Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfra + problem z doborem konwertera

12 Gru 2008 20:09 3844 24
  • Poziom 20  
    Panowie mam takie pytanie mam talerz 80cm i dwa konwentery założone ale zabrałem nową cyfrę + z dekoderem który może nagrywać i potrzebuje dwóch sygnałów i mam pytanie czy mogę podłączyć pod każdy konwerter który mam jeden koncentryk i w sumie będę miał dwa i podłącze je do dekodera i będzie ok bo w cyfra sprzedaje konwerter pojedynczy i chodzi mi o to czy uzyskam ten sam efekt używając dwóch konwerterów żeby nie wydawać nie potrzebnie kasy
  • Poziom 27  
    @ wejście jest po to by nagrywać więc potrzebujesz konwertera twin
  • Poziom 21  
    Tak jak kolega wcześniej napisał musisz mieć konwenter twin i położyć dwa kable od konwentera do tunera.Pozdro.
  • Poziom 20  
    Wiem panowie ale właśnie się zastanawiam czy jak będę miał dwa pojedyncze konwertery i też puszcze dwoma osobnymi kablami to też będę miał dwa sygnały jeden do nagrywania a jeden do odbioru ale właśnie się zastanawiam czy to zadziała a jak nie to czym się to różni od konwertera twin
  • Poziom 26  
    Kol.musisz rozróżnic konwerter singiel/pojedyńczy / od Twina /podwójny/.Jeśli masz 2 single /pojedyńcze/ teraz zainstalowane tomasz układ zeza i musi byc przełącznik DISEQ .Odbierasz w tym ukł. HB i A. Jeśli do twojego tunka z nagrywarką podłączysz TWINA to będziesz mógł odladać i nagrywać tylko z 1 satki.Pozdro
  • Poziom 20  
    aha czyli rozumiem że nie da rady tak jak chcę zrobić a mogę zastosować obojętnie jaki konwerter z 4 wyjściami czy musi być jakiś o specjalnych parametrach do cyfry +

Tak szukając w necie znalazłem że, "podwójny (twin) - to dwa niezależne konwertery w jednej obudowie, pozwalają na odbiór dwóch różnych programów satelitarnych na dwóch tunerach. Wszystkie wykonywane są w wariancie fullband" czyli według mojego rozumienia to są dwa osobne konwertery ale w jednej obudowie czyli to wychodzi na to że dwa osobne też powinny być ok ale jeśli się mylę to proszę mnie naprostować bo chciał bym zaspokoić sową wiedzę :D
  • Poziom 26  
    Widzę kol że nie bardzo kumasz albo coś nie chce się ci pisać.
    cyt.
    Wszystkie wykonywane są w wariancie fullband" czyli według mojego rozumienia to są dwa osobne konwertery ale w jednej obudowie czyli to wychodzi na to że dwa osobne też powinny być ok ale jeśli się mylę to proszę mnie naprostować bo chciał bym zaspokoić sową wiedzę
    Jeśli chcesz odbierać i nagrywać z HB tylko misisz mieć TWINA.A jeśli chcesz odbierać i nagrywać z A i HB to musisz mieć 2 TWINY, 2 DISEqi, u UCHWYT do zeza.Pozdro
  • Poziom 20  
    Mam jeszcze jedno pytanie bo został mi drugi dekoder stary z aktywną kartą i mam takie pytanie czy jak tak go podłącze w dekoder 2 to będę mógł korzystać ze wszystkich opcji nagrywania tak ja na jednym dekoderze
    Cyfra + problem z doborem konwertera

Zbyszek ok ale nie mogę znaleźć różnicy po między pojedyncze konwertery więc dla czego nie mogę z każdego ciągnąć sygnału tego nie rozumiem różnicy między nimi
  • Poziom 34  
    Zamiast rozdzielacza
    Przełącznik disqc ręczny (podłaczony na odwrót).
    W zaleznosci od potrzep przełączasz albo na nagrywanie albo na drugi tuner.
  • Poziom 20  
    Aha a powiedzcie to jak ma zamiar działać usługa Multi room która cyfra bedzie oferowala od stycznia
  • Poziom 35  
    anntek napisał:

Zbyszek ok ale nie mogę znaleźć różnicy po między pojedyncze konwertery więc dla czego nie mogę z każdego ciągnąć sygnału tego nie rozumiem różnicy między nimi

Witam
    Twój sprzęt wymaga podwójnego sygnału, czyli dwóch sygnałów z jednego satelity.
    Realizuje się to za pomocą konwertera TWIN, to jest jego specyficzne zastosowanie do jednego tunera.Można zastosować go także do zapewnienia sygnału dla dwóch niezależnych tunerów.
    W Twoim przypadku można zastosować dwa pojedyńcze konwertery (przy czym się tak upierasz) ale wtedy musisz zamontować DWIE ANTENY ustawione na tego samego satelitę, w tym przypadku na Hotbird.
  • Poziom 20  
    Czyli mam rozumieć że dwa obecne konwertery nie mogą przesyłać tego samego sygnału co TWIN? A jak to możliwe jest bo obeznie z jedengo konwertera kozysta cyfra a z drugiego satka
  • Poziom 35  
    anntek napisał:
    Czyli mam rozumieć że dwa obecne konwertery nie mogą przesyłać tego samego sygnału co TWIN? A jak to możliwe jest bo obeznie z jedengo konwertera kozysta cyfra a z drugiego satka

Prawdopodobnie ta "satka" odbiera programy z Astry, lecz ten sygnał jest niewłaściwy dla tunera z nagrywarką.

Na jednej antenie nie ma możliwości zamontowania dwóch konwerterów odbierających sygnał z jednego satelity.
  • Poziom 11  
    Witam

Dekoder o którym tu mowa posiada dwa wejścia tylko dlatego by można było w tym samym czasie oglądać i nagrywać dwie różne audycje ( oglądasz meczyk i równocześnie nagrywasz film ) tak jak opisali to wyżej koledzy musisz mieć TWINA nie dwa SINGLE
    Aktualnie oprogramowanie tego Philipsa nie umożliwia sterowanie "DISEqc"
    Jeśli chcesz oglądać programy z astry i hota musisz mieć sterowanie zewnętrzne albo przełącznik uruchamiany z 22khz ( tego nie polecam bo stracisz wiele programów nadawanych w górnym paśmie) albo poszukaj w eurozłączu nóżki przełączającej z 12V i zastosuj odpowiedni przełącznik do zmiany odbieranego satelity.
    Podsumowując by w pełni wykorzystać ten tunerek powinieneś mieć 1x LNB Twin, 1x LNB Single i przełacznik DISEqc sterowany 12V na jednej czaszy instalujesz wszystko w układzie "zez". jesli chcesz sczegółów pisz na PW

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Kurde panowie chyba ja jestem tępy albo źle piszę. Nadal nie rozumiem jednej rzeczy. Jeżeli TWIN przesyła dwa niezależne sygnały w tym samym czasie do dekodera (wiem do czego one służą i po co muszą być) to na mój tok myślenia dwa niezależne konwertery też będą przesyłać dwa sygnały w tym samym czasie i różne więc jaka jest różnica tylko tego nie wiem (nie żebym chciał na siłę zamontować dwa pojedyncze konwertery- już kupiłem TWINA, ale jestem takim człowiekiem który jak czegoś nie wiem to doży to rozgryzienia tego) i chciał bym żebyście mi to wytłumaczyli łopatologicznie tak jak na rysunku poniżej czym się różnią te sygnały od siebie? A co z tą usługą MULTIROM co Cyfra wprowadzi wie może ktoś jak to będzie działało? Przepraszam że drąże ten temat ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem.
    Cyfra + problem z doborem konwertera Cyfra + problem z doborem konwertera
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Ok!

Twin jak już wiesz to dwa konwertery pracujące nie zależnie od siebie w jednej obudowie ale odberające sygnał tylko z JEDNEGO SATELITY!!!! natomiast jesli masz załozony zestaw zezowy czyli dwa single obok siebie jeden odbiera sygnał z hota drugi z astry nie da sie ustawić dwóch pojedyńczych konwerterów tak aby obydwa zasysały sygnał z tego samego satelity dlatego wymyslono podwójny poczwórny i osmio wyjsciowy konwerter w jednej obudowie z nie zaleznymi od siebie wyjsciami. Twój tunerek (mam taki sam jak Ty) ma dwa wejścia jedno słuzy do "oglądania" drugie tylko do możliwości nagrywania audycji emitowanej równorzędnie, oraz do odbioru pakietów VOD (filmy na życzenie:) ) Masz racje te konwertery odbieraj dwa sygnały rónoczenie ale to nie są takie same sygnyły. Drugie wejscie w Philipsie musi dostac indentyczny sygnał jak pierwsze. Zauważ ze jesli uruchomisz w menu ustawienia LNB funkcje TWIN a bedzie podłączony jeden kabel lub dwa ale z dwóch róznych satelit nie bedziesz miał sygnału!!!! i nie zobaczysz nic, to samo tyczy sie jesli podłączysz jeden kabel z prawidłowym sygnałem pod drugie wejscie też nie zbaczysz obrazu!!! Ten dekoder cyfry musi mieć podwójny niezależny sygnał z tego samego satelity.

Jesli jeszcze czegoś nie rozumiesz pisz - Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Antena to zwierciadło wklęsłe .
    Zwierciadło ma ogniskową w tym miejscu montuje się konwerter. Sygnały z różnych satelit koncentrują się tylko w pewnych punktach i w tym miejscu ustawia się konwerter.
  • Poziom 20  
    Już wiem i rozumiem kolega Rafi opisał mi to dokładnie na PW i już kumam a mam jeszcze jedno pytanie bo u siebie też mam cyfrę + z tym nowym dekoderem i konwerterem TWIN ale mam problem bo nie mogę odbierać pakietów HD w momencie włączeni takiego kanału pokazuje się komunikat "brak sygnału sprawdź antenę" i serwis twierdzi że źle wyregulowałem antenę ale na tym wskaźniku w menu dekodera mam sygnał 4 i nie skacze a antenę ustawiłem na 184,4stopnia (według moich obliczeń) 30 stopni kąt odchylenia od fasady i konwerter na 3 stopnie wszystkie zwykłe łapie a HD nie. W serwisie powiedzieli że mam ustawić dekoder na takie parametry: Satelita- inny 11278, polaryzacja pionowa, sygnał rate 27,5, fec 2/3, sygnał 22kHz NIE i tak też ustawiłem i sygnał mam zerowy ale stwierdziłem że nie będę tykał anteny i te same parametry ustawiłem u znajomego który odbiera kanały HD i tez ma sygnał zerowy więc coś tu nie tak ten serwisant mi powiedział. Powiedzcie czy może być tego przyczyna czy czegoś inne i jak ewentualnie powinienem ją ustawić jutro będę miał przyrząd (miernik) http://www.allegro.pl/item497086085_miernik_sygnalu_sat_finder_kabel_hurtownia.html i powiedzcie jak według niego mam ustawić antene
  • Poziom 26  
    sat finder pomoże Ci w zlokalizowaniu satelity i określeniu poziomu sygnału. Masz to samo w tunerze ale mając sat finder nie potrzebujesz drugiej osobu do monitorowania sygnału wyświetlanego na TV. A co do pakietów HD... - możliwe że konwerter jest uszkodzony / fabrycznie wadliwy bądź nie obsługuje HD ale to jest mało prawdopodobne gdyż wszystkie na allegro obsługują HD.
  • Poziom 20  
    Ale ja konwerter kupiłem wraz z cyfrą plus panowie
  • Poziom 26  
    Prosze o podanie jaki to tuner , jaki masz TV i jaki abonament.Pozdro
  • Poziom 20  
    Telewizor Toshiba Rgza 37Cali dokładnego modelu nie pamiętam a dekoder mam Philipsa tego z nagrywaniem jedyny który oferują a abonament mam prestiżowy z kanałami HD

Dodano po 6 [minuty]:

A mam jeszcze jedno pytanie zbyszek po co ci te informacje jeśli mogę wiedzieć
  • Poziom 26  
    Nie wiedziałem jaki masz sprzęt więc dlatego pytam. Bo do odbioru HD wymagany jest sprzęt HD.Skoro czasza będzie ustawiona idealnie, abonament opłacony, musisz odbierać i HD.Nie ma innej mozliwości.Pozdro
  • Poziom 20  
    Konwerter kupiony tak jak panowie poradziliście wszystko jest ok