Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG ML-1640 regeneracja lub zamiennik tonera

kari_mari 23 Kwi 2018 19:46 434884 665
    smiland
    Poziom 14  
    Spróbuj tak: odłącz drukarkę od komputera, odinstaluj fabryczne sterowniki, podłącz drukarkę i niech windows zainstaluje sam sterowniki.
  • PCBway
    Mrozo
    Poziom 10  
    Nie pomogło, ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Po wgraniu tego fix-firmware (po przez łączenie odpowiednich pinów na scalaku) mogę teraz zainstalować oryginalne samsunga, a później jakimś innym fixem zrobić jeszcze raz ?
  • PCBway
    ecoprint
    Poziom 21  
    Mrozo napisał:
    Nie pomogło, ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Po wgraniu tego fix-firmware (po przez łączenie odpowiednich pinów na scalaku) mogę teraz zainstalować oryginalne samsunga, a później jakimś innym fixem zrobić jeszcze raz ?

witam, zkontaktowacsie zemna pszez GG lub skype, zobaczymy co dasie zrobic.

pozdrawiam
    ZielonyElektryk
    Poziom 5  
    Drukarka ML 1640: wykonałem upgrade wg instrukcji czyli uruchomiłem bata fix1640_93.bat powstał plik FIX_ML1640_V1010093.fls, który przeniosłem na
    usbprns2.exe. Otworzyło się okienko dosowe, przeleciały kropeczki, okienko znikło. Następnie drukarka zaczęła mrugać diodami. Odczekałem ileś czasu, odłączyłem zasilanie i włączyłem ponownie ale nadal pokazuje mi na wydruku testowym Toner Exhausted.
    os version 1.29.00.93 11-23-2009
    Engine ver: 1.10.50
    SPL ver: 5.07
    Toner Page Count 3506/0%/Toner Exhausted.
    na tonerze pisze ts1082N TB print, zapewne to jakiś zamiennik. Dokładnie nie wiem gdyż właśnie przyniosłem ją ze śmietnika. W mieście mamy wywóz gabarytów ;-).

Dodano po 8 [godziny] 18 [minuty]:

Podzielę się z wami moim doświadczeniem z odblokowania drukarki. Wcześniej zaktualizowałem firmware programem z flashem zgodnym z moją wersją. Opis i program znalazłem na polskiej stronie firmy sprzedającej tonery. Plik jest na chomiku.
    Ale nic to nie dało. W tym wątku na str 5 jest opis zwarcia pinów 3 i 4 pamięci eprom. Próbowałem kilka razy i nadal czerwona lampka brak toneru. Wydrukowałem stronę testową i wyszło że ogólnie stron 0 a na kartridżu 3505. Więc zakleiłem chipa taśmą. Teraz strona testowa wyglada inaczej i pisze kartridż 100% i pojemność 1500 stron. Jak dla mnie w sam raz. Starczy na parę lat.

Dodano po 12 [godziny] 48 [minuty]:

SAMSUNG ML-1640 regeneracja lub zamiennik tonera SAMSUNG ML-1640 regeneracja lub zamiennik tonera SAMSUNG ML-1640 regeneracja lub zamiennik tonera

1. Przed kombinacjami
    2. Po zwarciu pin 3 i 4 w pamięci eprom. Chip kartridża nie zaklejony.
    3. Po zaklejeniu chipa kartridża.
    mustafa_ozcan
    Poziom 1  
    please help me...
    firmware download link...