Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalWork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW T4 - centralny zamek pneumatyczny ? gdzie pompka ?

12 Gru 2008 19:01 5396 6
  • Poziom 20  
    Transporter rocznik 93' benzyna T4 w wersji tylna klapa otwierana do góry, boczne drzwi suwane, z tyłu siedzenia + stolik itd. Problem w tym ,że jest tam centralny zamek fabryczny i potrzebuję założyć sterownik z pilota ale wyciągnąłem licznik a tam nic nie widzę nie mogę namierzyć pompki i modułu, zamki w drzwiach pracują głośno więc nic na słuch nie zlokalizuję, może ktoś się orientuje gdzie się wpiąć w tym roczniku ? lub gdzie szukać pompki lub jakiegoś modułu od centralnego zamka. Proszę o pomoc bo kluczyk już ledwo co wciskam w zamek a idzie zima. Pozdrawiam.
  • MetalWork
  • Poziom 14  
    Witam.A po co kolego szukasz tej pompy centralnego,kup centralkę wraz z pilotem wepnij się tuż przy słupku kierowcy do wiązki która wychodzi z drzwi,tniesz jeden przewód łączysz do centralki(sterowanie siłownikiem pneumatycznym)dodatkowo dajesz centralce w dwa miejsca +,dwie masy,zależy czym chcesz zasterować?możesz również impulsami masowymi (wpinasz się w dwa przewody od krańcówki)dajesz dwie masy,jeden plus i tyle.
  • MetalWork
  • Poziom 20  
    Dzięki serdeczne, też tak dziś pomyślałem, że odpuszczę szukanie tej pompki i modułu a weznę się za kabelki z przelotki drzwi kierowcy - tyko trochę nie rozumiem tej " kabelkowni " bo :
    ze sterownika mam dwie masy z regulowanym czasem 1s, 3s, 30s- więc dam radę, zmienić polaryzację sterowania też mogę - zakładając dwa przekaźniki więc będę miał impulsy plusowe- i tylko muszę trafić te dwa przewody idące z drzwi kierowcy i podać na nie sygnały z centralki którą zakładam. Tylko czemu muszę ciąć jakiś przewód ? i czy sterowanie jest minusami ? bo czytałem na forum że tam sterowanie jest plusem.
  • Poziom 14  
    To znaczy?jeden przewód możesz rozcięć jeżeli będziesz puszczał sterowanie po jednym przewodzie od mastera do pompki ,aby zamknąć np:plus,albo żeby otworzyć minus(ja tak zrobiłem ale mi nie zazbrajało alarmu z mastera,tylko zazbraja z krańcówki czyli z kluczyka)i zmieniłem kombinację na sterowanie impulsami masowymi,po co? bo jak odepniesz kostkę od krańcówki,są tam trzy przewody: zewnętrzne to zamykanie i otwieranie a środkowy to sterowanie,i teraz jak zewnętrzne zewrzesz do masy to zamyka i otwiera,także z centralki trzeba mu podać impuls masowy raz na zamknięcie raz na otwarcie,i tu nic nie ciołem tylko wpiolem się w te dwa przewody zewnętrzne i wszystko działa .
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Podpiąłem w kostkę z drzwi kierowcy - jest cztero -pinowa, dwa zasilające i dwa sterujące. Na BIAŁY oraz ŻÓŁTY podałem naprzemiennie plus (+) z centralki i zamyka/otwiera - wszystko działaprawidłowo.
  • Poziom 19  
    W T4 zamek jest elektryczny . Działanie takie samo jak Fordy sprzed 1998.
  • Poziom 1  
    e tam ,wyrzucono moje pytania o ten zamek, wiec forum jest bezuzyteczne