Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DMX 512 materiały do zrobienia

Doktor5 12 Dec 2008 15:39 4271 9
    Doktor5
    Level 19  
    Witam!

Chciałbym się dowiedzieć czy został gdzieś opisany KONWERTER DMX 512 jakiś dokładny opis z programem do wgrania płytka z odbiornikiem i nadajnikiem. Pewnego razu znalazłem cos takiego w EP, ale to był nieskończony projekt brakowało kilku schematów i programów.

Pozdrawiam!
    _KONA_
    Level 11  
    To było w Elektronice Praktycznej nr 5-6 2006
    A schemat byl gdzieś na forum.
    Są już gotowe na Allegro.pl A na forum sprzedawał je Mori.pl (chyba on też je na allegro sprzedawał)
    Doktor5
    Level 19  
    Szukałem jakichkolwiek informacji na temat DMX i dokładnego opisu nigdzie nie ma hehe wszystkie powierzchowne będzie trzeba kupić gotowa płyte
    Doktor5
    Level 19  
    Widziałem to, ale nie myślałem, że to jest sprawny układ :D w sumie to robiłem z tej strony sterownik świateł chodzi bez żadnych problemów muszę poszukać jakiegoś tłumacza, co to bez błęduw by przetłumaczył mi hehe :D
    mounter
    Level 21  
    a co tu dużo tłumaczyć :)
    podpinasz tylko pod wyjścia procesora urządzenia wykonawcze

bodajże firma dab-systems wykorzystuje te schematy i wsady komercjnie - kasuje sporo
    Doktor5
    Level 19  
    Mi chodziło o ten artykuł czy ktoś to robił ?? Tutaj jest w miarę dobrze opisana płytka z konwerterem DMX brakuje jednak schematu i chyba płytki z układem wykonawczym
    Abili
    Level 20  
    Witam

Ten układ działa, jedynym problemem w chwili obecnej będzie zdobycie procesorów 90S4433. Atmel wycował je z produkcji parę lat temu, zastępując je ATMega8, jednak nie jest to ścisły odpowiednik.

AB