Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio w Seacie Leonie I. Czy wymieniał ktoś akumulator?

david8213 11 Gru 2008 19:26 4582 17
  • #1 11 Gru 2008 19:26
    david8213
    Poziom 19  

Czy wymieniał ktoś akumulator w leonie.
    Chodzi mi o to czy jest jakiś czas na wymianę akumulatora aby nie wpisywać kodu do radioodtwarzacza.

Czy odlączenie akumulatora nawet na 1s powoduje zablokowanie radia oraz wymaga podania kodu. Czy jest jakiś czas na wymianę żeby tego kodu nie wpisywać? (Ponieważ go nie mam)

• #2 11 Gru 2008 19:40
    LWD11
    Poziom 25  

niestety nie ma jakiekoś czasu przewidzianego na wymiane akumulatora by radio nie poprosiło o kod.

• #3 11 Gru 2008 19:42
    david8213
    Poziom 19  

Czyli zostaje mi servis seata?

Ile kosztuje taka usługa i czy trzeba mieć jakieś papiery?

Czy może ktoś mi wysłać zdjęcie wtyczki tego radia (tylni panel) i opiskę kolorów

• #4 11 Gru 2008 23:07
    SlaweK
    Poziom 43  

Niektóre Seaty miały radia niekodowane a zawsze możesz użyć akumulatora dodatkowego który podtrzyma zasilanie na czas wymiany. W niektórych autach to jedyna bezpieczna metoda by potem odpalić auto.

SławeK

• #5 12 Gru 2008 05:08
    david8213
    Poziom 19  

Czy mogę użyć małego akumulaotra żelowego do podtrzymania?

• #6 12 Gru 2008 10:04
    rybeh
    Poziom 26  

We Wrocku na giełdzie elektronicznej zrobią radio od ręki.
    Przyda się na przyszłość.

• #7 12 Gru 2008 14:08
    SlaweK
    Poziom 43  

Większość kodziarzy zrobi to radio na kolanie. A jak to zrobią, czy zmarzniętymi palcami metodą na podkładkę byle szybko czy kulturalnie odczytają kod bez zmieniania zawartości i mieszania w nim to już jest zagadką. A to metoda bezpieczna i zalecana przez serwisy. Wystarcza podłączenie takiego akumulatorka do zapalniczki w aucie sprawdzając czy jest w niej prąd nawet bez kluczyka w stacyjce. Ma to tą zaletę że niweluje iskrzenie klemami przy zakładaniu aku co jest często przyczyną innych usterek przy okazji.

SławeK

• #8 12 Gru 2008 17:27
    david8213
    Poziom 19  

To sprawdzona metoda na to żeby radio po wymianie akumulatora nie prosiło mnie o kod ?

Chodzi mi o podłączenie tego małego akumulatorka pod zapalniczkę.

Ktoś to testował?

W sumie instalacja zapalniczki jest połączona z resztą kabli.
    Tylko chodzi mi o to czy ten mój mały akumulatorek nie padnie ponieważ będzie on także podtrzymywał zasilanie komputera itp.

(Tak na marginesie jak podłączysz pod zapalniczkę ten mały akumulatorek to po co sprawdzać czy jest w niej napięcie - Przecież na pewno będzie - to normalne)

!!!!! To co piszesz nie wypali w samochodach gdzie gniazdo zapalniczki jest zależne od stacyjki!!!!!

• #9 12 Gru 2008 20:03
    LWD11
    Poziom 25  

Na czas wymiany akumulatora w aucie, ten akumulator żelowy swobodnie wystarczy do podtrzymania pamięci radia, tylko nie wpinaj go w zapalniczke bo tam jest najprawdopodobniej napiecie po stacyjce i kompletnie nic to ci nie pomoże.Wysuń radio, po jego bokach u dołu masz takie poziome szczelinki w które wkładasz specjalne klucze, nie wypinaj wtyczek z radia, podepnij plus z akumulatora żelowego do gniazda (zasilającego A) w radiu na 7 pin UB+ (12v z akumulatora), minus z akumulatora żelowego podepnij do pinu (A) 8 Masa (-) lub na obudowe radia, uważając przy całej procedurze by nie zrobić jakiegoś zwarcia. Po takim podłączeniu wymień akumulator w aucie na koniec odepnij ten żelowy, zaoszczędzisz pare groszy na dekodacjii, albo coś uwalisz i naprawiacze sie ucieszą ;-) pzdr

https://obrazki.elektroda.pl/50_1229108168.gif

• #10 12 Gru 2008 20:20
    david8213
    Poziom 19  

Ten schemat wtyczki co podałeś jest do poniższego radia ? Chodzi o Seata Leona 2001r
    na 100% ??

Masz gdzieś dokładną opiskę poszczególnych numerków ?

• #11 12 Gru 2008 20:32
    LWD11
    Poziom 25  

tak to jest opis gniazda do twojego radia

• #12 12 Gru 2008 20:49
    david8213
    Poziom 19  

a masz moze szczegółową rozpiskę numerków?

chodzi mi o A 4,5,6,7,8

oraz B 1,2,3,4,5,6,7,8

bo wtyczka C to chyba głośniki a tego nie potrzebuję

• #13 13 Gru 2008 11:43
    wit007
    Poziom 23  

B to glosniki, A zasilanie. C - wzmacniacz i zmieniarka jesli radio ja obsluguje. Plus daj na pin, gdzie jest zolty kabel, minus na czarny. Numerkami to bedzie 4 - plus, 8 - masa. Albo masa na obudowe radia.

• #14 13 Gru 2008 11:55
    LWD11
    Poziom 25  

wit007 napisał:
    B to glosniki, A zasilanie. C - wzmacniacz i zmieniarka jesli radio ja obsluguje. Plus daj na pin, gdzie jest zolty kabel, minus na czarny. Numerkami to bedzie 4 - plus, 8 - masa. Albo masa na obudowe radia.

nie wprowadzaj kolegi w błąd pin 4 w Seacie to plus po stacyjce i wcale nie jest koloru żółtego. stały plus UB+ (12v z akumulatora) jest na pinie 7.

• #15 13 Gru 2008 12:22
    wit007
    Poziom 23  

O cholerka rzeczywiscie - zapomnialem ze volkswagenowate maja odwrotnie - sorry

• #16 13 Gru 2008 17:06
    david8213
    Poziom 19  

Znalazłem w książce naklejkę.
    Tylko dziwne jest to że w ramce z kodem jest pusto.
    Czy w serwisie nie pomylili się i nie powinni nakleić tej naklejki o piętro niżej? Jak widać ta naklejka jest podwójna

Niech ktoś mi napisze ile wasz numer seryjny (Serial NO) posiada cyferek.

XXXXXXXXXXXXXX
    XXXX
    Te X zmieniłem wiadomo w jakim celu...

• #17 13 Gru 2008 17:31
    SlaweK
    Poziom 43  

Serial to ten dłuższy a kod jest 4 cyfrowy, sprawdź czy serial zgadza się z tym nabitym po prawej stronie radia i nie ma tu co filozofować. Nr seryjny to oznaczenie producenta, tu SE, model radia np Z2Z2, litera i 7 cyfr choć w nowszych jest już bez litery ale za to 8 cyfr.

SławeK

• #18 14 Gru 2008 12:14
    david8213
    Poziom 19  

tak na marginesie jednak gniazdo od zapalniczki działa nawet bez kluczyka w stacyjce. (Seat Leon TDi)

Dzięki temu można tu chyba spokojnie podłączyć dodatkowy akumulatorek do zapalniczki aby podtrzymać pamięć przy wymianie akumulatora w aucie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME