Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam fachowca z warszawy do naprawy kolumny mildton 110.

DraVik 12 Gru 2008 21:18 1082 5
  • #1 12 Gru 2008 21:18
    DraVik
    Poziom 9  

Witam, nie wiem czy to dobry dział ale mam nadzieje ze tak :), potrzebuje jakiegoś dobrego fachowca który podjąłby się naprawy mojej jednej kolumny, szukam kogoś dobrego i niedrogiego z warszawy!!! Coś się stało z wysokotonowym i nie działa, wymieniałem cewkę ale to nic nie pomogło, nie mam czasu się w to więcej bawić wiec chcę to powierzyć fachowcowi proszę o pomoc :) pozdrawiam.

Tak ma wyglądać każdy Kolegi post na tym forum.
    Przeniosłem z "Nagłośnienie Domowe".
    [Art]

Amen :D [_P_]

• #2 14 Gru 2008 00:48
    samochod3
    Poziom 13  

Wymontuj uszkodzone głośniki i oddaj do regeneracji np. na warszawskim wolumenie, albo zakup nowe.
    Cała naprawa to mechaniczne operacje.
    Zwrotnice rzadko lecą.
    Zaznacz tylko który przewód "plusowy"

• #3 14 Gru 2008 10:09
    DraVik
    Poziom 9  

no i chyba tak zrobie tylko czy ten glosnik po regeneracji bedzie gral tak samo jak kiedys :( ??

• #4 14 Gru 2008 10:31
    kortyleski
    Poziom 40  

Skoro wymieniłeś cewkę gwizdka i on nadal nie działa to albo zrobiłeś to źle - wtedy trzeba poprawić, albo uszkodzenie nie leży w głośniku tylko w zwrotnicy, tutaj też można samemu podziałać jeśli tylko umiesz lutować...
    Zacząć należało by od podłączenia jakiegokolwiek głośnika zamiast podejrzanego wysokotonowca i posłuchanie NA MAŁEJ MOCY czy gra....

• #5 14 Gru 2008 11:00
    samochod3
    Poziom 13  

Do ogólnego sprawdzenia głośnika wystarczy omomierz lub zwykła bateria.
    Oddzielną sprawą jest sprawdzenie czy cewka nie obciera ale do tego potrzebujesz generatora mcz. 20-20khz
    Dostępne są jeszcze wszystkie komponenty membrany, amortyzatory, kopułki z TONSILU więc nie usłyszysz różnicy po fachowej po naprawie.
    Zrób regenerację jednocześnie i lewego i prawego głośnika.
    Z upływem czasu dzwięk się nieznacznie zmienia i nie będzie efektu że jedna gra inaczej niż druga.

• #6 14 Gru 2008 12:19
    DraVik
    Poziom 9  

panowie mala pomylka to sa mildtony 110 :] ostatnio czytalem duzo o mildtonach 200 i dlatego napisalem tak przez pomylke hehe a ten glosnik to GDWK 9/80 a powiedzcie mi jeszcze jedno bo kupilem wzmacniacz Yamahe A-720 bedzie dobra do nich ?? bo mam wzmaka diore ws 440 i mysle ze ta diora ich nie napedza w pelni , niskotonowy lata jak szm*** po podkreceniu wiekszym , pozdro

Zdania zaczynamy z wielkiej litery.
    Proszę w swoich wypowiedziach używać polskich znaków diakrytycznych - ą, ę, ś, ł itd.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Znaki_diakrytyczne
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    [_P_]

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo