Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter 311 CDI Swieca się kontrolki EDC,ABS,ASR

12 Gru 2008 12:34 21346 6
  • Poziom 10  
    Witam i proszę o pomoc mam Sprinterka z silnikiem 2,2 110k ,po jakimś czasie podczas jazdy zapalają mi się 3 kontrolki ABS I ASR/ESP jednocześnie po ok. 2 sek. czerwona kontr. EDC, wszyskie lampki świecą do czasu wyłączenia silnika, obroty silnika są bez zmian, po ponownym zapaleniu lampki gasną i wszystko jest ok. po jakimś czasie znowu się zapalają.Czy ktoś może mi pomóc, byłem już na diagnozie komputerowej niestety pech chciał że się nie świeciły i nic nie wykryło, mechanik powiedział że wystąpił jakiś błąd w prawym kole ale po przejrzeniu nic nie wykryło, może ktoś wie na czym polega usterka lub miał ten sam problem z którym sobie poradził to z góry dziękuje za każdą pomoc!!!
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 32  
    Zrób kontrolę sygnał z indukcyjnego przy tym kole co powiedział mechanik , zobacz okablowanie , sprawdz czy nie ma uszkodzeń.
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 10  
    A co to znaczy zrobić kontrole syg. indukcyjnego ??? jak już wcześniej pisałem wszystko jest posprawdzane kabelki są ok. nic niepoprzecierane i wogóle
  • Poziom 17  
    podłącz oscyloskop i sprawdź sygnały tak jak ci radzi kolega
  • Poziom 32  
    dybcio28 chodzi o czujnik ABS przy kole
  • Poziom 15  
    sprawdż czy koło koronowe nie jest za bardzo skorodowane poniewaz moze lapać bład w czytaniu-mało prawdopodobne, sprawdz a najlepiej wymień czujnik ponieważ bedzie uszkodzony kabel którego i tak nie wymienisz (kabel wewnątrz będzie gubił sygnał(raz bedzie dobry a innym razem nie-zmęczenie materiału-może ktoś go kiedyś pociagnoł za mocno albo jakis kamień go trafił,to sie zdaza bardzo często)
  • Poziom 9  
    a nic nie bylo robione w zawieszeniu?
    zobacz jak siedzą czujniki abs-u w zwrotnicy,
    mógł się delikatnie wysunąć, spróbuj wcisnąć go trochę ręką (tak żeby nie dotykał zębatki)
    te czujniki często lubią się delikatnie wysunąć podczas jakiejś roboty w zawieszeniu i wtedy wyskakuje taka choinka podczas jazdy
    pozdrawiam