Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG ML-1640 regeneracja lub zamiennik tonera

kari_mari 19 Sty 2016 18:00 433882 663
    srs007
    Poziom 7  
    wymieniłem bęben i wraz nie jest tak jakbym chciał...
  • HELUPOWER
    krystian k
    Specjalista - kserokopiarki
    Wyczyść listwę doctor blade to jakość się poprawi :)
  • HELUPOWER
    srs007
    Poziom 7  
    Wyczyściłem listwe podającą i przy okazji jeszcze raz bęben i wałek i niestety nie pomaga. nadal powiela druk... może coś być z tym tonerem nie tak...

ogólnie druk wychodzi idealnie, lecz ten tekst powiela jak we wcześniejszym moim poście.
    mateuszradzki
    Poziom 2  
    Witam, mam problem ze wskazaną drukarką. Dostałem ją w spadku. Była kilka ładnych lat nie używana. Ma zamienniki toneru i nie chce drukować. Pomimo wysyłania plików do wydruku nic nie wypluwa z siebie. Świeci się na czerwono pierwsza od góry lampka. System kompa windows 10, wersja os drukarki 1.01.00.78 09-30-2008 wersja engine 1.00.49. spl 5.07 06-27-2006. Wszystko inne mam z oznaczeniami not supported. Co mogę z tym zrobić?
    Imprimarex
    Poziom 24  
    Najwygodniej będzie wgrać wiecznego chipa i po kłopocie.
    CPU_COLLECTOR
    Poziom 13  
    @srs007
    Zwiń kartkę w rulonik tak aby wydruk i powtórzenie się pokrywały. Wtedy będziesz miał średnicę winowajcy. Jeżeli średnica bębna a jest nowy to listwa zbierająca od śmietniczki nie ma już swoich parametrów - sprężystość, jest skapciała albo masz utrwalanie do konserwacji - wyczyścić oliwką wałki.

@mateuszradzki
    ML-1640 resetter uniwersalny - zamienne firmware które resetuje ilość wydrukowanych stron na bieżącym tonerze. Przy wgrywaniu i dalszym użytkowaniu koniecznie usuń chipa z kasety drukującej lub zaklej taśmą.
    mateuszradzki
    Poziom 2  
    @cpu_collector tego resettera znajdę bez problemu w internecie?
    CPU_COLLECTOR
    Poziom 13  
    Wgrywając poniższy firmware robisz na własną odpowiedzialność !

1. Odczepić czip lub zakleić go.
    2. Uruchomić fix1640_93.bat
    3. Drukarka uruchomiona i podłączona pod USB
    4. Przeciągnąć plik FIX_....fls na plik usbprns2.exe
    5. CZEKAĆ ! zapali się pomarańczowa dioda i po dłuższej chwili drukarka zresetuje się.
    6. Używać tonery bez chipów.
    Załączniki:
    mateuszradzki
    Poziom 2  
    niestety nie działa, teraz nawet strona testowa nie leci.
    marcinwalczy
    Poziom 1  
    wiv napisał:
    Może komuś to pomoże u mnie działa. Zeruje licznik.

Mi zadziałał ten sposób :D
    OS Version :1.01.00.60 03-23-2008
    Soldier13
    Poziom 10  
    Witam
    Czy może mi ktoś zajrzeć i sprawdzić czy w moim tonerze jest czip?
    Wydaje mi się, że nie...
    Zaznaczyłem zieloną strzałką gdzie moim zdaniem powinien być. Mam racje?

Tutaj zaznaczyłem co próbowałem też zakleić taśmą, ale nie pomogło. Czerwona strzałka.

Tutaj jest druga strona tonera, ale nie widzę tutaj miejsca na czip.

Ktoś mi napisze może czy jest czip czy go nie ma?

Próbowałem tym programem FIX1640_93

1. drukarka jest podłączona do usb, świeci czerwona dioda, na kompie wyświetla, że toner pusty.
    2. Uruchamiam fix1640_93.bat - włącza się konsola. Na dole pisze HOPE ALL OK! Aby kontynuować, naciśnij dowolny klawicz.... wciskam spacje i sie zamyka okno.
    3. Przeciągam plik ML1640_V1010093.fls na usbprns2.exe
    4. Wyskakuje downloading...... a następnie program się zamyka.
    5. Na drukarce zaczyna migać żółta dioda, potem żółta i czerwona, potem zielona, drukarka zaczyna pracować (ale nie drukować- tylko tak się grzeje :) ) i znowu włącza się czerwona dioda....

Próbowałem też zakleić czerwoną strzałkę z obrazka. Nie pomogło.

Próbowałem też podłączać drukarkę dopiero po wykonaniu pliku fix1640_93.bat. Też nie pomogło.

Po przytrzymaniu wyłącznika drukuje mi się takie coś

Co robić?
    ecoprint
    Poziom 21  
    Witam
    Nie ma czipa u pana. Pierwsze zdjęcie z zieloną strzałką. Tam powinen byc czip.

Poprawiłem pisownię. RADU23
    Soldier13
    Poziom 10  
    dziękuje za odpowiedź, wciąż walczę, próbuje różnych tych firmware :)
    headshot
    Poziom 20  
    Witam powiedzcie czy z waszego punktu widzenia opłacalna jest regeneracja kasety/tonera przy cenie zamiennika 87 zł. ? Tyle mi powiedzieli w 2-óch punktach. Widzę że w internecie jest tego pełno od nawet 40 do 150 zł tylko pewnie nie wszystkie pasują lub mają kiepską żywotność Dodam że pierwszy raz mam styczność z laserówkami, przesiadłem się z atramentówki hp 1050a bo teraz bardzo rzadko coś drukuję średnio 3-4 kartki w miesiącu. W tych punktach powiedzieli mi że nie opłaca się regenerować bo koszty są porównywalne do nowych zamienników. Co wy o tym sądzicie ?
    CPU_COLLECTOR
    Poziom 13  
    Pewnym jakości możesz być tylko kupując oryginalny toner lub robiąc regenerację u kogoś kto zajmuje się tym od lat. Jak trafia mi się drukarka na tą kasetę to sam regeneruję czyszcząc listwy, pudrując specjalnym pudrem, oczyszczając dokładnie ze starego toneru i zasypując poliestrowym proszkiem dedykowanym do Samsunga. Taki toner chodzi perfekcyjnie do samego końca. Co jest w tych chinolach zamiennikach tego najstarsi filozofowie nie wiedzą. Jedne są tanie i dobrze działają a inne drogie i też zdarzają się zonki. Nie regenerując ich na Twoim miejscu kupiłbym przez neta najtańsze dwa "nowe zamienniki". Wyjdzie z 40-50 zł i są duże szanse że co najmniej jeden będzie gicio :)
    headshot
    Poziom 20  
    No tak tylko oglądałem ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=aRhsi7XIY7I i tam są wymiany lub resety chipu taką regenerację mógłbym sam zrobić bo manualnie mam o tym pojęcie tylko nie lubię się bawić z elektroniką. A czy jest możliwość ile stron już wydrukowała drukarka na danym tonerze, bo dioda nie sygnalizuje końca ale wydruki już są słabe w serwisie powiedzieli że coś z rolką w kasecie jest czy jakoś tak ale nie zalecali regeneracji.
    Przez neta nie lubię kupować takich rzeczy bo już na atramentówce się sparzyłem chciałem tanie zamienniki tusz i co z tego że model i typ pasował ba był nawet dedykowany ale elektronika nie pasowała i trzeba było zwracać. A jakby kupić jakiś używany oryginał kasety i samemu wyczyścić i napełnić tym proszkiem to ile takich zabiegów wytrzyma dana kaseta ?

Dodano po 2 [minuty]:

Jak stwierdzić czy ten toner lub kaseta jest oryginalny ?
    Daro1003
    Poziom 17  
    Resetowałem u siebie 3 te modele drukarek i za każdym razem były inne wyprowadzenie układu odpowiedzialne za reset. W jednym modelu doszedłem metodą prób i błędów ale udało osiągnąć się cel w każdej. W jednej nawet zamontowałem wyłącznik na obudowie który poprzez chwilowe zwarcie wykonywał reset.
    Daro1003
    Poziom 17  
    Licznik idzie od 0. Ja w kasetach nie miałem czipów elektronika drukarki liczyła przy 1800 był stop i nie drukowało.
    headshot
    Poziom 20  
    Daro1003 napisał:
    Licznik idzie od 0. Ja w kasetach nie miałem czipów elektronika drukarki liczyła przy 1800 był stop i nie drukowało.
    Czyli jak kupię zamiennik regenerowany to drukarka zacznie od zera i przy 1800 przestanie drukować nawet jak toner będzie dobry ?
    Daro1003
    Poziom 17  
    Sprawdź aktualny stan licznika będziesz wszystko wiedział.
    fenix79
    Poziom 10  
    Witam
    Przeczytałem wątek i ciągle nurtuje mnie pytanie: czy zakup zamiennik z wymienionym chipem powinien zresetować licznik, lub umożliwić drukowanie?? Zakupiłem dwa takowe i nic się nie dzieje choć sprzedawcy twierdzą że po włożeniu powinno chulać. Wcześniej chodziło na startowym, w sumie wydrukowane 2112 stron pozostało 0% /toner exhausted
    po zamontowaniu zamiennika z nowym chipem wyświetla komunikat nieprawidłowa kaseta z tonerem (świeci czerwona dioda) i brak reakcji, po zaklejeniu chipa można wydrukować stronę testową z przycisku
    krystian k
    Wszystkie przerobione drukarki działają bez chipa bez wyjątku ( zrobiliśmy ponad 30szt i działają ) klienci ci sami od lat przychodzą tylko po toner
    jerry74
    Poziom 15  
    fenix79 napisał:
    Witam
    Przeczytałem wątek i ciągle nurtuje mnie pytanie: czy zakup zamiennik z wymienionym chipem powinien zresetować licznik, lub umożliwić drukowanie?? Zakupiłem dwa takowe i nic się nie dzieje choć sprzedawcy twierdzą że po włożeniu powinno chulać. Wcześniej chodziło na startowym, w sumie wydrukowane 2112 stron pozostało 0% /toner exhausted
    po zamontowaniu zamiennika z nowym chipem wyświetla komunikat nieprawidłowa kaseta z tonerem (świeci czerwona dioda) i brak reakcji, po zaklejeniu chipa można wydrukować stronę testową z przycisku

Zamienniki powinny resetować licznik, do tego służy chip, niestety Samsung często uaktualnia oprogramowanie drukarki przez sieć, a na rynku są tonery, które po wgraniu takiego uaktualnienia nie pójdą. Na Twoim miejscu zareklamowałbym toner, w końcu powinien drukować, niech Ci sprzedawca da toner który działa z najnowszą wersją oprogramowania.
    Yooz87
    Poziom 1  
    Mam pytanie. Co to za parametr Dot/OPC Count? Czasem jest w raporcie 00/0 a czasem są jakieś długie ciągi liczb. Czy to tez jakiś licznik np. wałka OPC?SAMSUNG ML-1640 regeneracja lub zamiennik tonera
    copyman
    Specjalistą nie jestem w tej dziedzinie ale wyglada mi to na licznik pixeli / punktów /„kropek” a ten drugi parametr bycmoze dotyczy ilości obrotów bębna .

C.
    Mrozo
    Poziom 10  
    Panowie mam problem, parę lat temu zainstalowałem fix do mojej drukarki. Wszystko było ok działa super. Po wyłączeniu resetował się licznik. Przyszedł czas, że jej nie potrzebowałem około 1,5 roku przeleżała w piwnicy. Podłączam do kompa stery się instalują, ale nie mogę nic wydrukować. Po wysłaniu czegokolwiek do drukarki w Windowsie albo pokazuje błąd albo drukarka offline i po chwili online. (drukarka się nagrzewa i po chwili cisza nie wciąga kartki). Strona testowa z przycisku śmiga. Jakaś rada. Firmware to 1.29.00.39 i dalej resetuje mi strony bo jak zrobię 3-4 testy przez przycisk i włączę i wyłączę to licznik pokazuje 0. Testowana na 3-4 kompach windows 10 lub 7 to samo wszędzie.