Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG ML-1640 regeneracja lub zamiennik tonera

kari_mari 09 Cze 2011 09:29 430417 663
  • #511 09 Cze 2011 09:29
    logos2000
    Poziom 21  

ciupu napisał:
    Witam,
    omyłkowo ktoś z domowników wgrał nowy soft do drukarki ml 1640, ten opublikowany na stronie samsunga, tym samym drukarka zaczęła zgłaszać błędny model tonera, postanowiłem więc ponownie użyć witaminki: Odblokowanie Samsung ML1640 v1.29.00.96 !.zip, niestety po tej operacji drukarka miga ciągle na zmianę czerwien-zielen, jakaś rada? czy może już szukać nowej drukarki?
    Dodam jeszcze, że mogę pobrać z drukarki soft, lub wysłać na nią (mowa o w/w patch'u), po zabiegu zaczyna świecić na zielono, ale komputer jej nie wykrywa:/

a jaka wersja widnieje na wydruku testowym?

• Sklep HeluKabel
  • #512 09 Cze 2011 10:14
    arkadi-sea
    Poziom 10  

W załączeniu ISO płyty cd z programem do flashowania frimware drukarek.

ISO płyty spakowane zostało zipem by móc je dodać jako załącznik.

1. Wybieramy drukarkę - Modele 1640 lub 2240

2. Wybieramy opcje pracy programu:
    Decode - wygrywa zmieniony frimware na nowy który pozwala używać zamienniki tonerów. Wyłącza rozpoznawanie oryginalnego chipa w zamiennikach.
    Restore - powraca do firmowego frimware w przypadku gdy oddajemy drukarę do serwisu.

3. Begin rozpoczyna proces i czekamy na zakończenie.

4. Exit wyjście z programu

Pozdrawiam,

Jakby iso płyty nie działo proszę o info,

Moderowany przez rys57:

Niektóre antywirusy zgłaszają trojana. To jest błąd. Plik jest bezpieczny.

Załączniki:
  • #513 09 Cze 2011 13:41
    ciupu
    Poziom 11  

To płyta bootowalna, czy pod OSem odpalać?

• #514 10 Cze 2011 13:33
    arkadi-sea
    Poziom 10  

Pod OSem, Np. Windows - zwyczajnie odpalać program na płycie.
    programu nie da się skopiować z płyty bo jest zabezpieczony, także uruchamiać z wypalonej płyty Cd.

U mnie działa, przetestowane na 16 drukarkach ML 1640

• #515 10 Cze 2011 21:13
    piotrek0075
    Poziom 9  

Witam! A czy oprogramowanie działa z najnowszym firmware drukarki v96? czy trzeba zaklejać czipy + ewentualnie wstawiać bezpiecznik (bolec z lewej strony)

• #516 11 Cze 2011 20:34
    arkadi-sea
    Poziom 10  

Ostatnia drukarka ML1640 na której testowałem programator była z stycznia tego roku, proces zakończony pomyślnie, nie pamiętam jaki frimware był uprzednio.
    Dla tych która ta płytka pomogła rozwiązać problem z zamiennikami, proszę o podzielenie się informacja dla zachęcenia innych.
    xD Pozdrawiam,

Last. Edit: Po przejechaniu całego tonera (zamiennika) wstawiłem kolejny zamiennik i było bez problemu.

Gdyby jednak liczniki nie chciał się resetować przy kolejnym wkładzie, zawsze można puścić ten program jeszcze raz xD

• #517 12 Cze 2011 11:28
    piotrek0075
    Poziom 9  

arkadi-sea napisał:
    Ostatnia drukarka ML1640 na której testowałem programator była z stycznia tego roku, proces zakończony pomyślnie, nie pamiętam jaki frimware był uprzednio.,

Program działa świetnie. Testowałem na drukarce ml-2240. Mam dwa spostrzeżenia :
    1) na tonerze startowym wystarczy wyłączyć drukarkę i wszystkie liczniki resetują się do zera,
    2) na tonerze oryginalnym z chipem resetuje się jedynie initial page count, nie wiem co będzie gdy stan licznika tonera dojdzie do zera %, jeśli nawet nie bedzie drukować to wystarczy założyć bezpiecznik - bolec z lewej i zakleić chip z prawej strony tonera i mamy 0kopi/ 1,5 k. Dzięki za programik!

Jeśli komuś szkoda marnować płyt na nagrywanie iso to polecam programik do tworzenia wirtualnego napędu: DAEMON Tools

• Sklep HeluKabel
  • #518 08 Wrz 2011 17:41
    studzin
    Poziom 17  

Mam problem z resetowaniem drukarki przez zwieranie pinów.
    Mianowicie dotychczas używałem drukarki na komputerze "A". Ostatnio formatowałem dysk i zainstalowałem nowe sterowniki ze strony samsunga. Dzisiaj chciałem ponownie zresetować eeprom, otworzyłem drukarkę zwarłem piny, data ustawiona jako ddmmyyyy, wszystko ok, podpinam USB i wszytko powraca do ustawień z przed resetu.

Kiedy ten sam proces przeprowadziłem na komputerze B do którego wcześniej nie podłączałem drukarki reset przebiega prawidłowo i podczas użytkowania strony zlicza od 0.

Kiedy podłączyłem drukarkę z powrotem do komputera A drukarka przywróciła stan licznika 1600.

Wniosek z tego taki, że sterowniki gdzieś zostawiają kopię stanu licznika i przy podłączeniu przywracają wszystkie liczniki do poprawnych (w mniemaniu producenta) stanów.

Teraz pytanie gdzie ten plik siedzi?

Dodam, że reistal sterowników nie pomaga.

• #519 12 Wrz 2011 11:36
    Reton2009
    Poziom 13  

włóż do kasetki bolec/bezpiecznik odpal drukarkę i możesz go potem wyjąć

• #520 12 Wrz 2011 11:48
    studzin
    Poziom 17  

Bolec mam fabrycznie. To na bank jest coś w nowych sterownikach. Na innym komputerze, na którym wcześniej drukarka nie była podłączana pracuje ok. tzn.
    1. Reset hardwarowy przez zwarcie eepromu na chwilę(data serwisowa przybiera postać ddmmyyyy, licznik stron 0)
    2. Instalowanie sterowników na "czystym" komputerze, który jeszcze Samsunga nie widział.
    3. Podłączenie drukarki.
    4. Drukarka chodzi i poprawnie zlicza od 0.
    5. Podłączenie drukarki do komputera na którym wcześniej miałem ją zainstalowaną.
    6. Drukarka zlicza od 1600 stron(przywraca zrzut eepromu z przed resetu).

Zwykła reinstalacja sterowników nie pomaga.

Dzisiaj będę miał chwilę to poczyszczę z kompa samungowe śmieci.

Edit:

Wyczyściłem rejestr i wszystkie pliki na dysku mające w sobie "ml-1640" i drukarka resetuje się prawidłowo i trzyma ustawienia. Wychodzi na to, że winne były faktycznie stery.

• #521 07 Paź 2011 11:27
    tomek1986022
    Poziom 21  

Witam, po wgraniu firmware w drukarce miga na przemian zielona i czerwona dioda i to dopiero po ok 1 min.

oryginalny firmware 1.29.00.78

wgrany fix 1.29.00.93

Ponowna próba wgrania firmware nie pomaga, nawet z wciśniętym "stopem".

Drukarka nie przechodzi do gotowości.

ktoś wie jak temu zaradzić?

• #522 07 Paź 2011 16:41
    logos2000
    Poziom 21  

tomek1986022, wgraj poprostu starszy fix. bodajże v86

• #523 08 Paź 2011 09:18
    tomek1986022
    Poziom 21  

już próbowałem zarówno 60, 66, 86, 93, 96 nic nie pomaga... ciągle to samo...

• #524 09 Paź 2011 16:13
    hagrid
    Poziom 11  

Witam

Czy wszystkie wersje firmware opisywane w tym temacie automatycznie zerują licznik (np po włączeniu drukarki do prądu itp?)

Czy można zrobić tak, by wgrać jeszcze raz oryginalne fw, licznik dla initiala zostałby skasowany i można by drukować kolejne 2100 stron, potem czynność powtórzyć?

Jednym słowem wolałbym oryginalne fw zamiast zhakowanego.

• #525 13 Paź 2011 12:11
    czarekx
    Poziom 1  

Ja mam nastepujacy problem. Przeprowadziłem reset, o którym piszecie, ale czy to na nowym czy starym tonerze gdy chce coś wydrukować, kartka jest wciągana do połowy i zapala się pomarańczowa dioda i nic nie jest drukowane.

dodatkowow gdy chce cos drukowac to ciagle jest oczekiwanie i nie drukuje

• #527 15 Paź 2011 12:45
    studzin
    Poziom 17  

hagrid napisał:
    Witam

Czy wszystkie wersje firmware opisywane w tym temacie automatycznie zerują licznik (np po włączeniu drukarki do prądu itp?)

Czy można zrobić tak, by wgrać jeszcze raz oryginalne fw, licznik dla initiala zostałby skasowany i można by drukować kolejne 2100 stron, potem czynność powtórzyć?

Jednym słowem wolałbym oryginalne fw zamiast zhakowanego.

A może lepiej zrobić zwarcie na EEPROMie i zostać przy ori fv. W razie naprawy gwarancyjnej 0 kombinowania(tylko instaluj sterowniki z płyty CD).

• #528 15 Paź 2011 17:09
    hagrid
    Poziom 11  

studzin napisał:

A może lepiej zrobić zwarcie na EEPROMie i zostać przy ori fv.

Tak, spróbowałen najpierw tego wariantu i zadziałało. Mam starszą wersję fw:
    1.29.00.84 (5-13-2009)
    Drukarka wydrukowała 2100 stron więc "zablokowała" kasetę startową.

Sposób na zwarcie nóg 3 i 4 eeproma; gdzie szukać tej kostki - szczegóły w opisie (pdf) w tym temacie.
    Sposób z tego opisu nie zadziałał, zrobiłem to troche inaczej, po prostu nie rozwierałem nóżek zaraz gdy mignęły obie diody, tylko kilka (naście?) sekund później.

Ogólnie moja "zablokowana" drukarka nie wykrywała stanu kasety zaraz po włączeniu przycisku zasilania tylko te kilka sekund później - po włączeniu dioda świeci się na zielono, tak jakby było ok, a dopiero po kilku sekundach zaświecała się czerwona - przez ten czas trzymałem nóżki zwarte.

Podejrzewam że ten sposób nie zadziała na nowszych drukarkach, było juz chyba o tym napisane, nie pamiętam, wtedy raczej trzeba będzie wgrywać inne oprogramowanie.

pozdrawiam

• #529 23 Paź 2011 12:26
    amilo_pa
    Poziom 8  

wielkie dzięki Panowie, wszystko działa bez zarzutów :) już wydrukowałem 2106 stron :)

• #530 24 Paź 2011 19:25
    lol223
    Poziom 9  

wgralem FIX_ML2240_V1.01.00.96 i teraz świecą mi się diody na czerwono. Co robić ?

• #531 08 Lis 2011 10:13
    lesephe
    Poziom 9  

Witam, od jakiegoś roku napełniam toner startowy i teraz po prawej stronie drukarka brudzi w kilku miejscach, czy ktoś mógłby mi poradzić, czy jest to sygnał, że należy wymienić bęben optyczny (czy jeśli go wymienię to problem zniknie), czy też muszę się zaopatrzyć w całkiem nową kasetę ?

• #532 09 Lis 2011 15:13
    malarz128
    Poziom 11  

Właśnie wgrałem oprogramowanie do ML-1640 z załączonego wcześniej obrazu płyty. Instalacja powiodła się bez najmniejszego problemu. Po instalacji przestała migać czerwona dioda synalizująca brak tonera, licznik Toner Page Count wyzerował się (status 0/ toner 100%). pojemność kadridza zmieniła się na 1,5k. Po wydrukowaniu kilku stron i wyłączeniu i włączeniu dukarki licznik tonera za każdym razem się zeruje.
    Wersja OS 1.29.00.93 11-23-2009 po wgraniu nie zmieniła się.

• #533 15 Lis 2011 11:29
    herrtomas
    Poziom 1  

Mam problem. Użyłem tego załączonego wyżej oprogramowania ML1640_2240 V3.0.ISO i podczas wgrywania wyłączyłem drukarkę (źle zrozumiałem komunikat). Teraz się włączają diody na 1 sekundę i gasną. Czy da się jeszcze cokolwiek zrobić, żeby drukarka zaczęła działać?
    ------
    Rozwiązałem problem. Posta zostawię, może komuś się kiedyś przyda.
    Wystarczył tzw. hard reset, czyli włączenie drukarki przyciskiem zasilania, trzymając jednocześnie przycisk funkcyjny (ten z pomarańczowym znaczkiem). Po włączeniu górna dioda migała we wszystkich kolorach, a drukarka przeszła w stan oczekiwania na instalację oprogramowania. Wtedy używając programu ML1640_2240 V3.0.ISO przywróciłem oprogramowania za pomocą opcji Restore firmware, a potem wprowadziłem zmiany za pomocą opcji Decode firmware. Obecnie drukarka działa i ładnie drukuje. Pasek tonera jest pełny, a toner page count wynosi: 0
    Przyznam się szczerze, że trochę się przestraszyłem, że przez własną głupotę zepsułem sprzęt :)

• #534 21 Lis 2011 15:16
    lol223
    Poziom 9  

Witajcie, mam następujący problem ze swoją ml 1640. Po włączeniu drukarki palą się dwie diody na czerwono. Po wgraniu firmware pierwsza dioda miga przemiennie zielona/ czerwona. Nie reaguje na żadne polecenia. Nie ma znaczenia czy sterowniki sa zainstalowane na komputerze czy nie.
    Jeżeli wgram firmware po przetrzymaniu klawisza cancel na drukarce podczas włączania jej to swieci zielona dioda, ale drukarka nie kontaktuje i na komputerze nie wykrywa urządzenia. Może mi ktoś pomóc ? Macie jakieś pomysły? z góry dzięki A może jest ktoś z wawy kto mógłby to naprawić w rozsądnych pieniądzach ?

• #535 09 Sty 2012 12:42
    Rothman
    Poziom 9  

Odn. programu arkadi-sea: jest ekstra, u mnie na startowym tonerze wszystko śmiga idealnie. Wskazówka, może banalna, ode mnie: po zakończeniu testu i kliknięciu exit dioda miga na pomarańczowo. Komunikat sugeruje, żeby czekać na zieloną albo że sama się zrestartuje - nic takiego się nie dzieje. Po kliknięciu exit można normalnie wyłączyć i włączyć drukarkę i od tego momentu wszystko śmiga.

• #536 09 Sty 2012 20:20
    logos2000
    Poziom 21  

Rothman napisał:
    Odn. programu arkadi-sea: jest ekstra, u mnie na startowym tonerze wszystko śmiga idealnie. Wskazówka, może banalna, ode mnie: po zakończeniu testu i kliknięciu exit dioda miga na pomarańczowo. Komunikat sugeruje, żeby czekać na zieloną albo że sama się zrestartuje - nic takiego się nie dzieje. Po kliknięciu exit można normalnie wyłączyć i włączyć drukarkę i od tego momentu wszystko śmiga.

Odradzam wyłączanie drukarki przy pomarańczowym świetle! Zostaniecie z trupem

• #537 12 Sty 2012 18:23
    lisiujaw
    Poziom 11  

Cytat:
    Odradzam wyłączanie drukarki przy pomarańczowym świetle! Zostaniecie z trupem

W moim przypadku było tak jak kolega wcześniej napisał. Dioda mrugała bez końca. Po resecie drukarki jest wszystko OK. Ważne jest aby odczekać te 5 minut po skończeniu flashowania i powinno być wszystko w porządku.

• #538 18 Sty 2012 11:28
    JackSparov
    Poziom 2  

Jak sprawdzić jaki się ma soft i później czy się wgrał ten nowy? Wystarczy ten sposób co jest wyżej żeby mieć święty spokój z chipem?

• #539 18 Sty 2012 11:30
    studzin
    Poziom 17  

Wydrukuj stronę testową (wciśnij i przytrzymaj przycisk na obudowie).

• #540 07 Lut 2012 18:35
    CPU_COLLECTOR
    Poziom 13  

Potwierdzam działanie fixa do ML-2240 v96f od logosa z poprzedniej strony. Moja oryginalnie miała v93