Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLX-3160nf -transfer?

leeart 12 Gru 2008 20:14 3409 6
  • #1 12 Gru 2008 20:14
    leeart

Poziom 34  

Witam!!! Pytanie dotyczy drukarki jak w temacie. Czy transfer jest częścią serwisową, czy materiałem eksploatacyjnym(jak twierdzi moderator tego forum)? Jeżeli jest to materiał eksploatacyjny, to proszę o podanie sklepu, który to sprzeda i wykasuje błąd z trybu serwisowego. Dodam że rozkręciłem cały transfer i oprócz czujnika optycznego nic nie znalazłem, żadnego chipa który by zliczał. Po włożeniu tego transeru do innej drukarki działa i nie pokazuje żadnego błędu. Po włożeniu transferu sprawnego z innej drukarki błąd nadal wystepuje. "Wymień pas transferowy"- Więc proszę o pomoc na tym forum bo zakup + wymiana = 620 zł (prawdopodobnie brutto)

0 6
  • #2 12 Gru 2008 20:24
    Tomek H
    Poziom 28  

Witam
    Nie znam dokładnie tego modelu, ale wnioskując z podobnych urządzeń to pas nie ma czipa zliczającego.system liczy żywotność pasa.
    a te pasy nie maja nic co mogłoby wyzerować licznik bo zapewne są to pasy startowe.dopiero przy zakupie nowego znajdziesz czip może bezpiecznik który ożywi drukarkę.
    Tak np jest w OKI

Pozdrawiam

0
  • #3 12 Gru 2008 21:13
    leeart

Poziom 34  

Dotarłem do serwisu nie autoryzowanego, który wykasował ten błąd w ciagu 2 minut, bez żadnej wymiany. Poprostu wszedł w tryb serwisowy, po naciśnieciu paru guzików i wszystko działa jak od nowości. Nawet serwis Samsunga w warszawie na wymiane pasa zaprasza do siebie i informuje że użytkownik sam nie jest wstanie go wymienić.

0
  • #4 12 Gru 2008 21:25
    rys57
    Moderator

leeart napisał:
    ...serwis Samsunga... na wymiane pasa zaprasza do siebie i informuje że użytkownik sam nie jest wstanie go wymienić.

A na czym ma zarabiać? :twisted: Sprzęt tani, na sprzedaży nie zarobią.

0
  • #5 12 Gru 2008 21:41
    leeart

Poziom 34  

Myślałem, że to forum jest po to by pomagać , wymieniać się informacjami.
    Ja rozumie, każdy producent teraz się w jakiś sposób zabezpiecza (Canon również -wiem bo pracuje w jednym z tych serwisów). Ale nie rozumie dlaczego mój wcześniejszy post był usunięty :"jak skasować pas transferowy?" Proszę nie odpowiadać na to pytanie ,bo bardziej mi zależy na tym, jak mogę to zrobić sam(wejść w tryb serwisowy i skasować błąd pas transferowego)..

0
  • #6 12 Gru 2008 21:58
    rys57
    Moderator

leeart napisał:
    Ale nie rozumie dlaczego mój wcześniejszy post był usunięty :"jak skasować pas transferowy?" Proszę nie odpowiadać na to pytanie

Jednak odpowiem. :arrow: Nie wiem. Mogę się tylko domyślać:
    Tematy i pytania o sposoby łamania wszelkich zabezpieczeń, w związku z pierwszym pkt. regulaminu forum będą usuwane z tego działu, bez powiadomienia ich autora. Kwestia trybów serwisowych i pytania o nie, jeśli pojawią się w odniesieniu do konkretnych usterek, będą każdorazowo rozpatrywane indywidualnie. Jeśli to możliwe proszę pytać o poszczególne opcje trybu, a nie o sposób jego uruchomienia (który to sposób można znaleźć w manualu serwisowym).
    Tak jest w Ogłoszeniu. Kto i kiedy usunął możesz sprawdzić w swoim Profilu. Pozdrowionka. R.

0
  • #7 13 Gru 2008 08:46
    marek216

Poziom 43  

Ja wywaliłem i oświecam:

Kasowanie liczników materiałów była powodem naciągania gwarancji.

Materiał przeznaczony jest na pewnie przebieg. I takowy jest gwarantowany. Może być tak że po skasowaniu maszyna wykona dodatkowo np 40% żywota na materiale - spotkałem się z tym że klient wmawiał serwisowi że materiał ma zrobione 40% a nie 140 !

Liczniki nie są dla ozdoby tylko mają swoje funkcje !

Z tego co znalazłem to belt w tym ma żywotność :

Samsung CLX-3160FN Transfer Belt
    Transfer Belt Good For Approx. either 60,000 Mono Copies or 15,000 Color Copies (SKU: JC96-03611A)

Kup belt - instrukcja kasowania jest w środku.

Temat zamykam.

0