Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG ML-1640 regeneracja lub zamiennik tonera

kari_mari 17 Gru 2012 18:51 433597 663
    psk_bb
    Poziom 2  
    No w końcu mi się udało.
    Po włączeniu drukarki przytrzymać przycisk i puścić po paru sekundach. W ten sposób wydrukujemy stronę testową. W polu OS version 1.29.00.xx sprawdzamy czy xx to 96 czy 93.
    Włączyłem drukarkę trzymając przycisk pomarańczowy trójkąt w okręgu. Włączamy w ten sposób drukarkę w tryb programowania - ma migać dioda pomarańczowa/zielona - dość szybko.
    Następnie odpalamy soft, który wkleił logos2000 ok 12 strony i postępujemy wg jego instrukcji tylko dorzucamy odpowiedni soft do naszej wersji OS. W załączeniu plik do 93 i 96.
  • HELUPOWER
    Daro1003
    Poziom 16  
    Witam

Chciałbym odświeżyć temat.
    Mianowicie posiadam drukarke Samsun ML 1640 SEE
    OS Version 1.29.0096f 07-07-2010

Próbowałem wszystkich sposobów z tego tematu aby wyzerować licznik poprzez wgrywanie oprogramowania niestety bez skutku.
    Natomiast gdy zmotykuję piny 1 i 5 lub 1 i 4 drukarka po włączeniu świeci na zielono ale jakieś 30 sekund następnie zaświeca na czerwono. Zamontowałem przycisk zwierno rozwierny który przytrzymuję podczas włączania drukarki jakieś 3 sekundy i wszystko jest ok licznik na zero i dioda na zielono. Lecz trzeba tak robić za każdym razem włączania drukarki. Drukarka jest mojej mamy i ona nie może opanować tego. Natomiast resetowałem drukarkę również ? ML 1640 SEEi wersji 96 której wystarczyło tylko na moment zewrzeć piny 1 i 5 i drukarka liczy od nowa już.
    Czy da się jakoś rozwiązać problem aby całkowicie zresetować licznik jak w tej drugiej opisanej drukarce ?? Dziwne jest to że jedna przyjęła reset i działa a drugą trzeba za każdym włączeniem resetować.
  • HELUPOWER
    Daro1003
    Poziom 16  
    Udało się wyzerować licznik więc napiszę rozwiązanie może komuś się przyda.

Zwarłem piny 3 i 4 po czym włączyłem drukarkę i gdy mignęły diody pomarańczowa i czerwona rozwarłem piny układu. Drukarka zagrzała toner i wydrukowałem stronę testową trzymając guzik. Total page 0.

Czytałem na innym forum że również wylutowanie układu daje efekt wyzerowania licznika.
    xiff
    Poziom 9  
    Ja po przestudiowaniu różnych wątków, wkurzyłem się i kupiłem chip na allegro za 6,50..
    Hula, co prawda miałem toner startowy bez chipa więc trochę nie wiedziałem gdzie ma być, ale w końcu znalazłem zdjęcie kasety z chipem, przykleiłem "ciepłą pałką" i hula jak nowy...

Proste, nieprofesjonalne, ale skuteczne..Wiem że to trochę profanacja dla niektórych ale może ktoś też wybierze takie rozwiązanie.
    LA72
    Poziom 40  
    Witam
    Przed flash'owaniem oprogramowania była wersja 1.29.00.93.

Aktualnie sytuacja przedstawia się następująco.

Drukarka przed operacją flash wydrukowała 2103 stron.

Jak przywrócić oryginalne oprogramowanie?

Wsad w 93c66 nie zmienia się.

Potrzebna jest modyfikacja danych w układzie Jupiter4D.

2013-03-10
    Po walkach z różnymi wersjami software oraz z pomocą dwóch kolegów z forum udało się ożywić drukarkę załączonym wsadem.
    Wgrywany był w trybie wymuszonym (migające naprzemiennie kolory zielony/czerwony).

Dalej jednak poszukuję wersji 93.

Za pomoc z góry dziękuję.
    kubusfatalista2
    Poziom 8  
    Witam,

Jestem laikiem i mam problem.
    Mam drukarkę z 2009 roku. Wczoraj doszedł mi nowy toner i nie potrafię sobie poradzić. Co zrobić aby działał?

Pozdrawiam
    hektor777
    Poziom 2  
    Witam, mam drukarkę ML 1640, niestety wyłączyłem ją w trakcie, gdy świeciła się pomarańczowa dioda. Teraz po włączeniu przycisku zasilania drukarka w ogóle nie reaguje, żadna dioda się nie zapala... Bardzo proszę o pomoc! Z góry dziękuję!
    Daro1003
    Poziom 16  
    Spróbuj włączyć drukarkę trzymając guzik na panelu powinna zacząć migać bardzo szybko dioda na zielono czerwono i wtedy mając drukarkę podłączoną do komputera wgraj oryginalny soft albo soft który znajdziesz w tym temacie.
    hektor777
    Poziom 2  
    próbowałem, niestety nie działa. Tryb awaryjny się załącza, ale jeżeli próbuje wgrać jakiś soft, to dioda zapala się na zielono od razu, i drukarka jakby się zawiesza, w ogóle nie reaguje.... ;/ wydaje mi się, że ona już nowego softu nie przyjmie przez to wyłączenie na pomarańczowej diodzie....
    kubusfatalista2
    Poziom 8  
    Wydrukowało mi z 50 stron i przestało. Mimo tych dodatkowych instalek etc.
    Miga mi na zielono dioda a mimo, to nie drukuje. Co robić?
    AdamCw
    Poziom 17  
    "Wydrukowało mi z 50 stron i przestało. Mimo tych dodatkowych instalek etc.
    Miga mi na zielono dioda a mimo, to nie drukuje. Co robić?
    "

Musisz wydrukować stronę z raportem jak poście powyżej aby dowiedzieć się jaką masz wersję aktualnie firmware. Dopiero wtedy można myśleć o wgraniu fixa, gdyż wersja fixa nie może być niższa od wersji już istniejącej w drukarce.

Dodano po 5 [minuty]:

Leszcz72 napisał:
    Witam
    Przed flash'owaniem oprogramowania była wersja 1.29.00.93.

Aktualnie sytuacja przedstawia się następująco.

Drukarka przed operacją flash wydrukowała 2103 stron.

Jak przywrócić oryginalne oprogramowanie?

Wsad w 93c66 nie zmienia się.

Potrzebna jest modyfikacja danych w układzie Jupiter4D.

2013-03-10
    Po walkach z różnymi wersjami software oraz z pomocą dwóch kolegów z forum udało się ożywić drukarkę załączonym wsadem.
    Wgrywany był w trybie wymuszonym (migające naprzemiennie kolory zielony/czerwony).

Dalej jednak poszukuję wersji 93.

Za pomoc z góry dziękuję.

Nie ma powrotu do wersji 93 ponieważ masz już zainstalowaną wersję 96 co widać na załączonym wydruku raportu. Możesz teraz wgrywać fix lub "oryginalne - wersja na Rosję firmware " w wersji 96 lub wyższej, ale nigdy niższej.
    kubusfatalista2
    Poziom 8  
    A co mam zrobić żeby to wydrukować?
    AdamCw
    Poziom 17  
    kubusfatalista2 napisał:
    A co mam zrobić żeby to wydrukować?

Na początku należy upewnić się jaka jest wersja firmware w drukarce.
    - W tym celu wciskamy i trzymamy w tym położeniu przez 3 s klawisz „Zmiana” (jedyny dostępny klawisz).
    Nas interesuje OS Version.

Мodele Samsung ML-1640 , 1641 и 1645:
    Jeśli OS Version jest 1.01.00.84 lub niższa wykorzystujemy fixa ML1640_V1010083.fls.
    Jeśli OS Version jest wyższa niż 1.01.00.84 wykorzystujemy fixa ML1640_V1010093.fls.
    kubusfatalista2
    Poziom 8  
    Wciskam i nic to nie daje.
    Jeśli dobrze pamiętam, to kiedyś już mi się to drukowało. Czy w związku z tym nie ma szans na ponowne sprawdzenie? Bo ja nie mam pojęcia gdzie jest ta kartka, choć jest szansa, że gdzieś się może znaleźć.

Ps. Dziękuję bardzo za zainteresowanie moją sprawą :)
    AdamCw
    Poziom 17  
    kubusfatalista2 napisał:
    Wciskam i nic to nie daje.
    Jeśli dobrze pamiętam, to kiedyś już mi się to drukowało. Czy w związku z tym nie ma szans na ponowne sprawdzenie? Bo ja nie mam pojęcia gdzie jest ta kartka, choć jest szansa, że gdzieś się może znaleźć.

Musisz zatem użyć trybu wymuszonego tzn. przy wyłączonej z sieci drukarce wcisnąć i trzymać klawisz Stop/Cancel, włożyć wtyczkę do gniazdka, gdy dioda zacznie migać zwolnić klawisz. Wtedy drukarka może przyjąć wgranie firmware.
    No i wgrywasz fixa z wersją ML1640_V1010093.fls.
    Pamiętaj, że po wgraniu fixa drukarka nie zresetuje się sama i świecą obie diody, odczekać 5-6 minut i zresetować drukarkę poprzez wyłączenie jej z gniazdka i ponowne załączenie.
    kubusfatalista2
    Poziom 8  
    Zrobiłam tak: wyłączyłam kabel zasilania, przytrzymałam klawisz w drukarce, wpięłam kabel nadal trzymając klawisz, puściłam klawisz, zainstalowałam ....93.fls, poczekałam 6 minut, wyłączyłam kabel zasilania.

Brak efektu.
    Nadal szaleńczo miga mi dioda i nic się nie zmieniło. Oczywiście po zainstalowaniu tego magicznego programu była zielona dioda ale i tak nic nie drukuje.
    AdamCw
    Poziom 17  
    kubusfatalista2 napisał:
    Zrobiłam tak: wyłączyłam kabel zasilania, przytrzymałam klawisz w drukarce, wpięłam kabel nadal trzymając klawisz, puściłam klawisz, zainstalowałam ....93.fls, poczekałam 6 minut, wyłączyłam kabel zasilania.

Brak efektu.
    Nadal szaleńczo miga mi dioda i nic się nie zmieniło. Oczywiście po zainstalowaniu tego magicznego programu była zielona dioda ale i tak nic nie drukuje.

Chyba się nie rozumiemy. Pisałem, że musisz zainstalować fixa 93.fls. Jeśli wgrałaś plik z rozszerzeniem .fls ale bez liter Fix w nazwie ,to jest to oryginalne firmware. Wtedy drukarka powinna działać ale przy niezaklejonym chipie. Aby działała przy zaklejonym chipie musisz w ten sam sposób, tzn. stosując tryb wymuszony wgrać fixa FIX_ML1640_V1010093.fls.
    http://yadi.sk/d/1-WB1c_S4Eh0H
    Sprawdź najpierw czy przy niezaklejonym chipie drukarka działa. Potem wedle uznania - albo pozostajesz przy oryginale albo wgrywasz fixa.
    Jest też możliwość wgrania nowszego fixa w wersji 96.
    http://yadi.sk/d/a6HCdStX4EgiZ
    kubusfatalista2
    Poziom 8  
    Tego właśnie używałam (użyłam skrótu w postaci kropek).
    Chip od miesiąca jest zaklejony taśmą zwykłą.
    A drukarka nie działa zarówno z tą taśmą, jak i bez niej. Po zainstalowaniu tego co mi Pan wysłał również nie działa. Jedyna różnica jest taka, że przed instalacją świeci na przemian (szybko) zielony i czerwony, natomiast po instalacji jest tylko zielony, który świeci cały czas.
    Zero reakcji na propozycję wydrukowania moich arkuszy maturalnych :|
    AdamCw
    Poziom 17  
    kubusfatalista2 napisał:
    Tego właśnie używałam (użyłam skrótu w postaci kropek).
    Chip od miesiąca jest zaklejony taśmą zwykłą.
    A drukarka nie działa zarówno z tą taśmą, jak i bez niej. Po zainstalowaniu tego co mi Pan wysłał również nie działa. Jedyna różnica jest taka, że przed instalacją świeci na przemian (szybko) zielony i czerwony, natomiast po instalacji jest tylko zielony, który świeci cały czas.
    Zero reakcji na propozycję wydrukowania moich arkuszy maturalnych :|

Sprawdź jeszcze czy po wgraniu tego nowego fixa (93) będzie działać przy odklejonym chipie. Jesli wgrałaś fixa 93 a nie wgrywałaś 96 to warto jeszcze wgrać ten fix 96.
    master_ginio
    Poziom 9  
    Witam.
    Ostatnio przyszla pora wymiana tonera w ml1640 z softem 96, i okazalo się, że przestała utrwalać toner, mozna palcem zmazac go z kartki , wczesnieje drukowala na oryginalnym tonerze i było wszystko OK. Jest jakaś szansa, że po wgraniu fixa coś sypnęło sie w drukarce??? Drukarke kupilem nową, miala coś okolo 700 stron w sumie wydrukowane.... Toner dosyspywałem, oraz zakupiłem osobny beben z tonerem i to samo.
    logos2000
    Poziom 21  
    master_ginio napisał:
    Witam.
    Ostatnio przyszla pora wymiana tonera w ml1640 z softem 96, i okazalo się, że przestała utrwalać toner, mozna palcem zmazac go z kartki , wczesnieje drukowala na oryginalnym tonerze i było wszystko OK. Jest jakaś szansa, że po wgraniu fixa coś sypnęło sie w drukarce??? Drukarke kupilem nową, miala coś okolo 700 stron w sumie wydrukowane.... Toner dosyspywałem, oraz zakupiłem osobny beben z tonerem i to samo.

Toner lipnej jakości, może dostałeś przesypany ze zużytego tonera, często tak robią... Bądź ma inne właściwości i wymaga większej temperatury. Uszkodzenie drukarki raczej odpada bo by to sygnalizowała, zrób test wydrukuj z 20 stron i zobacz czy górna pokrywa z której wychodzą kartki jest gorąca.
    master_ginio
    Poziom 9  
    Górna pokrywa gorąca się dosyć szybko robi, zamówilłem 3-ci z kolei toner, zobaczę jaki będzie efekt.
    inga_iga
    Poziom 2  
    Opisane sposoby z fixem zadziałały u mnie 2x, niestety tym razem nie jest tak wesoło:(
    Drukarka nadrukowała 3584 strony
    os ver 1.29.00.96
    toner 0%
    Komputer widzi drukarkę, program samsunga informuje o pustym tonerze, na drukarce świeci sie światłem stałym czerwona dioda. Co z tym fantem zrobić?
    Przyznaję się, że jestem zbyt zielona na rozkręcanie drukarki i kombinowanie.
    LA72
    Poziom 40  
    Używając Fix'a drukarka miała problemy z włączaniem się.
    Przez przypadek włączyłem ją bez podpiętego przewodu USB (z tyłu).
    Drukarka dała oznaki życia.
    Teraz po każdym wyłączeniu licznik się zeruje.
    Niestety włączanie jej wymaga wypięcia przewodu USB.
    logos2000
    Poziom 21  
    LA72 napisał:

Może warto przeinstalować sterowniki wraz z oprogramowaniem?
    Czy drukarka się włączy podłączona pod usb ale z wyłączonym komputerem, podejrzewam że tak, fix zmieniał numer seryjny przez co czasem były ww problemy.
    LA72
    Poziom 40  
    logos2000 napisał:
    LA72 napisał:

Może warto przeinstalować sterowniki wraz z oprogramowaniem?

Sterownik nie ma tu nic do powiedzenia.
    Dzieje się tak samo bez ładowania systemu, na samej stronie BIOS'u.
    radzioszok
    Poziom 1  
    logos2000 napisał:
    Post #310 z 16 Lut 2010 12:21:
    Najnowszy paczer z instrukcja regeneracji tonera w formie pdf.
    Sam wgrałem przed chwila i chodzi bardzo dobrze!

Potwierdzam, że mi również zadziałał ten fix na ML-1640 1.19.00.91 09-25-2009. Soft podniósł się do 1.29.00.93 11-23-2009, licznik się zresetował i pojemność kartridża zwiększyła się do 1.5K.

Dodam, że przed podjęciem próby zresetowania drukarka nie chciała mi wydrukować strony testowej (długo stała nieużywana na półce - kartridż startowy). Potem po podłączeniu do komputera jakoś się udało. W moim przypadku naklejka z wersja softu, którą wcześniej znalazłem na płytce PCB z tyłu drukarki była zgodna z wersją znalezioną na wydruku. To taka mała wskazówka dla tych, którzy nie mogą już drukować.

Pozdrawiam i wielkie dzięki!
    qbasowa
    Poziom 7  
    Witam.

Mam problem z odblokowaniem ML 1640 (SEE V.1.29.00.84). Jeszcze trochę bez ogarnięcia tematu (teraz już przeczytałem 20 stron tutaj), skorzystałem z tego poradnika www . 2012teamtech . com / reset-samsung-ml-1640 i zainstalowałem soft z wersją fix 96. Jedyne co mogę teraz zrobić to wydrukować stronę testową. Cały czas świeci się czerwona dioda. Resetowałem eeprom, ale oprócz tego, że licznik sie wyzerował to nic się nie zmieniło. Zaklejanie chipa nie przynosi efektów. Nie mam więcej pomysłów. Pomożecie? Załączam stronę testową.

Pozdrawiam