Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekt instalacji CA w Astrze II kombi

Kłosiol 11 Gru 2008 19:59 1344 0
 • #1
  Kłosiol
  Poziom 29  
  Witam,

  Chce zamontować sprzet w mojej Astrze II kombi i potrzebuje porady osób, ktore juz dzialaly coś konkretniej w swojej Astrze jeśli chodzi o instalacje Car Audio.

  Nie pytam się co kupic itp. bo wszystkie potrzebne rzeczy już mam w domu tylko chce się odpowiednio do tego zabrac i wszystko przemyśleć, żeby było dobrze.
  Chodzi mi głownie o rozmieszczenie sprzętu i o jak najmniejsza ingerencje w wyposażenie auta i jego instalacje elektryczna.

  Sprzęt tez ma się zbytnio nie rzucać w oczy.

  Moje klocki:

  Radio: JVC KD-G821
  Przod: Axton CAC 2.6
  Wzmak przod: Axton A260
  Subwoofer: RE Audio SR12D2 spiety na 4 Ohm
  Wzmak suba: Hifonics BXI 1100D
  Kable sygnałowe: Dietz
  Kable zasilające : 16 mm2 I 10 mm2
  Kable głośnikowe: 2,5mm2 OFC

  Mój plan jest taki:

  1. Przeciągnąć nowe kable głośnikowe do drzwi 2,5 mm2, montaż dystansow mdf, wytłumienie drzwi. Jak wiadomo w drzwiach sa te skrecane kostki i trzeba je rozwiercic w miejscu gdzie nie ma pinow wiertłem np. 6 mm i wtedy tedy puszcze kabel….

  Żeby za bardzo nie rzucało się to w oczy to tweetery chce zamontowac w oslonach lusterek bocznych. Miejsca te będą odpowiednio przygotowane do tego celu przez odpowiednie wyprofilowanie ( żywica, włokno szklane, szpachla itp.) i pomalowane na czarno.
  Tweetery będą tez odpowiednio ukierunkowane.

  I teraz pytanie ….. gdzie umieścić zwrotnice bo zalezy od tego to ile kabli będę musial przeciągnąć przez te kostki do drzwi.
  Najlepiej by było umieścić zwrotnice z przedniego zestawu gdzieś w aucie np. za schowkiem z przodu ale to wiąże się właśnie z przeciągnięciem aż 2 kabli 2,5 mm2 do drzwi ( do woofera i tweetera).

  Można tez dac zwrotnice w drzwi i wtedy przeciągam tylko jeden kabel przez drzwi do zwrotnicy ale nie chce, żeby zwrotnice zamokły bo jak wiadomo w drzwiach zbiera się woda i wilgoc…..

  Jest tez opcja zamontowania zwrotnic za schowkiem, tweetery w słupki przednie i wtedy do drzwi idzie tylko jeden kabel do woofera .
  To najbardziej poprawny sposób montażu ale estetyczne zrobienie przednich słupkow z tweeterami sporo kosztuje i za bardzo rzuca się w oczy a nie chce tego…..

  Jak to rozwiązać, żeby było dobrze ??? Jestem za tweeterami w osłonie lusterek ale gdzie dac zwrotnice ????


  Tak wyglądają kostki po rozkręceniu:

  Kostka z drzwi: Rozwierce w miejscu gdzie jest strzałka bo nie ma tam żadnych wystających pinow czyli to miejsce jest nie uzywane……

  Projekt instalacji CA w Astrze II kombi

  Kostka z auta: od strony auta w tej kostce w miejscu zaznaczonym strzałką sa 2 zielone kabelki ale w kostce w drzwiach nie ma w tym miejscu pinów wiec to złączę nie jest wykorzystywane….

  Projekt instalacji CA w Astrze II kombi


  2. Rozmieszczenie wzmakow:

  Wzmak do suba będzie w bagażniku na skrzyni ale nie mam wizji przykrecenia wzmaka na przod. Najlepiej by było go przykręcić gdzies z przodu gdzie jest miejsce a nie przeszkadzałby w użytkowaniu ……. Może za schowkiem pasażera jest tyle miejsca,że zmieszcza się zwrotnice i ten wzmak.

  Nie wiem ale nie chce zaś ciągnąc kabli zasilajacych10 mm2 i sygnalowych do bagażnika do tego wzmaka na przod, potem zas kable głośnikowe spowrotem na przod do zwrotnic…….

  Jakie macie pomysły dobre w praktyce ???