Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG ML-1640 regeneracja lub zamiennik tonera

kari_mari 12 Mar 2009 16:05 428455 662
  • #181 12 Mar 2009 16:05
    wshk
    Poziom 17  

Ja po wlozeniu nie-smiganego initiala mialem jasne paski...

• #182 12 Mar 2009 17:40
    miroslaw.stalbowsk
    Poziom 14  

Ale się narobiło, ale tak bez cytatów.

A więc tak, w moim przypadku innych tonerów te drukarki NIE rozpoznawały. W drukarce kupionej gdzieś w listopadzie ubiegłego roku jak i w tej z lutego tegoż.

Z oryginalnej kasaty niestety z braku czasu nie próbowałem, nawet nie zaglądałem do czipa. Wielka szkoda; to by przynajmniej dało kilka odpowiedzi. W najbliższym czasie powinienem mieć kilka nowych. Na pewno podejmę próbę sczytania.

Sprawa kartridży startowych. Panowie te kartridże powinny być oryginalne. Jakość wydruku powinna być ostra, wyrazista. Jeżeli było inaczej dostaliście już regenerowany lub licho wie co. Oryginalny jest zapakowany w worku, trudno go nawet prawidłowo wyciągnąć tak jak jest to w opisie. Jeżeli było inaczej lub wydruk był niepełny – zerwane literki itp.; świadczy to naświetleniu wałka. Toteż dla tych drukarek nie polecam wydrukowanie ponad 2000str., gdyż sam toner jest już „przepracowany” i robią się granulki. Jest tam tylko 75gram tegoż tonera. Pozatym dodatkowo rysuje bęben. Tutaj napełniłem już czwarty raz wydruk jest znakomity. W ten sposób powinienem wydrukować na jednym bębnie jakieś 15000 kartek z 5% zapełnieniem.
    Istotną cechą napełniania kartridży jest pomieszczenie. Prawda jest taka; jak ciemniej tym lepiej. I jeszcze jedno – pamiętajcie że żyjemy w Polsce, a polak wszystko potrafi.

Na koniec z tym pierwszym bitem. Dodam tylko że istnieje wiele metod jego blokowania. Tak naprawdę – jest to już wyższa szkoła jazdy. Ale same zablokowanie nie jest trudne. Zaś jego odblokowanie to dopiero wyczyn.
    Ale do rzeczy. W naszej drukarce jest on blokowany zaraz po włączeniu, dokładnie to po jej pierwszym uruchomieniu w momencie wydrukowania pierwszej kartki. Reasumując temat w tym konkretnym przypadku to jakby chcielibyśmy odczytać dany eeprom to wtenczas programator „głupieje” wyświetlając w poszczególnych komórkach stany niskie lub wysokie ewentualnie licho wie co. W tym ostatnim przypadku mogą to być jeszcze inne usterki np. jak nieprawidłowy styk, uszkodzenie komórek itd.

Ciekawostka – pojawiły się już bębny do tych drukarek w cenie 52,41 zł. Trochę drogo!?.

• #183 13 Mar 2009 10:55
    luks_x
    Poziom 13  

Witam. Dorzucę swoje 3 grosze do tego wątku
    Otóż dałem kumplowi taką drukarkę do zrobienia. miał wylutować eeprom. wylutował to ale drukara nie działała. Wlutował go z powrotem i puscil stronę testową patrzy a tu stan zero. okazało się że wlutował eeprom odwrotnie. drukarka nalicza strony do wyłączenia. po wyłączeniu znów stan 0.
    Może to Wam rzuci jakiś pomysł.....

• #184 13 Mar 2009 14:11
    koleszka
    Poziom 24  

miroslaw.stalbowsk napisał:

Na koniec z tym pierwszym bitem. Dodam tylko że istnieje wiele metod jego blokowania. Tak naprawdę – jest to już wyższa szkoła jazdy. Ale same zablokowanie nie jest trudne. Zaś jego odblokowanie to dopiero wyczyn.
    Ale do rzeczy. W naszej drukarce jest on blokowany zaraz po włączeniu, dokładnie to po jej pierwszym uruchomieniu w momencie wydrukowania pierwszej kartki. Reasumując temat w tym konkretnym przypadku to jakby chcielibyśmy odczytać dany eeprom to wtenczas programator „głupieje” wyświetlając w poszczególnych komórkach stany niskie lub wysokie ewentualnie licho wie co. W tym ostatnim przypadku mogą to być jeszcze inne usterki np. jak nieprawidłowy styk, uszkodzenie komórek itd.

Talk sie składa że jestem studentem elektrotechniki więc myśle że można by coś pokombinować tylko musze znaleźć w necie jakieś materiały na ten temat. Wiec najlepsze rozwiązanie to dorwać CHIP z oryginalnej kasety i zczytać wsad zanim drukarka cos w nim pozmienia. Potem zrobić prowizoryczny CHIP i połączyć do styków.

• #185 13 Mar 2009 15:26
    miroslaw.stalbowsk
    Poziom 14  

Tak, dokładnie o to chodzi. Dziś dojechała pozostała część tych zamówionych kartridży, tym tematem zajmę się gdzieś w połowie następnego tygodnia. Spróbuję tylko z innym programatorem; takim z symulatorem. Wtenczas bez problemu będę wiedział w których komórkach jest zawarta ilość stron. Te pamięci przecież można wielokrotnie programować. Więc prawdopodobnie nie trzeba będzie wylutowywać ich z płytki. Ta czynność jest potrzebna tylko przy odczycie – oczywiście nowego… .

Mam jeszcze pytanko tak do wszystkich ci którzy resetowali eeprom w drukarce. Czy ktoś tą czynność zrobił przy wyłączonej drukarce ale podając napięcie zasilania na ten eeprom i dopiero zresetować. Dobrze by było żeby przerwać oryginalną ścieżkę zasilania tak aby przypadkowo nie zasilić procesora.

Nie jestem pewien ale dochodzą do mnie informacje iż wystarczy wlutować czysty eeprom a drukarka zaczyna zliczać od początku. Z mojego punktu widzenia prawdopodobnie jest to wiarygodna informacja. Być może jest tak samo z tymi kartridżami zawierające czip.

• #186 14 Mar 2009 10:31
    szamankfc
    Poziom 11  

wczoraj metoda na zwarcie 1 i 5 nogi zadziałała u kumpla na drukarce która odmówiła współpracy po przedrukowaniu 2100 stron. aktualnie stan licznika 0 i zielona lampka wesoło się świeci.SAMSUNG ML-1640 regeneracja lub zamiennik tonera
    dla ścisłości drukarka nie miała styczności z programem "Refill House Printer Driver Patch"

• #187 16 Mar 2009 18:26
    miroslaw.stalbowsk
    Poziom 14  

Dobra; ale jak wiadomo (nie wszystkim) mamy kilka rodzajów tych drukarek. U nas są dwa:
    1. Samsung ML-1640 / SEE
    2. Samsung ML-1640 / ASAP

Dzisiaj doszedłem (odkryłem), iż tu jest haczyk jeżeli rozchodzi się o te piny w eepromie drukarki do resetowania przy kartridżach startowych. Problem w tym, że nie mam pojęcia które są, które. Nic na ich obudowach tych drukarek nie dostrzegłem. Jest tylko główna nazwa i to wszystko.

Może ktoś zna dokładny symbol swojej drukarki i które piny resetował. Podejrzewam iż ta informacja będzie istotna jak założymy kartridż ten z chipem.

• #188 17 Mar 2009 16:41
    szamankfc
    Poziom 11  

u mnie wersja Samsung ML-1640 / SEE na kartonie sobie normalnie pisze

• #189 17 Mar 2009 18:11
    miroslaw.stalbowsk
    Poziom 14  

Wielkie dzięki. Faktycznie jest na doklejonej etykietce.
    A więc tak:
    1. Samsung ML-1640 / SEE reset drukarce piny 1 i 5
    2. Samsung ML-1640 / ASAP reset drukarce piny 1 i 4
    Tutaj proszę o poprawkę jeżeli pomyliłem modele, mam tylko karton od SEE tej niedawno kupionej reszta w magazynie.

Z drukarkami SEE niema najmniejszych kłopotów. Po włożeniu nawet używanego kartridża z chipem sama resetuje i zaczyna zliczanie od nowa. Więc nie będzie najmniejszych kłopotów z jej napełnianiem. Jedynym niuansem może być zwiększenie ilości wydruków jeżeli ktoś drukuje w trybie oszczędnym.
    W drukarkach ASAP (starsze), jeżeli włożymy nowy kartridż z chipem to niby jest wszystko ok. Z tym jeżeli przełożymy do innej jest problem. Nie jest on widoczny. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Wkładamy go z powrotem i jest ok. ale tak jakby została wydrukowana jedna kartka. Tą czynność powtarzałem kilka razy. Za każdym razem, efekt był taki sam.

Stąd moim zdaniem biorą się rozbieżności jeżeli chodzi o same resetowanie, jak i te iż kartridże te z zamiennikami nie pasują do modelu SEE o których wspomniał któryś z kolegów tam wyżej.

• #190 20 Mar 2009 16:12
    StyX3k
    Poziom 1  

Reasumując:
    Napewno wszyscy szukają jak najszybszego sposobu na ponowne uzywanie startowego tonera.
    Otóż przed chwilką wykonałem reset nowiusienkiej "dziewiczej" 1640, zgodnie z opisem zwierając 3i4 styk.
    na wydruku przed operacją miałem 577 kopii i 0% do konca, drukarka drukowała ale juz sygnalizowała lampką konczący sie toner.
    Wiem doskonale ze wystarczy on jeszcze na drugie tyle tych wydruków wiedząc ze nie drukowala całych kartek.

Rozkręciłem, zwarłem na epromie 3 i 4 nóżkę jak zapaliły sie po sekundzie czerwona i pomaranczowa dioda pusciłem zwarcie.
    Toner sie zagrzał wydruk testowy pokazuje 1 strone wydrukowaną a nie 577
    po nabiciu tonera zamierzam zrobić to samo.
    Reszta parametrów nie została w żaden sposób zmieniona jedynie nie wyświetla "service date"

mam nadzieję że pomogłem...
    pozdrawiam

• #191 25 Mar 2009 08:56
    lasersmart
    Poziom 1  

Interesting post. I regret I can not understand polski.

• #192 26 Mar 2009 19:30
    idrac_xemor
    Poziom 10  

Witam wszystkich.

W ramach podziękowania za wiedzę znalezioną w tym i kilku pokrewnych tematach chciałbym opisać

mój przypadek.

Moim "pacjentem" była drukarka Samsung ML-1640/SEE (dane z nalepki na kartonie). Drukarka

została przeze mnie zakupiona 18.10.2008. W zestawie był oczywiście toner startowy.

Drukarkę użytkowała kuzynka, dlatego nie znam dokładnej liczby wydrukowanych kartek, ale z

tego, co mi powiedziała, to zużyła niecałe półtora ryzy papieru - tak "na oko" 700 kartek.

Drukowała wyłącznie dokumenty tekstowe, więc zaczernienie/pokrycie procentowe strony nie było

zbyt duże.

Drukarka trafiła do mnie, kiedy już nie można było nic wydrukować. Pasek zawartości proszku w

okienku "Smart panel" (zainstalowanym wraz ze sterownikami) był biały, czyli brak proszku.

Później okazało się, że proszku prawie nie było w kartridżu.

Nie było mnie przy tym, ale oto co udało mi się ustalić. Drukarka wcześniej sygnalizowała

niski poziom proszku i sugerowała zakup nowego oryginalnego kartridża, co jak wszyscy wiemy

kosztuje dosyć dużo - około 250 złotych - więcej niż cała drukarka. Kuzynka kupiła proszek na

Allegro "kompatybilny" z innymi drukarkami firmy Samsung: ML1520, ML1610, ML2010, SCX4521F (to

dane z etykiety na plastikowej butelce). Waga proszku: 150g. Kuzynka niestety nie wiedziała,

jak napełnić kartridż, więc po prostu wsypała proszek w wolne miejsce - szczelinę na górze

kartridza - tam gdzie normalnie widać zielony wałek. Myślała, że jej się udało, bo drukarka

wydrukowała jeszcze około 20 stron i "odmówiła współpracy" sygnalizując albo kupno nowego

kartridża, albo zaklinowanie się papieru w drukarce, pomimo że kartka nawet nie została

wciągnięta do środka.

W tym momencie kuzyka poprosiła mnie o pomoc. Nigdy wcześniej nie miałem nic do czynienia z

drukarkami laserowymi. Używałem wyłącznie atramentowych. Nie widząc do tej pory stanu drukarki

zacząłem szukać pomocy na forum elektroda.pl i nie tylko. Tak trafiłem między innymi na obecny

temat. Wszystkim dziękuję za ich opinie i komentarze, a w ramach podziękowania piszę właśnie

ten post. Nawiasem mówiąc warto przeczytać cały temat plus sprawdzić wszystkie linki i

odsyłacze załączone w tekście.

Co do programu do resetowania licznika i innych parametrów, to go nie stosowałem. Chciałem go

zostawić na koniec jako "broń ostateczną", gdyby wszystko inne zawiodło. Powodem nie

skorzystania przeze mnie z programu były problemy z rejestracją, instalacją i działaniem

programu. Nie mam swojego zdania na ten temat z powodu nie skorzystania z programu.

Co do wymiany bolca w kartridżu startowym na bezpiecznik 63mA, to zanim zobaczyłem drukarkę,

kazałem kuzynce go kupić, wyjąć bolec i włożyć bezpiecznik. Czy w kartridżu jest bolec, czy

bezpiecznik nie ma żadnej różnicy. Równie dobrze mozna tam wsadzić kawałek drutu - chodzi o

to, żeby przepływał tamtędy prąd pomiędzy dwoma drucikami umieszczonymi wewnątrz obudowy.

Bolec poprostu zamyka obwód, a bezpiecznik i tak się nie przepala. Może przepalał się w innych

modelach drukarek i stąd pojawiła sie taka sugestia na forum. Niestety nie mam w tym

doświadczenia.

Wracając do tematu drukarka "odmówiła współpracy". Po odręceniu dwóch śrubek i wciśnięciu

"plastikowego języczka" udało się zdjąć lewą stronę kartridża. Pod nią po lewej stronie

znajduje się pokrywka o srednicy około dwóch centymetrów. Po jej zdjęciu wsypałem proszek

prawie do pełna (w pozycji pionowej)- zostawiłem 2-3 cm wolnej przestrzeni, aby proszek nie

był zbity mógł się spokojnie ułożyć w pozycji poziomej, po zamknięciu pokrywki i założeniu i

przykręceniu lewej strony kartridza.

Nasypany wcześniej przez kuzynkę proszek na kartridź spowodował mały bałagan we wnętrzu

drukarki. Potrzebne było jej całkowite rozkręcenie i przeczyszczenie przy pomocy średniej

wielkości pędzla malarskiego. Mała uwaga przy czyszczeniu tym sposobem zespołu kół zębatych

znajdujących sie po lewj stronie drukarki - trzeba uważać, żeby nie przejechać pędzlem po

smarze, bo po jego kontakcie z proszkiem dopiero się robi bałagan. Proszek dostał sie wszędzie

nawet na płytę z elektroniką, więc rokręcenie, czyszczenie i ponowne skręcenie zajęło trochę

czasu. Tutaj kolejna uwaga - napełniając kartridż proszkiem starajmy się go nie rozsypać na

zewnętrzną powierzchnię kartridża, a jeśli już to się stanie, to wymiećmy go bardzo dokładnie

za pomocą na przykład pędzla malarskiego, aby nie dostał się do wnętrza drukarki. Za pierwszym razem

proszek dostał się na zespól podajnika papieru, co było powodem ślizgania się papieru, jego

niepodawania lub wkręcania - wyskakiwał komunikat o zakleszczeniu się papieru w drukarce.

Użyłem alkoholu izopropylowego (IPA CLEANSER) oraz patyczków kosmetycznych i dokładnie

wyczyściłem zespół podawania papieru - biały bęben z gumą na nim oraz ruchomy element pod nim.

Dodatkowo przy pomocy wacików nasączonych IPA przeczysciłem plastikowe powierzchnie mające

kontakt z papierem. Po wszystkich tych zabiegach papier się nie zakleczcza, więc problem

został rozwiązany.

A teraz sprawa najważniejsza - mianowicie zwarcie nóżek ośmionóżkowego układu odpowiedzialnego

za wydrukowanych zliczanie kartek. Dla przypomnienia - model drukarki to Samsung ML-1640/SEE.

Sprawdźcie wasze oznaczenia na pudełku lub tabliczce znamionowej umieszczonej na tyle

drukarki. W moim przypadku pomogło zwarcie pierwszej (prawa strona, pierwsza nóżka od dołu) i

piątej (lewa strona, pierwsza nóżka od dołu) nóżki wspomnianego układu przy pomocy

cieniutkiego (cieńszego niż włos) miedzianego drucika. Nie było potrzeby lutowania -

wystarczyło "przepleść" drucik pod każdą z nóżek, unieść do góry i przy pomocy szczypiec

skręcić w miarę ciasno, ale nie za mocno, aby nie urwać drucika. W ten sposób jeden koniec

drucika skręcony jest do pierwszej nogi układu, idzie nad nim, a drugi układ skręcony jest do

piątej nogi układu. Przeplecenie jest możliwe tylko w przypadku bardzo cienkich drucików i

należy uważać aby nie dotykały niczego innego, ale to nie problem - wystarczy go umieścić tak,

aby przebiegał nad układem. Założenie drucika zrobiłem oczywiście przy wyłączonym napięciu i

nie zdemontowałem go po resecie liczby wydrukowanym kartek. Licznik pokazuje zero

wydrukowanych kartek!!! Pozostawienie drucika zwierającego nóżki powoduje wyzerowanie licznika

wydrukowanych stron przy każdym wyłączeniu zasilania drukarki!!! Można zatem drukować do

upadłego na kartridżu startowym!!! Zrobiłem to dziś w nocy, ale zakładam, że to sie nie

zmieni.

Pozostawienie drucika wpływa jednak na zmianę danych na kartce wydruku próbnego - wystarczy

wcisnąć przycisk pod diodami na drukarce i przytrzymać przez około 5 sekund i drukuje się

strona testowa, nawet jeśli drukarka nie jest podłączona do komputera kablem USB.

Oto co pokazuje przy wydruku pierwszej strony po wyzerowaniu licznika i braku kabla USB:
    Ram size: 8 Mbytes
    Total Page Count: 0
    OS Version : 1.01.00.72 04-25-2008
    Engine Version: 1.00.47
    SPL Version: 5.07 06-27-2006
    USB S/N: 0000-00000000000
    Service Date: YYYYMMDD
    Toner Page Count/Toner Remaining/Toner Status: 0 /100(%) / Normal
    (Initial Toner Page Count: 0)
    Cartridge Capacity: 0.7K
    Dot/OPC Count: 00/0
    Cartridge S/N: Not Support
    Supplier: SAMSUNG(INI)
    Manufacturing Date: Not Support

Po wydrukowaniu 30 stron trochę sie zmieniło:
    Total Page Count: 30
    Service Date: 2009-3-26
    Toner Page Count/Toner Remaining/Toner Status: 30 /98(%) / Normal
    (Initial Toner Page Count: 30)
    Dot/OPC Count: 23846700/137

Może komuś się przydadzą powyższe dane.

Jeszcze jedna ważna sprawa. Po tym wszystkim trzeba podłączyć kabel USB, odinstalować

istniejące oprogramowanie i zainstalować je ponownie. U mnie przed deinstalacją był problem, a

po ponownym zainstalowaniu wszystko się drukuje poprawnie.

Starałem się opisać wszystko najdokładniej jak tylko umiałem. Mam nadzieję, że to się przyda i

ktoś z tego skorzysta. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam

idrac_xemor

• #193 26 Mar 2009 22:47
    miroslaw.stalbowsk
    Poziom 14  

Dosyć wyczerpująca wypowiedź.
    Osobiście używam do czyszczenia pędzla do golenia (ma delikatne włosie) i odkurzacza samochodowego (bo mały). Najpierw czyścimy; później napełniamy. Dzięki temu wydłuża się żywotność w tym wypadku kartridża jak i wałka światłoczułego. Później resetujemy.

Tonery z chipami (czyt. czypami) resetujemy w ten sam sposób jak te startowe. Różnica jest tylko w ilości wydruku kartek a raczej mrugania lampki. Wszystko jedno jakie by nie były blokują się po wydrukowaniu 2100 kartek. Najlepiej nie dopuścić do wydrukowania takiej ilości, a same napełnianie nawet tych z chipami zastosować poniżej dwóch tysięcy lub jeszcze mniej w zależności od naszych zastosowań. Nadmienię tylko, iż mocno przepracowany toner może rysować wałek światłoczuły jak również wydostawać się poza pojemnik. Wtenczas ma to szkodliwy wpływ nawet na samą drukarkę skracając jej żywotność.

Istotną cechą jest rodzaj samego użytego tonera. Do tych drukarek (sugestia Allegro), dostępne są dwa rodzaje tonerów. Zwykły i z domieszką teflonu. Tutaj zwracam uwagę na fakt który jest istotną a zarazem ważną sprawą to jego żywotność bo tylko zaledwie ok. 6 miesięcy. Przy czym trudno go dokładnie usunąć. Zaletą tego tonera jest możliwość większej ilości wydrukowania kartek jak i sama jakość wydruku.
    Co do wyboru tonera to tą decyzję pozostawiam do indywidualnego wyboru.

• #194 26 Mar 2009 23:23
    idrac_xemor
    Poziom 10  

Jako uzupełnienie poprzedniej informacji chciałbym dodać, że wydruk strony testowej w drugim przypadku opisanym powyżej nastąpił po podłączeniu drukarki do komputera, deinstalacji i reinstalacji sterowników oraz wydrukowaniu 30 stron.

Przytaczam odpowiedni fragment mojego poprzedniego posta:
    Po wydrukowaniu 30 stron trochę sie zmieniło:
    Total Page Count: 30
    Service Date: 2009-3-26
    Toner Page Count/Toner Remaining/Toner Status: 30 /98(%) / Normal
    (Initial Toner Page Count: 30)
    Dot/OPC Count: 23846700/137

• #195 27 Mar 2009 10:33
    miroslaw.stalbowsk
    Poziom 14  

No cóż. Drukarka powiedziała nieomal wszystko a mianowicie to że straciłeś gwarancję. Jest to zawarte w tej linii i jest związane dokładnie z serialem drukarki:
    Natomiast:
    Tu wydrukujesz 700 kartek, poniżej tej ilości zacznie migać dioda w drukarce. Drukuj w ten sposób aż do ok. 2000 stron (po napełnieniu), ale nigdy nie przekraczaj 2100 bo będzie problem.

I teraz ważna informacja tak naprawdę to do końca nie sprawdzona. O tym jeszcze nikt tu nie pisał a jest ciekawa gdyż: ilość wydruków zależy od „ustawienia eepromu” w drukarce współpracuje z tym startowym, natomiast w chipie jest następny. W nich zapisywane są dane serwisowe dla kartridża jak i te o ilości kartek w momencie startu i później kolejno zmniejszone w stosunku -1 do poszczególnego wydruku. O czym wspomniałem w swoich wcześniejszych postach. Jak również w pamięci flesz mikrokontrolera tej drukarki.
    Aby zwiększyć ilość wydruków należy niestety przeprogramować jej zawartość przy tym konieczne jest przerwanie dwóch ścieżek w drukarce i podłączenia je w innym miejscu. Wtenczas staje się realnym zwiększenia wydruków aż do 3000 dla kartridża startowego i 6000 dla tych z chipami. Przy zastosowaniu tejże procedury nie jest konieczne (niepotrzebne) usuwanie i przeinstalowanie drajwerów jak i samego oprogramowania tej drukarki. Problemem jest posiadania samego programatora. Nie jest on dostępny na naszym rynku jest bardzo kosztowny a i służy do zaprogramowania tylko kilku i to nietypowych układów.
    Toteż tą wzmiankę proszę potraktować jako ciekawostkę a nie jako alternatywne rozwiązanie naszego problemu.

W naszym przypadku postawiliśmy na kartridże te z chipami, ze względu na łatwość samego przeprogramowania. Tutaj programator może wykonać prawie każdy elektronik lub osoba posiadająca minimum wiedzy w tym temacie. Oczekujemy w obecnej chwili na podstawki programujące są dopiero wykonywane, to trochę potrwa toteż prośba do administratorów tegoż wspaniałego forum czy jest możliwość umieszczenie oryginalnej zawartości jak i zmodyfikowanej na tym forum gdyż jest sprzeczne z jej regulaminem, problem jest oparty na liczeniu bitów co do ilości wydruku niemniej jest to wiedza konstruktora jak i producenta tejże drukarki.

Serdeczne pozdrawiam

• #196 27 Mar 2009 11:09
    Poziom007
    Poziom 10  

miroslaw.stalbowsk napisał:
    No cóż. Drukarka powiedziała nieomal wszystko a mianowicie to że straciłeś gwarancję. Jest to zawarte w tej linii i jest związane dokładnie z serialem drukarki:
    Natomiast:
    Tu wydrukujesz 700 kartek, poniżej tej ilości zacznie migać dioda w drukarce. Drukuj w ten sposób aż do ok. 2000 stron (po napełnieniu), ale nigdy nie przekraczaj 2100 bo będzie problem.

Serdeczne pozdrawiam

Co do pierwszej sprawy to po zdjęciu drucika serial powraca i wszystko zostaje bez śladu ingerencji. Wielokrotnie potwierdzone chociażby w tym temacie.

Co do drugiej sprawy to przecież idrac_xemor napisał: "Pozostawienie drucika zwierającego nóżki powoduje wyzerowanie licznika wydrukowanych stron przy każdym wyłączeniu zasilania drukarki!!! Można zatem drukować do upadłego na kartridżu startowym!!!"

• #197 27 Mar 2009 12:14
    miroslaw.stalbowsk
    Poziom 14  

Jest to prawda, niemniej przy zwarciu eepromu w drukarce pozostaje ślad we fleszu mikrokontrolera drukarki. Na tej podstawie pewien serwis wiedział że resetowałem drukarkę. Podali nawet ile razy i ile kartek wydrukowałem na tonerze startowym. Sam byłem zaskoczony. Stąd tak się zawziąłem na tą drukarkę. W obecnej chwili sam znam dwa sposoby na odczytanie zawartości fleszu z tym że nic nie rozumiem. A informacje które tutaj są dostarczane są niepełne a i w wielu przypadkach wyssane z palca. Samą procedurę opisywałem w kolejnych postach. Ale doskonale rozumiem użytkowników tegoż forum bo i jak (czym) mogą to zrobić. Toteż zasugerowałem (myślę że słusznie), że lepszym rozwiązaniem jest dobranie się do chipu tonera; a resetowanie przyprowadzić przy napełnianiu proszkiem. Sposób ten jest wygodniejszy wtenczas nie ma potrzeby integracji w elektronikę samej drukarki.

• #198 27 Mar 2009 12:36
    Poziom007
    Poziom 10  

Dziękuję za wyjaśnienie. Teraz rozumiem i całkowicie się zgadzam z twoim wyjaśnieniem.

No to pora na chipa tonera. Mam nadzieje, że znajdzie się jakiś "domowy" sposób bez konieczności kupowania zastępczego chipa czy posiadania programatora. :-)

• #199 27 Mar 2009 12:56
    miroslaw.stalbowsk
    Poziom 14  

Resetuje się tak samo jak ten z startowym w drukarce na eepromie. Wspomniałem tam wcześniej iż są tonery z domieszką teflonu. To dla nich dobrze jest zwiększyć ilość wydruków. I to tyle.

• #200 02 Kwi 2009 19:16
    marcinmk12
    Poziom 9  

Witam, posiadam 1640 mam problem z jakoscia wydruku drukarka nawet jak przestawie w sterowniku na max jakosc, drukuje slabo, odcien szarosc, gdzie niegdzie widac ciemniejsza czcionke. Nie brakuje mi proszku bo toner jest zaladowany do pelna, jednym z proszków dostepnyh na allegro.Nie wiem co jest grane??

• #201 02 Kwi 2009 19:24
    kristotfx99
    Poziom 2  

marcinmk12, a czy przy napełnianiu proszkiem przeczyściłeś wszystkie elementu kasety i uzupełniłeś ewentualne braki w tej paście przewodzącej co się na stykach znajduje?

• #202 02 Kwi 2009 19:32
    marcinmk12
    Poziom 9  

Odrazu dzieki za szybka odpowedz!! Wyczyscilem zbiorniczek ze zuzytym proszkiem dosypalem do starego nowy proszek ale o pascie to nie za bardzo wiem o co chodzi?Pomyslal bym ze zuzyl sie beben ale posiadam nowy druknelem na nim kolo 1000 i nie powinien sie tak szybko zuzyc.

• #203 02 Kwi 2009 19:40
    kristotfx99
    Poziom 2  

Pasta (taka ciemna maź) znajduje się na końcach wałków (chyba PCR i podającego) w instrukcji regeneracji, którą posiadam jest napisane, żeby to uzupełniać. Postępuję zgodnie z tą instrukcją i nie mam problemów z drukowaniem

• #204 02 Kwi 2009 19:48
    marcinmk12
    Poziom 9  

Gdzie moge dostac taka paste? mozesz mi wyslac na meila ta instrukcje albo linka podac do pobrania (mkblack@op.pl). Mozliwe ze pasta sie zuzyla bo juz druknelem jakies 4 tys.stron ale przy pierwszym usupelnianiu proszkiem wszytko bylo ok.

• #205 02 Kwi 2009 19:59
    kristotfx99
    Poziom 2  

marcinmk12, wysłana
    Co prawda ta instrukcja teoretycznie odnosi się do modelu 1610 ale kasety są identyczne. Jak już pisałem ja się do niej stosuję i nie mam z drukowaniem żadnych problemów

• #206 04 Kwi 2009 12:53
    xangel
    Poziom 18  

Przy regeneracji tych tonerów ważne jest, żeby wyczyścić listwę dozującą toner, tą która jest "schowana" za wałkiem magnetycznym. Samo dosypanie może spowodować, że wydruki będą "nieładne" - pionowe jaśniejsze pasy itp.

Co do chipu w kasecie z tonerem to jest na nim takie oznaczenie:
    92112
    Q835

Ma ktoś pomysły co to może być?
    Bo w niektórych Samsungach stosowane są crypto-memory, więc jeśli tu się postarali to lipa... Chociaż Agawa sprzedaje również chipy z crypto-memory :) ale nie do tego modelu.. (Samsung 3050 czy 5030 - nie pamiętam już)

• #207 09 Kwi 2009 15:48
    gervazychwast
    Poziom 10  

Posiadam drukarkę SAMSUNG ML-1640/SEE
    i po przeczytaniu wszystkich porad postanowiłem spróbować z programikiem co nie dało żadnych pozytywnych efektów wiec spróbowałem z połączeniem 1 i 5 nóżki ale że jakoś mi się troszeczkę pokręciło połączyłem 4 z 8 i wyobraźcie moje zdziwienie jak i szczęście drukarka się nie spaliła a licznik się zresetował . :0

Mam pytanie czy ktoś niechcący próbował innych kombinacji ?

P.S. Licznik zlicza od nowa.

[url=https://obrazki.elektroda.pl/11_1239284719.jpg]SAMSUNG ML-1640 regeneracja lub zamiennik tonera

• #208 09 Kwi 2009 22:04
    szamankfc
    Poziom 11  

gervazychwast napisał:

P.S. Licznik zlicza od nowa.
    że co zresetował się i liczy od nowa czy resetuje się co start drukarki
    jak rozumiem zmostkowałeś nogę danych wychodzących z nogą zasilania. moje pytanie na dzień dzisiejszy co się stanie jak usuniesz "mostek"
    a-liczy od zera przy każdym restarcie
    b-drukarka wraca do ustawień sprzed tuningu
    c-liczy od zera ale po restarcie pamięta ile przed resetem wydrukowała
    d-telefon do przyjaciela

• #209 10 Kwi 2009 09:34
    _bolek_
    Poziom 13  

Po wylaczeniu i wlaczeniu drukarki jak zewrzesz te nozki na stale bedzie sie resetowala za kazdym razem, sprawdzalem ten myk na kilku wersjach tej drukarki i dziala na kazdej

• #210 11 Kwi 2009 20:58
    Medyceuszz
    Poziom 1  

Mam drukarke z wersji SEE i jak połączyłem 1 z 5 nadal wskazywało brak proszku w tonerze. Po połaczeniu 1 z 4 wyzerował się licznik, przestała mrygać czerwona lampka i drukarka ruszyła.
    Nie wierzyłem, ale to działa!!
    Pozdr.