankeeee
    Poziom 10  

Byłem na komputerze, wyskoczył błąd związany z ciśnieniem paliwa.

0
  • #4 12 Gru 2008 09:55
    marek1977
    Poziom 33  

Zawór ciśnienia paliwa na pompie?Niedostępny w serwisie chyba że z całą pompą. Jak go wyjmiesz to może dobiorą ci w Boshu. Są też na allegro. Ale to może być coś innego. Może zdradzisz jaki kod usterki? :)

3
  • #5 12 Gru 2008 11:18
    autoas
    Poziom 42  

Najbardziej "boli" mnie to na forum, że wszyscy szukają pomocy, ale jak ktoś chciałby pomóc, to musi wyciągać od autora wszystkie dane kody, przyczyny, objawy itp. I tak ciężko się pomaga przez internet, rzadko kończy się sukcesem, ale w większości z winy opisu autora
    Ale wszyscy piszą "help" "plis" "ratunku" "pomocy" "kraj -:cry:"
    To taka ogólna uwaga :?:

No niestety i dlatego to forum schodzi na psy ciężko zapanować na ładem i porządkiem . Michu10

2
  • #6 14 Sty 2009 20:34
    goras
    Poziom 11  

yankeeee napisał:
    Witam,
    Mam następujący problem z Focusem II 1.6 tdci 110 KM. Mianowicie podczas przyspieszania szczególnie na wyższych biegach 4 i 5 przy ok 3000 obr/min zapala mi się kontrolka "usterka układów silnika" i samochód jedzie jak by miał połowę mocy mniej. Na biegu jałowym wchodzi max na 3000 obr/min. Po wyłączeniu zapłonu wystarczy odczekać ok 2 min i kontrolka gaśnie a samochód znowu jedzie normalnie. Jeżeli ktoś spotkał się z takim problemem to bardzo proszę o pomoc.
    Dziękuję i pozdrawiam Yankeeee

sprawdz czujnik i zawór ciśnienia doładowania

0
  • #7 26 Sty 2009 11:10
    maciejz1
    Poziom 2  

Miałem podobny problem tylko u mnie takie objawy nie ustępowały po ponownym odpaleniu silnika. Ale wystarczyło że poruszałem jedną z czterech wtyczek które dochodzą do wtrysków a wszystko zaczynało działać właściwie. Porozginaj zaciski w tych wtyczkach może pomoże.
    Pozdrawiam

5
  • #8 17 Paź 2009 20:33
    pawmal
    Poziom 11  

witam , musisz podlaczyc komputer i odczytac kod bledu, ja mialem taki przypadek ze pekla rura za sprezarka i spindalalo cisnienie, komuter to wyczul i zapalal kontrolke i inaczej mapowal wtryski - polowa mocy, generalnie pierdolka

pozdrawiam i zycze powodzenia

2
  • #9 27 Lis 2009 20:53
    czoper99
    Poziom 2  

U mnie jest tak że jak wtyczka z przepustnicy jest ściągnięta to wchodzi na obroty normalnie, a jak jest założona to do 10 sekund chodzi normalnie a potem wchodzi tylko do 3000 tys obrotów i koniec. Mój silnik to 1.6 TDCI 90 KM a błędy z ECU są następujące:

(P2584)
    Polecenie z modułu sterującego dodatkowymi składnikami paliwa włczenia (mil)

(P2455)
    Wysoka wartość napięcia w obwodzie czujnika ciśnienia różnicowego oddzielacza cząsteczek stałych

(P0103)
    Zbyt wysoka wartość na wejściu obwodu przepływomierza (MAF)

(P0033)
    Otwarty obwód sterujący zaworem obejściowym turbosprężarki / sprężarki doładowującej

(P022B)
    Niskie napięcie w obwodzie A sterowania obejściem chłodnicy powietrza doładowującego

Czy ktoś wie co to może być? Z góry dzięki za wszelką pomoc, Pozdrawiam.

7