Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szarpie i odcina za wczesnie zaplon golf 3

12 Gru 2008 16:51 2898 7
  • Poziom 2  
    Witam mam taki problem.
    Posiadam golfa 3 2,0 8v ADY z gazem. Przy przyspieszaniu szarpie jakby prad mu gdzies odcinalo. Dzieje sie to i na gazie i na benzynie z tym ze na gazie potrafi strzelic. Dzieje sie to w przedziale obr miedzy 1800 a 3000. Potem ladnie ciagnie (nieraz z dwoma max szarpnieciami) az dochodzi do 5tys obr i odcina doplyw paliwa. Katalogowo pownien ciagnac do 6,4tys obra jakos. Z reszta nie wiem czy golf 3 ma odciecie takie jak np w bmw bo tak wlasnie slychac jak gaz trzymam w podlodze.
    Nowe sa kable swiece czujnik temp oleju i plynu, czyszczona przeplywka, wymieniany rozrzad oraz uszczelka pod glowica. Ogolnie problem wyszel po wymianie uszczelki pod glowica, bo wczesniej tego nie bylo.

Na biegu jalowym jeszcze faluja obroty od 736 do 860 a czasem ciut wiecej.

Panowie pomozcie czy moze byc to wina komputera czy innej czesci bo jestem zalamany :(
  • Poziom 39  
    kto wymieniał uszczelkę pod głowicą.
  • Poziom 2  
    Znajomy mechanik, ale wydaje mi sie ze jakby bylo zle wymienione to by silnik sie dusil albo krztusil a nie szarpal jakby mu prad odbieralo na setn sekundy. No i krecilby sie duzej niz do 5tys.
    Moze to byc wina calego ukladu zaplonowego? Bo taki pomysl tez mi przyszedl do glowy, ale nie wiem czy realny
  • Poziom 42  
    Wygląda na przepływkę... Nie wiem co tam siedzi ale gaz i przepływomierze się nie lubią... A już czyszczenie i przepływomierz.... Dużo powie podłączenie do jakiegokolwiek urządzenia diagnostycznego
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    rozrząd omylony
  • Poziom 17  
    także jestem za rozrządem przestawiony o jeden ząbek po wymianie
  • Poziom 2  
    ok panowie. Sprawdze jeszcze przeplywke, przepustnice i aparat zaplonowy i zabieram auto od tego mechanika do innego na sprawdzenie rozrzadu. Opisze pozniej jak juz dojde co bylo nie tak
  • Poziom 2  
    Problem z golfem nie ustal ale zmniejszyl sie sporo bo juz az tak nie szarpie. Mechanik poregulowal aparatem zaplonowym ale i tak czasem z benzyny potrafi strelic lekko i wowczas lekko schodzi waz z przepsutnicy, co w efekcie daje lepsza prace na trasie. Na gazie nie jezdze bo dopoki nie zrobie zeby dobrze smigal na pb to nie ma sie co na gaz rzucac.
    Zauwazylem jeszcze cos takiego ze jak wysprzegle i jade do swiatel na jalowym to obroty trzymaja 850 rowniutko a jak juz sie zatrzymam to spadaja na 750-800 i lekko faluja. Orientujecie sie panowie czego to wina moze byc?