Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG ML-1640 regeneracja lub zamiennik tonera

kari_mari 20 Kwi 2009 15:45 421393 656
  • #211 20 Kwi 2009 15:45
    gervazychwast
    Poziom 10  

szamankfc napisał:
    gervazychwast napisał:

P.S. Licznik zlicza od nowa.
    że co zresetował się i liczy od nowa czy resetuje się co start drukarki
    jak rozumiem zmostkowałeś nogę danych wychodzących z nogą zasilania. moje pytanie na dzień dzisiejszy co się stanie jak usuniesz "mostek"
    a-liczy od zera przy każdym restarcie
    b-drukarka wraca do ustawień sprzed tuningu
    c-liczy od zera ale po restarcie pamięta ile przed resetem wydrukowała
    d-telefon do przyjaciela

Odp.:

e-po usunięciu mostka drukarka zaczyna liczyć od nowa nie pamięta ile wydrukowała wcześniej i zachowuje się jakbym ją dopiero co kupił i uruchomił nie wiem co się stanie jak dojdę do 2100 stron jak dojdę to napisze a przy mojej eksploatacji to będzie za parę dni.

przy pozostawieniu mostka resetowała się do zera stron przy każdorazowym włączeniu, nie byłem pewny czy nie przepali się chip zliczający więc sprawdziłem tylko czy resetuje i usunąłem mostek .

• #212 21 Kwi 2009 20:50
    szamankfc
    Poziom 10  

dla informacji na stronie samsunga jest nowe Firmware ciekawe co zmienili i czy lepiej ją zabezpieczyli

• #213 23 Kwi 2009 20:28
    maskil
    Poziom 9  

Po przeczytaniu całego tematu mam pytania:

PYTANIE 1 . Czy po zakupieniu nowego Tonera do drukarki razem z chip'em będę miał jakieś ograniczenia ?? Tzn czy np. będę mógł do oporu napełniać toner nowym proszkiem czy są jakieś ograniczenia np. 2100 stron jak w initialu.

PYTANIE 2. Czy nowy toner będzie miał jakieś ograniczenia na ilość napełnień czy wtedy już mogę go napełniać ile chcę ??

PYTANIE 3. W tym temacie pojawiały się informację, iż po napełnieniu tonera proszkiem stalowy bolec należy zamienić na szklany 64mA. Ja natomiast w swoim tonerze nie wkładałem tego bezpiecznika, miejsc zostało puste. Drukarka działa poprawnie tyle że cały czas świeci się dioda informująca o pustym tonerze. W takim wypadku do czego tak naprawdę jest potrzebny ten bezpiecznik ????? Skoro bez niego toner chodzi bez problemu "??

Proszę o odpowiedź.

• #214 24 Kwi 2009 15:55
    Viridian
    Poziom 2  

Witam.
    Podepnę się jeszcze raz pod temat (pierwszy mój post jest kilka stron wcześniej).
    Czy modele SEE i ASAP ( o których ktoś pisał wcześniej) różnią się wizualnie miedzy sobą? Mam na myśli kolory plastikowego mechanizmu regulacji położenia papieru. Pytam, ponieważ oddałem moją drukarkę do serwisu (problem opisałem w poprzednim poście) i po 1,5 miesiąca (serwis na miejscu) otrzymałem chyba inna sztukę - porysowaną, z wyłamanym podajnikiem papieru, ale co ciekawe z poprawnym numerem seryjnym (ale co za problem przykręcić mój tył obudowy do innej sztuki).
    Teraz prowadzę bój z serwisem, bo uważam że wcisnęli mi jakąś przechodzoną sztukę zamiast mojej - modelu SEE w stanie wizualnym idealnym - z tego co pamiętam wspomniana regulacja miała kolor 'raczej fioletowy', a dostałem z takim 'gaciowym niebieskim' :) Poza tym nie wiem dlaczego, ale toner startowy zamiast metalowego bolca wrócił z bezpiecznikiem.. To jakaś metoda diagnostyczna, czy też wcisnęli mi już regenerowany toner (o dziwo znów z poprawnym numerem)? Wszystko to, bo chcę wiedzieć jaki dostałem model (wymienili mi płytę główna, więc informacje z niej na niewiele się zdadzą) - jak wiadomo przy resetowaniu trzeba do nich pochodzić lekko inaczej...

Nie chce mi się wierzyć, że komuś chciało się bawić w aż tak szczegółową podmiankę (chyba, że dla siebie), ale wciąż nie daję mi to spokoju.

• #215 24 Kwi 2009 17:00
    cescom
    Poziom 1  

Po przeczytaniu całego tematu mam pytania:

PYTANIE 1 . Czy po zakupieniu nowego Tonera do drukarki razem z chip'em będę miał jakieś ograniczenia ?? Tzn czy np. będę mógł do oporu napełniać toner nowym proszkiem czy są jakieś ograniczenia np. 2100 stron jak w initialu.

po 1500 stronach , - max 2k toner przestanie drukować. Napełnianie nic nie da , Chip na razie jest nie do złamania.

PYTANIE 2. Czy nowy toner będzie miał jakieś ograniczenia na ilość napełnień czy wtedy już mogę go napełniać ile chcę ??

czyt. ad1

PYTANIE 3. W tym temacie pojawiały się informację, iż po napełnieniu tonera proszkiem stalowy bolec należy zamienić na szklany 64mA. Ja natomiast w swoim tonerze nie wkładałem tego bezpiecznika, miejsc zostało puste. Drukarka działa poprawnie tyle że cały czas świeci się dioda informująca o pustym tonerze. W takim wypadku do czego tak naprawdę jest potrzebny ten bezpiecznik ????? Skoro bez niego toner chodzi bez problemu "??

Startowy chodzi do 2k , jest bez chipu , drukarka po 2k przestanie drukować i będzie chciała już nowy toner z chipem. Żaden startowy , nawet z innej nowej drukarki nie pójdzie .

• #216 26 Kwi 2009 21:55
    sokratesksantypa
    Poziom 2  

:|Jako poczatkujący użytkownik sprzetu / w tym i drukarka Samsung ml1640 / spotkalem sie z problemem regeneracji tonera proszkiem . Mialem w tym problemy opisane przez idroc_xemor z Bydgoszczy . Zrobilem to co on robil w swoim przypadku / polaczylem 1 i 5 nozke tak jak w/w/ I nic sie nie stalo . Drukarka byla nieaktywna , podawany byl komunikat o podawaniu papieru do zasobnika i nic. Nadmieniam , ze zamiast bolca wstawilem bezpiecznik i troche większy 160 mA. Przedtem takze stosowalem bezpiecznik ale z powodu niewlasciwego zadozowania proszku , powstal balagan .W takiej sytuacji po wyczyszczeniu drukarki i tonera odistalowalem sterwniki drukarki i z powrotem je zaistalowalem i stal sie CUD , drukarka zaczala DRUKOWAĆ I TO DOBRZE. Eksperymentow z zerowaniem juz nie robie , jak sie skonczy proszek w tonerze , to zrobie to samo , o ile znow bedą problemy a jak nie ,to kupie cos innego . Z lektury Forum wynika że robią w tym kierunku cuda , dlaczego odistalowanie sterownikow i ponowne zainstalowanie dalo pozytywny efekt nie jest juz dla mnie powodem do rozmyslan ,jestem za cienki w te klocki . Czesc . Jak komus ta informacja pomogla , to czekam na znak Sokrates[url=]Link[/url]

• #217 27 Kwi 2009 17:14
    ciszex
    Poziom 11  

Pin 1 i 5 zwarty na stałe na drukarce SAMSUNG ML-1640/SEE działa. Nie trzeba przeinstalowywać sterowników. Wystarczy, że usuniemy drukarkę, która w nazwie nie zawiera "(kopia)" czyli zostawiamy tą, która w nazwie ma wyraz kopia .Potem możemy sobie zmienić nazwę tylko chodzi o komunikację USB - zmieniają się porty w moim przypadku poprzednia miała USB002 a po zwarciu pinów używam drukarki (kopia) na portach USB003.
    Piny 1 i 5 to:
    Patrząc na płytkę tak, że nad eepromem mamy duży układ:
    1 pin (pierwszy od dołu z prawej)
    5 pin (pierwszy od góry z lewej)

• #218 08 Maj 2009 19:58
    koleszka
    Poziom 23  

xangel napisał:
    Co do chipu w kasecie z tonerem to jest na nim takie oznaczenie:
    92112
    Q835

Wpadł w moje ręce chip z oryginalnej kasety który jeszcze nie jest zablokowany bo toner sie skończył wcześniej niż licznik. Szukałem trochę na ten temat co to za układ, na płytce jest opisany jako S3CC921. Znalazłem na jakimś forum taki post

"the chip is a new model. s3cc921 It's a brand new model with encryption. The replacement chip manufacturers didn't come up with a chip yet. I heared the alternative is some kind of chip mounted on the printer's motherboard that resets the printer at each power on, but I couldn't find the product and a price for it. If you find out anything please let me know."

wiec może być ciężko. Poczytam trochę o pamięciach tego typy i może postaram sie zrobić jakiś rejestrator cyfrowy, a potem rozpracować jak sobie z tym poradzić. Jeśli ma ktoś ciekawe linki do materiałów o takich pamięciach to proszę wysłać mi na PW lub tu zamieścić. Będę wdzięczny:)

• #219 11 Maj 2009 15:21
    sokratesksantypa
    Poziom 2  

Nie wiem co sie stalo ale dokonczenie poprzedniego emaila zostalo przerwane i wyslane . ,stad koniecznosc wysłania nowego . Koszt proszku to 19 zl. Odkręcilem srubki w tonerze / patrz na instrukcji, jest taka , ale w moim wypadku instrukcja nie pokazywala wszystkich etapow , stąd może , moje kłopoty. Nasypalem proszek nie tam , gdzie trzeba i powstal Bigos . Sprawa bezpiecznikow wg mnie nie warta rozpatrywan, No i musialem dalej szukac na Forum wyjasnien . W ostatnich spotach , ktos opisal podobny przypadek / udzial kuzynki w powstaniu bałaganu /. Poszlem tym tropem . poczyscilem , polaczylem tak jak opisywal nozki e promu tak jak proponowal i nici / wg niego nalezalo polączyć nozki 1i8 tj. dolna po prawe i dolna po lewej . Odlaczylem polączenia , odinstalowalem program i z powrotem go zainstalowalem I drukarka zaczala drukować . To przedstawilem w emailu , jest na Forum, Dlugo sie nie cieszylem z drukowania . Po wydrukowaniu ok 100 stron , drukarka znowu niedrukowala , drukowala strony testowe. I znowu czytanie na Forum , dostalem wiadomosc na temat nozek i na temat , że nie trzeba robic operacji z z odinstalowywaniem .Zabralem się do dziela : Polączym nożki 1 i 5/ patrz obrazki i wyjasnienia . Jak odkręcisz tylna pokrywę . to na prawej plytce układu elektronicznego drukarki, pod kwadratowym / jest na nim podluzna naklejka z cydrowym wydrukiem /ustrojstwem ,,jest ten eprom o ktorym wszyscy dyskutują. Pod nim jest inny , nie wiem , co to jest, Miedzy nimi lekko po lewej stronie , jest maly element w ksztalcie cylindra. A więc już laik powinien wiedzieć o ktory element chodzi To co nas interesuje ,ma 8 nożek . Ten element/eproom/ w ksztalcie prostokąta , ustawiony jest na plytce w pionie . Tak więc patrząc na ten uklad , konkretnie na ten element , pierwsza nozka po prawej stronie ma numer 1 / prawa strona / a nożka gorna po lewej stronie ma numer 5. Dla laika wygląda to tak Nozka nr 1 to dolna po prawej stronie i idąc ruchem zegara wstecz / dotylu/ , dolna nozka po prawej stronie ma numer 8. A wię ta co nas interesuje , a mianowicie nozka 5 jest gorną lewa. Polączylem więc te nożki / lekki problem -wrok / drucikami i wlączylem drukarkę i zacząlo się drukowanie . Jak dlugo to nie wiem , nie robię dalszych eksperymentow w temacie zerowania licznika itd. Moim celem to miec urządzenie drukujące . Z tekstu innych postow wynika , że to co mnie spotkalo/ drukowanie , koniec i z powrotem i koniec / , wynika z tego , żę toner startowy przestal funkcjonować , poniewaz byl zapelniony testową dawka proszku . W związku z tym , że moje drukowanie było nie oszczedne , to skończylo sie na 500 stronie. Klopoty z niewlasciwym podaniem proszku , nalezy ominąc , nalezy go wlasciwie wsypać , jest to opisane dokladnie / okrągla przykrywka / po oczyszczeniu / w moim przypadku/ drukarka zacząla drukować do mniej więcej strony/ licznik / 700 i koniec . Tak to jest zaprogramowane. Połaczenie nożek e promu 1 i 5 powoduje jakiejs polaczenie / też to jest wyjasnione w spotach / i drukarka ma chodzic, co okazuje sie prawdą i rzeczywistościa . Jak dlugo , to też na ten temat są wyjasnienia . Jak przestanie moja drukarka znowu drukować , to wroce do tematu . Mam zamiar jeszcze raz uzupelnic toner proszkiem , jak wydruk będzie slaby . Zobacze jak będzie to mialo wplyw na prace drukarki ale myśle , że wszystko jest to odpowiednio zaprogramowane tak , aby kupować nowe tonery . Ale nie pomyśleli że istnieje taka nacja jak Polacy , ktorzy zawsze kombinują/ finanse/ W innych Krajach są to male koszty i nikt sie nie bawi w takie eksperymenty , po prostu kupuje nowy toner i koniec . Mysle , że coś zrozumiesz Drogi Forumowiczu , Czytaj , patrz i eksperymentuj . czesc Nie wiem czy dokladnie ten element nosi fachowa nazwe eproom , ale nie bedę juz sie cofal na forum aby to zweryfikowac.Dla mnie jest to cos co ma cos zaprogramowane / elektronika/

• #220 22 Maj 2009 22:39
    dagsystem
    Poziom 10  

: POMOGŁO zlutowanie na stałe styków 1-4 (pomimo przebiegu 2106 str. -czyli blokada totalna - błyskoteka światełek- kombinowałem różne układy) !!! parametry mojej drukarki : 1640/SEE REV. 00 September 2008
    Pomogła mi mądrość zbiorowa Forum, za co wielkie dzieki Wszystkim (oczywiscie jak długo (ile stron po resecie) bedzie trwało moje szczęście to jeszcze nie wiem.

• #221 24 Maj 2009 10:00
    bomber999
    Poziom 9  

Witam ja swoją drukarkę kupiłem miesiąc temu i zaraz po zakupie śledziłem temat żeby w przyszłości wyzerować licznik. Parę dni temu moja ciekawość nie wytrzymała i mimo że wydrukowałem zaledwie 80 stron to postanowiłem wyzerować licznik. Ze względu że mam jeszcze gwarancję to nie chciałem zostawiać żadnych śladów lutowania itp więc zwarcie wykonałem nożyczkami do paznokci. Rodzaj drukarki to sse. Os version-1.01.00.78 Engine-1.00.49
    Pozdrawiam

• #222 29 Maj 2009 19:59
    AdlerPL
    Poziom 10  

Na oficjalnej stronie Samsunga pojawił się firmware do drukarki ML-1640 o numerze ver.1.xx.00.83.

Nie wiecie co on zmienia w drukarce? Czy po jego instalacji moje resetowanie refillerem będzie dalej działało? Chyba następnym razem spróbuję zabawę ze zwieraniem chipa.

Instalowałem go na Windows Vista. W instrukcji instalacji pojawiło się, że drukarka i system ma chodzić dopóki miga pomarańczowa dioda. I migała tak przez 3 godziny...
    Więc zrobiłem twardy reset. O dziwo na szczęście wybudziła się i nie było problemów. Na stronie testowej widnieje taki OS jakby się zaktualizowała 1.29.00.83 ale koło niej widnieje data 04-08-2009 (8 kwietnia?).

A nie dokładnie numer to: V1.01.00.83.exe Ja mam 1.29. Hmm dziwną mają tą numerację :|

• #223 13 Cze 2009 12:17
    kolczu87
    Poziom 8  

Witam
    Jakis czas temu kupilem Samsunga ml16-40. drukowalem drukowalem ale w koncu prosze musial sie skonczyc, wiec zamowilem z allegro proszek + bezpiecznik. wczoraj wymienilem proszek/dosypalem lecz nie wiem co dalej zrobic.czytalem o tym w temacie o laczeniu nozek itd ale nie wiem od czego sie zabrac.najwazniejsze jest to ze mam linuxa a nie widowsa

jak drukuje strone testowa to dostaje takie dane :

total page count : 619
    ...... (nie bede wypisywal wszystkiego)
    toner page count/toner remaining/toner status : 621 /0(%) / replace toner (initial toner page count : 621)
    cartridge capacity : 0.7K

prosze o jakas rade co mam dalej zrobic

z gory dziekuje

• #224 19 Sie 2009 18:12
    rys57
    Moderator

Laser-Man napisał:
    Konstruktywna uwaga zamykająca problem regeneracji ML-1640.

Należy zainstalować wszystkim dobrze znany programik do resetu ML-1640 po czym wejść do katalogu tego programu. Aby ominąć monit rejestracyjny należy w w.w. folderze wywołać komendę:
    "usbprns2 ML1640.fls"
    np przez utworzenie batchfile'a o tej treści.

Program działa na zasadzie flashowania EEPROMA więc do USB kompa powinna być podłączona wyłącznie drukareczka oraz należy odczekać minimum minutę po wykonaniu flashowania, po czym włączyć/wyłączyć drukareczkę.

robsson1988 napisał:
    Witam, chciałbym zdecydowanie odradzić korzystanie z tego programiku do resetowania eepromu samsunga; początkowo byłem zwolennikiem tego rozwiązania, ale odkryłem, że program ten jest wyjątkowo niestabilny i np po 20 zainstalowaniach może uszkodzić bios płyty głównej; jedyną i sprawdzoną jak dotąd metodą jest fizyczne flashowanie eepromu za pomocą zwarcia nóżek, pozdrawiam

• #225 05 Paź 2009 23:13
    Leszek126
    Poziom 2  

Witam.
    Mam ML-1640 firmware V.29.00.83
    Nestety metody z mostkowaniem pinóe z eproma nie przynoszą rezutatów.
    Swieci cały czas czerwona dioda przy <...> i brak reakcji.
    Stronę testową drukuje i nic pozatym.

Jutro kupię "wieczny chip" i zamontuję.
    Napiszę jakie będą efekty i czy drukarka zagada
    Pozdrawiam

• #226 06 Paź 2009 09:49
    tracer_as
    Poziom 19  

ostatnio zasypywałem oryginalny cartridge z chipem. Drukarka ma zrobiony mostek, po zasypaniu sygnalizowała na czerwono, musiałem zmienić cały bok ze stykami z tonera startowego i włożyć bolec w miejsce bezpiecznika.

• #227 07 Paź 2009 10:06
    birut
    Poziom 21  

Tracer_as
    Nie napisałeś co z tego wynikło. Ja zastosowałem przycisk zwierający pin 1 i pin 4 ( 1-8 też działa, tak samo), po to aby nie tworzyły się kopie drukarki w systemie, za każdym włączeniu i wyłączeniu drukarki. Zwieram przycisk wtedy gdy licznik dobije do 2100, przy włączeniu drukarki i jak zaświeci zielona lampka uwalniam przycisk. Oczywiście jak jest kartridż z chipem to zaklejam styki i zakładam byle jaki bezpiecznik. I wszystko ładnie śmiga. Jest jeden problem, długie kabelki do przycisku zbierają jakieś zakłócenia i drukarka przesuwa cały obraz tak jakby za późno zaczęła drukować, przesunięcia są różne na każdej kartce. Skrócenie kabelków pomaga ale jak zbliżę rękę do przycisku na odległość 10 cm problem sie powtarza. Idzie z tym żyć.
    Drukarka na teście pokazuje pojemność kartridża 0,7k ale myślę że zrobi bez resetu 2100 kartek oczywiście z zapaloną lampką braku toneru.

• #228 07 Paź 2009 10:21
    wladek83
    Poziom 32  

Ja poprostu plastikowy przełącznik naklejam na procesorze, jeden przewód do najbliższej masy, drugi do nogi nr 1 pamięci. W zdejmowanej tylnej ściance, na wprost przycisku wiercę otwór 3 mm. Przez niego włączam lub wyłączam kasowanie ilości kartek. Wg mnie, rozwiązanie estetyczne i elastyczne - nie trzeba mieć żadnych umiejętności elektronika do obsługi. Zrobi to każda pani sekretarka. Nie widzę też powodu do upgrade firmware, tylko dlatego, że ukazało się nowe. A stare to co, źle drukuje ? Po co się użerać z nowymi zabezpieczeniami skoro jest sprawdzone rozwiązanie ?

I jak testy kolego Leszek126 ?...

• #229 08 Paź 2009 08:19
    tracer_as
    Poziom 19  

birut
    Ja zrobiłem mostek na stałe, i po zasypaniu tonera z oryginalnym chip-em
    dalej sygnalizowało na czerwono, zdemontowałem sam chip i nie pomogło dopiero jak zmieniłem cały bok ze stykami z tonera startowego i włożyłem bolec w miejsce bezpiecznika dopiero czerwona dioda zgasła

• #230 12 Gru 2009 01:50
    majsterek
    Poziom 19  

Witam,
    Zgrałem zawartość 93c66 ze swojej drukarki. Może ktoś również to zrobił i możemy porównać albo ktoś wie w których komórkach jest licznik stron? Mogę oczywiście udostępnić swój dump jeśli będzie potrzebny. Pozdrawiam

ps1. rozebrałem "wiecznego chipa" montowanego do płyty głównej. W środku ten sam eeprom 93c66. Pokusiłem się go odczytać. I... albo chip jest uszkodzony albo eepromie nie było żadnego wsadu. Czysto! Co ciekawe jeśli się nie pomyliłem, instrukcja podaje, że trzeba go wlutować odwrotnie względem oryginału. Jakaś lipa?

ps2. Wgrałem wcześnie wczytaną zawartość 93c66 do dużej kostki w podstawce, którą podłączyłem na kabelkach do płyty głównej. Niestety drukarka już nie widziała swojego numeru seryjnego tylko same zera. Pomimo oryginalego wsadu!. Na pocieszenie powiem, że ruszyła i licznik stron cały czas pokazuje "0". Temat odpuściłem bo po pierwsze drukarka działa, po drugie szkoda mi poświęcać na nią więcej czasu.

• #231 17 Gru 2009 08:51
    Emilus20
    Poziom 18  

Posiadam trzy drukarki jak w temacie. Pierwsza kupiona dawno temu a dwie wczoraj. Ta stara nadal dziala na tonerze startowym pomimo ze wydrukowala z 5 ryz papieru. Licznik stoi na 0 jak zaklety po zwarci 3 i 5 nogi. Z ciekawości sprawdzilem i w tej drukarce zwarcie czego kolwiek powodulej reset licznika. Kolejna drukarka kupiona woczraj resetuje sie tylko przez zwarcie 2 i 3 nogi. Komunikuje sie z tym programem resetujacym ale nie resetuje sie. Natomias drukarka z najnowszym oprogramowaniem NIESTETY jak narazie nie do ruszenia. Nie dzial po zwarciu eeproma po wylutowaniu ani nie komunikuje sie z programem. Własnie ten najnowszy soft ze strony samsunga nie daj sie latwo obejsc.

• #233 17 Gru 2009 09:35
    Emilus20
    Poziom 18  

Zgralem 93c66 z drukarki z 8 stronami wydrukowanymi. Po poludniu kupie nowe pamieci i po eksperymentuje. Jezeli dobrze odczytalem zawartość to nawet jezeli mi nie uda sie jej resetowac to zawsze bede mogl wrócić do przebiegu 8 stron. Ponadto wydaje mi sie ze eeprom moze mieć jakąś sume kontrolną i reczna zmiana zawartości licznika może nie dzialać. Jezeli mam racje i dobrze zczytalem eeproma to napisze prosty emulator 93c66 na attiny i zamiast pamieci podlcze procka ktory bedzie oszukiwal drukarke. Proces dzialania tego najnowszego softu drukarki polega na zapisaniu do eeproma a nastepnie skontrolowaniu co zostało zapisane stad brak mozliwosci dzialania drukarki bez sprawnego eeproma. AVR po starcie bedzie ladowal do swojego ramu orginalna zawartość eeproma i pozwalal ja modyfikowac procesorowi drukarki Poprzez emulacje eeproma. Po resecie AVR-a dane beda wracały do stanu poczatkowego.

• #234 17 Gru 2009 21:42
    Emilus20
    Poziom 18  

Zalaczam plik zczytany z pamieci 93c66. Jakby ktos mial ochote sprawdzic czy pasuje on tez do innych drukarek. Przy wydruku pokazuje mi ze wydrukowane jest 10 stron. Podrukowalem troche i znowu zaprogramowalem tym wsadem i nadal jest 10 stron nie pojawia sie niestety data servisu 2009-12-16 to po wczorajszych eksperymentach.

• #235 18 Gru 2009 22:48
    daro*
    Poziom 9  

Witam
    Kupiłem tą drukarkę (ML-1640) jakiś tydzień temu wersja see. Mimo że mam jeszcze 90 % toneru to po przeczytaniu tego tematu nie wytrzymałem i zacząłem sprawdzać opisane tu sposoby na kasowanie licznika.

U mnie zadziałał sposób ze zwarciem nóżek 3 i 4 (przy wyłączonej drukarce) następnie załączenie drukarki wyłącznikiem sieciowym i po zapaleniu się obu diod na raz rozwarcie tych wyprowadzeń.

WYNIK: ilość stron: 0 :):), co do "service date" to znikło ale 2 dni potem wydrukowałem stronę testową i znowu się pojawiło :):)

To chyba najlepszy sposób bo nie ma śladu ingerencji w urządzenie (poza skasowaniem ilości wydrukowanych stron)

• #237 19 Gru 2009 13:21
    daro*
    Poziom 9  

Co do paczki którą wrzucił "jarek19731" to są tam sposoby wymagające lutowania, zmiany firmware bo na nowym te sposoby nie działają
    ALE
    ten sposób co ja opisałem (zwarcie 3 i 4 nóżki) ZADZIAŁAŁ na drukarce o całkiem nowym sofcie czyli: 1.29.00.84 (05-13-2009) tego sposobu nie ma w załączonej paczce przez "jarek..."
    Opis jest gdzieś w wypowiedziach na poprzednich stronach. Jeśli by ktoś chciał to mogę napisać szczegółowo wraz ze zdjęciami jak ja skasowałem licznik drukarki. Napisze raz jeszcze zresetowała się TYLKO ilość stron wydrukowanych reszta bez zmian. Poza "service date" które najpierw znikło a potem pojawiło się z późniejszą datą!!

• #238 19 Gru 2009 14:07
    jarek19731
    Poziom 10  

Witam ponownie
    Kolego "daro" nie wprowadzaj ludzi w błąd bo w tej paczce są nie tylko takie sposoby wymagające lutowania ale i taki bez ingerowania w elektronike pt. lutowanie i zwieranie. Widocznie nie doczytałeś całej treści lub nie czytasz tekstu ze zrozumieniem. Ja skasowałem sobie licznik tylko poprzez wgranie nowego softu tzn tego starego. Doczytaj dokładnie co jest napisane w pliku pdf (Czytaj !! aktualizacja oprogramowania drukarki) pod tytułem Uwaga!!.
    Pozdrawiam

Dodano po 18 [minuty]:

Przyszła mi jeszcze jedna myśl do głowy a mianowicie taka że nie tracimy gwarancji w wypadku zmiany softu na stary (bez lutowania) bo można wgrać w razie problemów aktualnie dostępny soft ze strony samsunga i będzie wszystko OK. A może sie myle ?????

• #239 19 Gru 2009 15:19
    506405855
    Poziom 9  

na forum jest masakra - nie wiem jak mam to zrobić. Moja drukarka jest z serii SEE.
    Nie chce zwierać styków, bo chce miec gwarancję.
    Jakas inna opca przy ominieciu tej blokady. Na liczniku mam 1987 stron i czas się zbliża gdy wybije 2100 - dlatego proszę o zwarta odpowiedz aby taki laik jak ja poradził sobie. Pozdraiwam
    Proszę o dokładne wytłumaczdenie z góry dzięki

• #240 20 Gru 2009 23:30
    aras123
    Poziom 20  

w sprzedaży sa już od dawna alternatywne tonery , kup sobie taki i nie przyznawaj sie w serwisie to bedziesz miał gwarancje nadal

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME