Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Outlook 2007 - dlaczego źle wysyła załączniki?

12 Gru 2008 23:06 7016 8
 • Poziom 16  
  Witam.
  Mam dość dziwny problem. Mianowicie jak wysyłam maile z załącznikami przez Outlooka 2007, to odbiorcy wiadomości otrzymują zmieniony załącznik. Np. wysyłam załącznik w formacie Word (doc.), a odbiorca otrzymuje go w formacie dat. Dlaczego? Nie wiem, z czym jest to związane. Jednakże problem jest napewno po mojej stronie. Jest tak dlatego, ponieważ jak wysyłam ten sam załącznik logując się do poczty przez przeglądarkę internetową, to wszystko w niezmienionej postaci dociera do adresata. Nie wiecie, dlaczego tak jest? Dlaczego Outlook zmienia mi format załącznika? Mam konto na tlenie. Program antywirusowy, to Eset Smart Security - włączone skanowanie dla poczty. W razie co czekam na pytania, które pomoga rozwiązać problem.
 • Poziom 38  
  Jeśli wysyła się wiadomości z załącznikami do adresata, który nie używa programu Outlook lub klienta programu Exchange, należy ręcznie wybrać używanie formatu wiadomości e-mail niewymagającego metody TNEF. Gdy nie wysyła się wiadomości z TNEF, adresat może wyświetlić i zapisać załączniki w niezmienionej formie. Ustaw format wysyłania wiadomości pocztowych na zwykły tekst.
 • Poziom 16  
  Czyli osoba, która korzysta z przeglądarki otwierając pocztę nie będzie mogła poprawnie wyświetlić załączników wysłanych poprzez Outlooka w formacie HTML?
  P.s. Zrobiłem test i wysłałem załącznik Word z Outlooka do siebie na maila. Potem zalogowałem się na @ poprzez przeglądarkę. Odpaliłem tego @ i bez problemu otworzył się ten załacznik w formacie Word. No więc dlaczego jak wysyłam maila innym osobom, to nie mogą go odpalić, bo wyświetla im się jakiś format dat. zamiast Word (doc.)??? Wysyłałem do kilku osób i lipa. Taki zbieg okoliczności? Nie sądze. Co więc robie źle?
 • Pomocny post
  Poziom 38  
  Nie to nie tak, do adresata jest wysyłane kodowanie TNEF i musi być ono rozumiane przez odbierającego klienta pocztowego, aby umieszczane informacje były poprawnie wyświetlane. Ty masz zaznaczone TNEF więc wysyłając sam do siebie otrzymujesz poprawnie, ale inni już nie.
  Jeśli w polu "Wyślij w tym formacie wiadomości", zaznaczone jest "Format tekstu sformatowanego" to Outlook wysyła kodowanie TNEF. Aby wyłączyć format TNEF:
  1. W menu "Narzędzia" → Opcje, a następnie kliknij kartę "Opcje poczty".
  2. W polu "Wyślij w tym formacie wiadomości" kliknij pozycję "Tekst zwykły" lub "HTML", a następnie kliknij przycisk OK.
 • Poziom 16  
  Witam.
  Zrobiłem, jak napisałeś. Wyłączyłem, kodowanie TNEF dla wszystkich wysyłanych maili. Ale nie za wiele pomogło. Wysłałem koleżance załącznik Word (doc.) w HTML-u i nie mogła go otworzyć, bo miał zmienione rozszerzenie na dat. A jak wysłałem w formacie zwykły tekst, to otworzył się bez problemu. Dlaczego więc nie mogę wysyłać załączników w HTML-u? Nie chciałbym rezygnować z HTML-a, bo tu mam możliwość pogrubienia, zmieniania czcionki tekstu itp. A tego nie ma trybie zwykłego tekstu. Co mam więc zrobić?
 • Pomocny post
  Poziom 38  
  Wcześniej miałeś w opcjach globlanych Outlook'a wybrane wysyłanie w formacie TNEF (RTF) i takie pozostało w kontaktach. Niestety nie da się zmienić ustawienia na HTML naraz dla wszystkich kontaktów. Musisz jeszcze zmienić ustawienia dla adresatów do których już były wysyłane wiadomości. W takim razie otwórz kontakt np. tej koleżanki i kliknij prawym klawiszem myszy na adresie SMTP. Powinno pojawić się menu, z którego możesz wybrać zmienić opcję i zdefiniować ustawienia. Sprawdź czy to pomogło a potem po kolei popraw resztę kontaktów.
  Oczywiście w HTMLu można formatować tekst wstawiać obrazki itp. niemniej "zwykły tekst" jest bezpieczniejszy od HTML. Pod wiadomość tekstową nie podczepi się złośliwy skrypt. Bardziej cenię sobie swoje i innych bezpieczeństwo, dlatego zawsze wysyłam wiadomości jako "zwykły tekst". W domu od 3 lat korzystam tylko i wyłącznie z Linuxa, w pracy opiekuję się Windowsami i wystarczy mi że musze się z nimi naciągać. Np. do wczoraj otoczenie sieciowe pięknie chodziło, a przed godz. 15 nagle bez powodu padło i połowy komputerów nie widać, aach szkoda słów.
 • Poziom 16  
  A jak zaimportuje kontakty z telefonu to Outlooka, to będe miał na nowo kodowanie wiadomości w HTML-u dla wszystkich?
 • Pomocny post
  Poziom 38  
  Myślę że tak, import z telefonu powinien ustawić dla wszystkich HTML. Oczywiście najpierw zrób sobie kopie albo bakup książki adresowej w z Outlook'a. Przyszło mi jeszcze coś do głowy. Outlook ma opcję eksportu kontaktów do pliku CSV (Comma Separated Values) można wtedy wybrać sobie POLA, które chcesz eksportować. Eksport do pliku CSV nie zapisuje kodowania to tekst obdzielony przecinkami i nawet możesz go edytować w notatniku.
  Code:
  Imię,Nazwisko,Drugie imię,Nazwa,Przydomek,Adres e-mail,Telefon,Kraj,Miasto,Ulica,Kod 
  
  Jan,Kowalski,,Jasiek K.,Kowal,kowal@sever.com.pl,022 7654321,,Warszawa,Kowalskiego 5,08-001
  Adam,Nowak,Jan,Nowak Adam,,nowak@sever.com.pl,022 1234567,Polska,Warszawa,Nowaka 120/7,09-123
  Tak wygląda przykładowy plik CSV, umożliwia import praktycznie do każdej książki adresowej, pierwsza linijka pliku to eksportowane POLA, każda kolejna linijka to rekord kontaktu i dane z pól. Jeśli dane POLE jest puste to są dwa przecinki obok siebie, jak powyżej w polach "Drugie imię" "Przydomek" "Kraj".
  Aby wyeksportować dane tekstowe, wykonaj następujące kroki:
  W menu Plik kliknij polecenie "Importuj i eksportuj".
  W polu "Wybierz akcję do wykonania" kliknij opcję "Eksportowanie do pliku", a następnie kliknij przycisk "Dalej".
  W polu "Utwórz plik typu" zaznacz format pliku, który chcesz wyeksportować (CSV), a następnie kliknij przycisk "Dalej".
  W polu "Wybierz źródłowy folder eksportu" kliknij folder "Kontakty", a następnie kliknij przycisk "Dalej".
  W polu "Zapisz eksportowany plik jako" wpisz ścieżkę i nazwę eksportowanego pliku, a następnie kliknij przycisk "Dalej".
  Potwierdź akcję, a następnie kliknij przycisk "Zakończ".
  Jeżeli chodzi o kontakty to po wyeksporotwaniu ich do pliku CSV należy go otworzyć w notatniku a następnie z menu "Edycja" wybierz "Zamień". W "Znajdź" wpisujesz średnik( ; ) natomiast w "Zamień na" przecinek( , ) i klikasz "Zamień wszystko" następnie zapisujesz plik np kontakty.csv.
  Po wyeksportowaniu usuwasz adresy z "Kontakty".
  Teraz importujesz dane tekstowe, wykonaj następujące kroki:
  Z menu wybierasz "Importuj lub eksportuj" klikasz "Import z innego programu lub pliku".
  Wybieramy z listy "Wartości oddzielone przecinkami"
  (Windows) klikasz "Dalej" i wskazujesz swój wcześniej zapisany plik csv Po kliknięciu "Dalej" i postępujesz zgodnie z tym co zaleci kreator.
 • Poziom 16  
  Witam po tak długim czasie.
  Problem rozwiązał się dawno samoistnie. Obecnie używam Outlooka 2013 i wszystkie załączniki wysyłają się prawidłowo. W każdym razie dzięki wszystkim za pomoc.
  Zamykam.