Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota MR2 - nie odpala po zwarciu na akumulatorze

12 Gru 2008 02:12 2270 6
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich! Mam wielki problem i prośbę o pomoc równie wielką :)

...Więc tak... Jechałem samochodem Toyota MR2, akumulator spadł i plus akumulatora zetknął się z przepływomierzem (aluminium), nagle wszystko zgasło, powstało zwarcie w skutek którego wszystko działa oprócz świateł przednich i nie moge też odpalić silnika, gdy próbuje zakręcić rozrusznik wyrzuca ale nie kręci i nie jest to wina akumulatora bo zmieniałem i działo się tak samo. PROSZĘ O POMOC!

Mam niewielkie doświadczenie w elektryce więc będę wdzięczny za potraktowanie tego poważnie, ponieważ samochodzik stoi gdzieś... a nie powinien :/
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 33  
    No to pewnie popaliły się moduły :/
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Czyli wychodzi na to że moduł zapłonowy siadł? ...kurcze to lipa :/ a jak to można sprawdzić?

Dodano po 8 [minuty]:

tzn. tak, mam zlokalizowany moduł zapłonu wiem gdzie to jest i co to tylko nie wiem za bardzo jak zobaczyć czy to działa. Mam dopiero 19lat i wciąż się uczę więc wybaczcie mi ;)
  • Moderator - Na Wesoło HydePark
    Może masa między silnikiem a budą się upaliła.
  • Poziom 2  
    Właśnie już nie wiem sam ponieważ wszystko działa tzn. wycieraczki, zegarek, szyby, kontrolki się nawet palą, tylko nie działają przednie światła (ale to już przekaźnik) no i nie chce zapalić, co jest głównym problemem :/
  • Poziom 35  
    Jak rozrusznik tyka a nie kręci to gdzieś w nim lub w zasilaniu do neigo problem. spróbuj masę silnika zapiąć na masę akumulatora, bo to prawdopodobne że się masa silnika upitoliła. Jak już rozrusznik będize kręcił to dalej kolejno sprawdzaj czy jest iskra na świecach, czy benzyna idzie itp.
  • Poziom 2  
    Okej, wszystko gra razem z kolegą odpięliśmy i przeczyściliśmy masę, ale problem leżał po stronie przewodów idących od plusa które się za mocno zgięły i nie stykały gdyż są już stare, ale już wszystko zrobione. :) Dziękuje za pomoc.