Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot Partner 2,0 HDI - Tryb serwisowy, opóźnione gaśnięci

stary79 11 Dec 2008 20:49 2827 2
    stary79
    Level 11  
    Witam serdecznie. Mam problem z moim Partnerem 2,0 HDI. Mianowicie po wymianie oleju i filtrów włączył mu sie tryb serwisowy (kontrolka silnika). Obroty idą tylko do 2200 i auto gaśnie z opóźnieniem ok 4 sek. Próbowałem czyścic wszystkie złączki w komorze ale nic nie dało. Zauważyłem popękane blaszki na przepływomierzu więc go wymieniłem na oryginalny (siemens) i też nic nie dało. Dodam ciekawą rzecz iż w zeszłym roku miałem to samo pech chciał że na 3 dzień jadąc do serwisu wydzwoniłem w bariery na obwodnicy, auto się potukło ale ta usterka przeszła. Niezłe. Proszę was o pomoc gdyż nie bardzo uśmiecha mi się wizyta na ASO
    zi.ko
    Level 26  
    Nie ma to jak domorośli mechanicy. Potrzebna jest diagnostyka komputerem. Jeśli boisz się serwisów to jedź sobie na obwodnicę jeszcze raz.
    stary79
    Level 11  
    nie ma to jak pomoc. Dzięki zi.ko. Oby więcej takich dobrych dusz. (Pajac). A tak swoją drogą problem rozwiązany. Po diagnostyce komputerem i skasowaniu błędów usterka samoczynnie powracała. (Pokazywał błąd przepływomierza), okazało się iż kabel uległ częściowemu przetarciu i robił w konia cały sprzęt. PS nie wiem zi.ko za co masz ten 18 poziom :)