Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG ML-1640 regeneracja lub zamiennik tonera

kari_mari 14 Lut 2010 19:59 433594 663
    damiani22
    Poziom 16  
    inzynier07 napisał:
    Mam pytanie czy jak wgram nowy patch czy tez firmware'u to gwarancja mi przepadnie??
    i czy mozna to w jakis sposób anulowac zeby powrócić do ustawien fabrycznych?

ad1. tak
    ad2. nie

Panowie co powiecie na to? :) to nie jest zaden fotomontaz ;-)
    SAMSUNG ML-1640 regeneracja lub zamiennik tonera

Toner Page Count (..) : 4294967295

co moze powodowac ten blad? bo tyle stron to raczej nie wydrukowalem ;-) drukarke kupilem jako nowa ze stanem 0 stron (sprawdzalem)

edit: oczywiscie drukuje dalej bez zadnych problemow, nie zmienialem softu, jedynie raz zresetowalem licznik przez zwarcie nozek eeprom'a
  • HELUPOWER
    suninga
    Poziom 9  
    Witam wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem forum i wogóle laikiem początkującym elektrykiem:). Mam dwa pytania: 1 jeśli się pomylę, i zewrę ze sobą (nie na stałe) złe nóżki na epronie, to czy zepsuję drukarkę??

I 2 pytanie: Przeczytałem całe 10 stron tego posta i moja sytuacja wygląda następująco: wydrukowałem 2100 stron na tonerze startowym i posiadam taką wersje softu (OS v. 1.29.0077; Engine v. 1.00.49; SPL v. 5.07) które nóżki powinienem ze sobą zewrzeć??

Proszę pomóżcie mi, nie mam kasy na nowy toner a mam jeszcze całą masę proszku do regeneracji. Aha startowy toner napełniałem juz 3 razy i wszytsko było ok teraz tylko sie dowiedziuałem ze był jednak magiczny limit 2100 stron i d... zbita.

Prosze żeby mi ktoś napisał co mam robić, które nóżki zewrzeć czy 3i1, 1i5, 1i4, 4i8, 3i5 bo juz zwariowałem a nie chce nic spalić
    Dziekuje i pozdrawiam
    inzynier07
    Poziom 12  
    A da sie jakos obejsc to zabezpieczenie zliczajace strony bez utraty gwarancji??

Poniewaz zalezy mi na gwarancji i na tanim drukowaniu i nie wiem czy współgra to z samsungem Ml-1640 ;/
    damiani22
    Poziom 16  
    inzynier07 napisał:
    A da sie jakos obejsc to zabezpieczenie zliczajace strony bez utraty gwarancji??

Poniewaz zalezy mi na gwarancji i na tanim drukowaniu i nie wiem czy współgra to z samsungem Ml-1640 ;/

to sobie kup jakiegos starego hp'ka - zerujesz licznik = tracisz gwarancje

Cytat:
    I 2 pytanie: Przeczytałem całe 10 stron tego posta i moja sytuacja wygląda następująco: wydrukowałem 2100 stron na tonerze startowym i posiadam taką wersje softu (OS v. 1.29.0077; Engine v. 1.00.49; SPL v. 5.07) które nóżki powinienem ze sobą zewrzeć??
    strone wczesniej user "Piotr_pp" podal jak na razie niezawodny sposob na zerownanie licznika, polecam ;-)
    suninga
    Poziom 9  
    Dziekuje Wam bardzo Panowie. Za waszą wiedzę i za to że się nią dzielicie. Skorzystałem z programu usera Piotr_pp. Nie wyzerowało mi co prawda licznika ale mogę dalej drukować mam teraz już 2105. Myślicie że będę tak mógł do oporu??
    inzynier07
    Poziom 12  
    wiem ze moge uzywango hp'eka kupic.., ale to juz nie jest to co nowy.

Skusze sie kupic tą DRUKARKE.., bo juz widac ze tanie zamieniki wchodza.
    I bede tak kombinowac aby gwarancje miec jak najdłuzej :)
    alien1589
    Poziom 1  
    Cytat:
    Mam problem po flashowaniu 1640.
    Przed flashowaniem wersja softu 30.09.2008 1.29.00.78 (OS), 1.00.49 (Engine).
    Podczas flashowania (ML1640_V1010060.fls) mialem podpieta drukarke DJ6940 i zaczely krecic sie w niej walki wiec przerwalem proces flashowania. Odlaczylem obydwa USB i obie drukarki.
    Teraz 1640 wogole nie startuje.
    Po przytrzymaniu przycisku podczas wlaczania dioda zaczyna migac na czerwono/zielono i w menadrzeze mam urzadzenie: Uniwersalna drukarka USB.
    Co mogę zrobić ?
    Sterownik ze strony samsunga nie wykrywa urządzenia w tym trybie.
    w załączniku to czym flashowalem.

Może komuś pomoże. Podpiąłem pod innego kompa, zainstalowałem sterownik samsunga. Uruchomiłem w trybie "z trzymaniem przycisku" (wykryło jako uniwersalna USB). Odpaliłem program od Piotr_pp i drukarka ruszyła.
    Oprogramowanie zmieniło się na 1.29.00.97 23.11.2009, toner na komputerze full ale licznik ciągle niezresetowany. Czy tyle wystarczy ?
    Załączniki:
  • HELUPOWER
    kras299
    Poziom 14  
    Witam posiadam drukarce wyprodukowanej w Październiku 2009 r.
    Posiada ona: OS Version 1.29.00.91 09-25-2009

W jaki sposób najlepiej resetować ilość wydrukowanych stron??

Przeczytałem posty użytkowników i z tego co mi wiadomo to dla tego soft-a resetowanie poprzez zwarcie nóżek na e-promie nie przynosi efektu

Co byście na moim miejscu zrobili??
    - downgrade a potem zwarcie 2 pinów na e-promie ??
    - czy może potraktować go jakimś programem ??

A może macie jakieś inne pomysły ??
    logos2000
    Poziom 21  
    kras299 program z zalacznika wyzej i bedzie dzialac bez ingerencji fizycznej
    peterek003
    Poziom 10  
    Witam
    zresetowałem licznik przez zwarcie nóżki 3i4 lecz po wydrukowaniu zmieniła mi się OS Version z 1.29.00.78 na 1.01.00.78
    Co mam z tym zrobić? jak z powrotem to zmienić?
    Proszę o pomoc
    piter-qter
    Poziom 2  
    Witam, ja mam taką wersje oprogramowania w drukarce: 1.29.00.78 09-30-2008
    to w tym przypadku który programik użyć? bo ściągnąłem 4 z tego forum i nie wiem już.

Mam zmnienić softa na 1.01.00.60 03-23-2008????

pomożcie
    grul
    Poziom 9  
    SAMSUNG ML - 1640/SEE, OS Version 1.29.00.69 4-14-2008, initial wydrukował 700 stron i potem drukował tylko strone testową, zastosowałem przepis z paki: http://chomikuj.pl/Auto-Agat?fid=238280009 , tzn złączyłem na stałe nóżkę 1 z 4 (prawa górna i prawa dolna), os zostawiłem bo numer był poniżej 1.01.00.83 4-8-2009 włączyłem i gra - nic nie miga i śmiga :) Toner page count/Toner Remaining/Toner Status : 0/100%/ Normal
    wcześniej zrobiłem błąd i połączyłem 1 z 8 ale dało rade drukować tylko że migała czerwona diodka i wyduk zawierał: Toner Page Count/Toner Remaining/Toner Status : 4194967295/0%/ Normal - no i oczywiście wyskakiwał komunikat "kup sobie toner"
    Polecam tą pakę i dziękuje wszystkim którzy dołożyli starań aby rozwiązać problem.
    Dodam jeszcze że nóżki połączyłem "na ryja" bez lutowania bo nie mam takiej lutowniczki - wyjąłem drucik ze starych lampek choinkowych i podwiązałem nóżki eproma - da się podsadzić tylko drucik musi być cienki - i skręciłem najpierw oba osobno na nóżkach a potem do kupy - nie polecam dla parkinsoników:D
    Kto czyta nie błądzi!!!
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki
    Podpowiem wam jeszcze jeden "patent" stosowany przeze mnie. Łączę nóżki eproma kładąc na nie odrobinkę smaru elektroprzewodzącego (np. z Arbiko) i łączę cienkim drucikiem . Zawsze można wyjąć zworkę a styki przemyć spirytusem i śladu ingerencjii nie ma. Nie licząc downgradu firmware oczywiście :D !

C.
    prezeswawa
    Poziom 2  
    Moje pytanie jest następujące czy po wgraniu softu 1.01.00.83 4-8-2009 i wyczerpaniu tonera drukarka stanie i co dalej wgrywamy jeszcze raz ten sam soft ?? wejdzie kolejny raz ?? czy musimy czekać na jakiś kolejny soft ??
    po wgraniu tego softu drukarka ładnie zaczęła czytać stan naładowania wkładu , tylko total page jest niezmieniony,polecam sofcik
    mojzesz101
    Poziom 11  
    Ja w swojej drukarce ML-1640 wyczerpałem fabryczny toner i uzupełniłem jakimś tonerem z allegro za 20zł. Drukarka jednak pokazywała BRAK tonera, ale drukowało bardzo ładnie. Wywnioskowałem z tego ze poziom tonera w pojemniku drukarka oblicza sobie na podstawie ilości wydrukowanych stron. Otworzyłem obudowę z tyłu i odlutowałem nóżkę 1 od EEPROM'a, licznik się zresetował, ale musiałem zainstalować sterowniki i program do drukarki jeszcze raz. Teraz wszystko śmiga, nie mruga mi na czerwono że nie ma tonera i nie denerwuje, dodatkowo jak wyłączę drukarkę z sieci to licznik ponownie się resetuje i tak do znudzenia. A jeśli chodzi o jakiś firmware to nie obchodzi mnie to, drukarka działa, nie liczy stron i można uzupełniać proszkiem - dla mnie super :P pozdrawiam
    kras299
    Poziom 14  
    Sposób na reset licznika podany przez logos-a 2000 w 100% skuteczny !!
    neonn
    Poziom 12  
    Fakt, sposób dziala na dlugo, juz kilka razy uzupelnialem startowy i dziala
    kras299
    Poziom 14  
    Mam pytanie do użytkowników tejże drukarki mam oryginalny toner i wydrukowałem 600 stron po wydrukowaniu strony testowej wyświetla mi ze pozostało 30% proszku, czy to prawda czy może jest tam go więcej?? Po resecie licznika pokazuje ze proszku jest 100%.
    @LEPO@
    Poziom 9  
    Działa Działa, polecam, tylko trzeba uważać ;)
    koperek69
    Poziom 10  
    Kolego @LEPO@ na co trzeba uważać;)??
    Właśnie zamówiłem te drukareczkę i jutro idę ją odebrać:)
    przedtem miałem HP C3180 atramentówka ale wcinała tuszu jak nie wiem;/
    Grzegorz141084
    Poziom 15  
    Witam

W związku z obecnością znacznej liczby użytkowników drukarki w tym temacie prosiłbym o odpowiedź na mój problem z ww. drukarką:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1563499&highlight=
    Moderowany przez rys57:

Ewentualne porady proszę pisać we wskazanym temacie.

Jeszcze mam pytanie - dla drukarki z OS Version 1.29.0.93 mogę bez obaw stosować reset podany przez logos2000, bo z tego tematu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...0328&highlight=1+29+0+93+samsung+ml+1640&sid= wnioskuję, że nie za bardzo można wgrać starszy soft do drukarki z tym OS ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.
    kras299
    Poziom 14  
    1.29.00.91 09-25-2009 dla drukarki z takim softem, sposób logos-a 2000 przyniósł pożądany efekt ;) Myślę że w twoim przypadku też powinno być ok:)
    Jak zresetujesz to napisz czy dla twojego modelu 1.29.00.93 wszystko przebiegło zgodnie z instrukcją to na pewno ktoś z tego skorzysta w przyszłości i bez obaw i strachu przeprowadzi tą operacje :)
    jaryx
    Poziom 2  
    [quote="alien1589"]
    Cytat:

Może komuś pomoże. Podpiąłem pod innego kompa, zainstalowałem sterownik samsunga. Uruchomiłem w trybie "z trzymaniem przycisku" (wykryło jako uniwersalna USB). Odpaliłem program od Piotr_pp i drukarka ruszyła.
    Oprogramowanie zmieniło się na 1.29.00.97 23.11.2009, toner na komputerze full ale licznik ciągle niezresetowany. Czy tyle wystarczy ?

No i pomogło.

ps.
    Najśmieszniejsze jest to, że pracownik nieopatrznie włożył do ML-1640 toner od ML-2010 :!: Spróbowałem 1610 i... chodzi. SZOK!
    Wszyscy pisali, że nie pasują i koniec, a on po prostu, to zrobił. :D

Ludzie z Kongrespolen są zadziwiająco pomysłowi :D
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki
    Kasety są takie same. Różnica to bolec z przodu i chip z boku w 1640.

C.
    n-d-render
    Poziom 16  
    copyman napisał:
    Kasety są takie same. Różnica to bolec z przodu i chip z boku w 1640.

Kasety nie są takie same. Przekonasz się, gdy klient zgłosi problem z zacinaniem papieru. Porównaj sobie wtedy spód tonera, tuż przed wałkiem OPC.
    Ale zgadzam się, kasety 1610 i 1640 z grubsza są podobne i mogą działać zamiennie, zwłaszcza jeśli klient nie drukuje dwustronnie.

Pozdrawiam!
    n-d-render
    wshk
    Poziom 17  
    n-d-render napisał:

Kasety nie są takie same. Przekonasz się, gdy klient zgłosi problem z zacinaniem papieru. Porównaj sobie wtedy spód tonera, tuż przed wałkiem OPC.
    Pozdrawiam!
    n-d-render

Usilnie sie przygladalem ale nie widzialem roznicy. 1610, 2010, 1640 - wszedzie ten sam spod, nawet numer czesci taki sam.