Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

REnault Laguna 94r 1,8 8V, dusi się

11 Gru 2008 22:38 2518 3
  • Poziom 12  
    Witam

Mam taki nietypowy przypadek z moją Lagunką. Nie mam w niej gazu. Dp zbiornika dostała mi się duża ilość wody, ok 2-3 litry na pusty zbiornik. Zaraz po tym zalałem dużą ilością benzyny i dodałem denaturatu. Jeździł dopóki nie zaczął kulac gasnąć itp. Wtedy zabrałem się za wymianę filtra paliwa, wstawiłę nową pompę paliwa, wypłukałem zbiornik. Zalałem również preparat STP do czyszczenia układów wtryskowych. Wymieniłem również sondę ponieważ zauważyłem przy okazji naderwany przewód.

W chwili obecnej pojazd zachowuje się następująco:
    Pali od dotyku. Prędzej szarpała jakby na 3 gary teraz jest ok. Nieładnie zachowuje się jednak podczas jazdy. Dusi się przy ruszaniu. A najczęściej przy gwałtownym wciskaniu gazu. JAk delikatnie powoli wciskam gaz to jest prawie ok. Ale jak raptownie depnę to zaczyna siuę dusić i obroty spoadają na minimum.....aż czasem zgaśnie. NA biegu jałowym natomisat silnik pracuje jak zegareczek. Jak dzisiaj jechałem i dałem gaz...zaczął się dusić...wtedy wcisnąłem gaz do dechy i po 2 sekundach duszenia się zapaliła się kontrolka awari układu wtryskowego i jak ręką odjął. Kontrolka świeci a auto śmiga jak nowe. Ale jakzgasiłem to już kontrolka nie świeciła i na nowo problemy. I tak w kółko mogę ...przywalić mu po gazie...zapali się kontrolka i śmiga na obrotach jak nowy...

Co to może być?????
  • Computer Controls
  • Poziom 12  
    podłącz do kompa na dobrym warsztacie i bedzie wszystko jasne.
    bo moze byc np. czujnik położenia przepustnicy dlatego moze tak szarpac.
  • Computer Controls
  • Poziom 18  
    kolega mógłbyś powiedzieć jak poradziłeś sobie z problemem, jestem ciekaw co było przyczyną
  • Poziom 12  
    Uszkodzona była sonda lambda.