Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG ML-1640 regeneracja lub zamiennik tonera

kari_mari 10 Lut 2009 21:16 433633 663
    aktuariusz
    Poziom 9  
    ja szczerze mówiąc mam już dosyć tej drukarki .
    próbowałem wielokrotnie rejestracji w tym programiku ale nie dostawałem nawet z hasłem maila i to gdy wypełniałem mail na końcu
    wyłączałem przy tym firewall albo dawałem programikowi dostęp do internetu

co do wymontowania eepromu, nie ma mowy bo nie mam narzędzi do tego.
    poza tym wole nie kombinować i odzyskać jeszcze 100zl po opchnięciu drukarki, albo mniej

w obliczu kupna tonera za 200, bardziej mi sie opłaca zainwestować w xrerox'a 3117 i na najbliższe n lat miec spokój z zamiennikami

zdecydowanie NIE POLECAM DRUKARKI wszystkim którzy tu zajrzą
  • HELUPOWER
    szamankfc
    Poziom 11  
    sam nie wiem ten zestaw co znalazłem wygląda raczej na wiązkę kabli i nic po za tym więc podejrzewam że to blokada zapisu i odczytu z eeprom 93c66 czyli 3 i 4 nóżka tylko jeszcze nie wiem jakie będą konsekwencje podłączenia 4 nogi do masy (czy aby coś się nie sfajczy)
    może ktoś z bardziej obyty wypowie się co do ryzyka takiej operacji bo w zasadzie to po co blokować zapis?
    ja długo jeszcze nie sprawdzę bo mam jeszcze ponad połowę starówki
  • HELUPOWER
    [ DoctoR ]
    Poziom 15  
    aktuariusz - ja tez nie dostalem maila z haslem, ale wystarczy pogrzebac w programiku zeby haslo odczytac, w katalogu gdzie instalowal sie program po niby rejestracji robi sie plik "registred....." (nie pamietam rozszerzenia), wystarczy go otworzyc notatnikiem i masz tam podane haslo... to po 1
    po 2 ten programik zlicza instalacje i po ilistam instalacjach mi wyplulo "sorry, no more credits" wiec olalem go i znow pogrzebalem, okazuje sie ze mozna bez wpisywania hasla i nawet bez rejestracji odpalic ten program i zaladowac eproma do drukarki (wsad pamieci i program ladujacy jest ukryty i go nie widac normalnie wchodzac do folderu) :

uruchamiamy wiersz polecen, wchodzimy do katalogu tego programiku, i wpisujemy "usblist2.exe ML1640.fls" ENTER i wsad sie laduje dowolna ilosc razy, jesli masz inna drukarke to nie wiem, trzeba pokombinowac z innymi exekami bo sa tam 3 rozne

ale tak jak juz pisalem wyzej, u mnie ladowanie eproma nie zadzialalo, nic sie nie skasowalo, byc moze sa rozne wersje PCB skoro jednym dziala, innym nie :)
    _bolek_
    Poziom 14  
    zwarcie pinu 3 i 5 pomaga, nie zawsze łapie wiec ominąłem to inaczej. przylutowałem dwa kabelki wyprowadziłem przycisk na obudowę i reset to po prostu wcisnięcie przycisku, włączenie drukarki poczekanie jakieś 10s, wyłączenie przycisku i drukarka ma na liczniku 0 tak wiec działa, a co do wylutowaniu eepromu to mnie w żadnej z 3 które mam nie działa, drukarki komunikują blad i lipa.
    szamankfc
    Poziom 11  
    u mnie zapinanie 3 z 5 nic nie dawało ale zadrutowałem 1 z 5 i mam piękne 0 na liczniku i problemy z portem usb ale drukuje (układ wyłączył się) . po odpięciu druta drukarka wróciła do zdrowia i pokazuje stan sprzed drutowania SAMSUNG ML-1640 regeneracja lub zamiennik tonera
    z mojej obserwacji tematu wynika że nie ma jednej prostej drogi postępowania :cry: czasem działa to a czasem tamto
    widać samsung nie cuda nie każdy się uda.
    robsson1988
    Poziom 11  
    no to ładne kwiatki, raz 1 pin z 5- tym, raz 3-ci z 5-tym, raz programik, raz wylutowanie eepromu .... :/ :/ :/

czy do tego dziadostwa nie ma jednego uniwersalnego sposobu ?! :/
    szamankfc
    Poziom 11  
    robsson1988 pewną metodą będzie drutowanie obejrzyj ten "Unlimited Chip" na zdjęciu wygląda jak kupa śmiechu po prostu dwie wtyczki które zapewne nie są podłączone do niczego i 3 kabelki które wpinasz zapewne w eeprom 93c66 jeden pod pin 5 drugi pod pin 1 trzeci pod pin 3 i masz pewność jak nie jeden to drugi
    http://shop.ebay.com/merchant/ean_inkrefills
    robsson1988
    Poziom 11  
    hehe, zabawne co mowisz szamankfc :) ale pewnie to prawda, i do tego koles kosi po 10-14 dolarow za sztuke tego "solution" :D:D, swoja droga moze niech ktos z serwisantow to przetestuje, czy przypadkiem nie ma jakichs ubocznych efektow, nie sugeruje oczywiscie aby to kupowali, tylko polaczyli 3 piny jednoczesnie

ja poki co ograniczam sie do uzywania tego skryptu, jak poziom tonera spada mi do okolo 40-50 % to wlaczam po kilkanascie razy ten programik i za ktoryms razem mi zresetuje :D
    pozdrawiam
    teridar
    Poziom 18  
    aktuariusz napisał:
    Mały dodatek, aczkolwiek ciekawy.
    Jestem laikiem ale angielski znam i znalazłem coś takiego, link na końcu.

Link:!:

Jest tam napisane, że kardridż od 1640 jest kompatybilny z XEROX PE220, a na stronie agawa.pl jest dostępny chip właśnie do tego xeroxa. Może to zadziała, robił już ktoś takie próby ?
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki
    Podejrzewam że to się nie uda... Soft chipa będzie nie kompatybilny.

C.
    Poziom007
    Poziom 10  
    Tutaj jest po rosyjsku, można w goglach przetłumaczyć. Mówią o dwóch sposobach kiedy już mamy świecącą diodę od toneru to 3 i 4 razem. Drugi sposób to kiedy drukarka jest nowa i dioda się jeszcze nie świeci to chyba 1, 6 i 7. No i piszą, że ta luka może być zmieniona przez producenta w nowszych wersjach drukarki.

Ktoś może to potwierdzić? Ja mam dopiero kilka dni drukarkę no i bardzo mało drukuję, ale tak na przyszłość drążę. :D

http://www.ots45.ru/support/samsung1640.html

Google
    MarDaw
    Poziom 9  
    A jak się sprawdza ten licznik stron. Bo ja wydrukowałem 15 stron z bardzo małą ilością tekstu już widać że pasek ubywa. A mam włączone oszczędzanie tonera

No i jak wszyscy czekam na jakieś tańsze zamienniki lub skuteczny sposób na to zabezpieczenie:)
    aktuariusz
    Poziom 9  
    Przytrzymujesz ten duży przycisk na obudowie, póki diody nie zaczną mrugać, po czym drukuje ci stronę testową. Na niej jest stan licznika stron drukarki i kartridża.
    erinn
    Poziom 9  
    Witam wszystkich w pierwszym w sumie moim poscie na forum. W tym tygodniu przymierzam sie do kupna drukarki laserowej. Zastanawiam sie od dluzszego czasu na Samsungiem 1640 - nadal sa problemy z zamiennikami z napelnieniem tonera?
    Dzieki za odpowiedz
    Viridian
    Poziom 2  
    Witam. Mam pytanie - jak właściwie objawia się odmowa współpracy drukarki po wydrukowaniu 2000str na initialu? Moja ma przebieg 1000 i już nie mogę drukować - drukarka nie jest rozpoznawana przez system (nieznane urządzenie), nie rozgrzewa się, po włączeniu tylko migają diody - najczęściej najpierw żółta z czerwona tonera 2-3x potem na czerwono kilka razy górna, raz tonera i tak w kolko... Dodam ze jeszcze jakiś czas temu po kilkakrotnym włączeniu załapywała i moglem drukować dopóki jej nie wyłączyłem, teraz klapa na całej linii:/ Na początku myślałem że jest uszkodzona, bo przebieg jest za mały, ale wolałbym się nie zbłaźnić odsyłając do serwisu..

erinn - zamienników póki co nie ma i wciąż nie ma jednego sposobu na zmuszenie do współpracy - jednym działa jedna metoda, innym druga. Poza tym nie jest pewne jak się będzie sprawować drukarka po dłuższym czasie od 'zabiegu'...
    erinn
    Poziom 9  
    dzieki, szkoda.., poniewaz wizulanie bardzo mi odpowiada i jak widze na all..." sporo tego ludzie kupuja
    bermudy2k
    Poziom 11  
    To może ja tez się podłącze do tematu. Miałem "initial toner" do ML-1640. Oczywiście w pewnym momencie wyświetliła komunikat brak toneru. Całkiem przypadkowo miałem jeszcze jeden "initial" - nówka. Założyłem... i niby działa. Jest jedno ale. Mianowicie dalej miga kontrolka od tonera. Wyświetlają się komunikaty o braku tonera ale mimo to drukuje :). Ktoś spotkał się z takim przypadkiem?
    [ DoctoR ]
    Poziom 15  
    Zgadza sie, u mnie pomoglo dopiero to rozwiazanie, skasowalo licznik i liczy od nowa wiec za jakis czas znow trzeba bedzie resetowac

wczesniejsze rozwiazania na mojej drukarce nie skutkowaly, prawdopodobnie jak tu ktos juz sugerowal sa jakies drobne zmiany w elektronice tych drukarek

robimy tak :

zwieramy nozki 3 i 4 czyms metalowym (penseta, srubokret), wlaczamy drukarke, jak migna diody czerwona i pomaranczowa (one migaja zawsze po wlaczeniu drukarki) to rozwieramy, po chwili powinien zagrzac sie toner i zapali sie zielona dioda sygnalizujaca gotowosc do pracy :)
    i tyle, jak licznik dojdzie do 2100 stron to procedure trzeba powtorzyc :)

pozdrawiam
    aktuariusz
    Poziom 9  
    marcinmk12 napisał:
    Eeprom
    SAMSUNG ML-1640 regeneracja lub zamiennik tonera

Witam
    W kwestii wyjaśnienia żeby nie zjarać chaty ;)
    Patrząc na powyższy obrazek 3 i 4 nóżka znajduje sie po prawej stronie eepromu i są to 2 górne nóżki?
    Dobrze myśle ?
    MasterPrint07
    Poziom 11  
    do aktuariusz: Tak właśnie jest ! Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że nóżki 3 i 4 to dwie górne z prawej strony.

Dodano po 8 [minuty]:

Viridian! w twojej sytuacji lepiej oddać drukarkę do gwarancyjnego serwisu póki nie ingerowałeś w kasowanie licznika. Poprostu jeśli drukarka jest nierozpoznawana przez komputer (nawet tylko czasami) coś jest nie tak.
    Poziom007
    Poziom 10  
    aktuariusz napisał:

Patrząc na powyższy obrazek 3 i 4 nóżka znajduje sie po prawej stronie eepromu i są to 2 górne nóżki?
    Dobrze myśle ?

Tu masz wyprowadzenie 93c66:

Chip

Tylko nie wiem gdzie jest pierwsza nóżka w realu, na płytce w drukarce. Według tego co piszesz to chyba patrzymy odwrotnie.
    aktuariusz
    Poziom 9  
    Ok zwarcie 3 i 4 nóżki pomogło , drukarka zachowuje sie jak nowa , czyli 0 na obu licznikach. Próbowałem 3 razy za każdym razem resetowało licznik.
    Ale pomogło zwarcie (patrząc z dołu albo na zdjęcie powyżej) 2 nóżki po lewej u góry.

Pozostaje tylko pytanie czy to działa tylko na initialu czy na zwykłych kartridżach też?
    ghostface
    Poziom 10  
    U mnie reset programikiem zadziałał. Postępowałem zgodnie ze wskazówkami kolegi Adler PL. Jednak poza permanentnym wyzerowaniem liczników podmieniło mi wersje os-u i silnika odpowiednio:
    os version: z 1.29.00.73 na 1.01.00.78
    engine version: z 1.00.47 na 1.00.49

Wynikałoby z tego że programik podmienia firmware? Czy dobrze mi się wydaje?
    RATIO
    Poziom 10  
    Zgadza się, kupiłem niedawno dwie drukarki wyprodukowane w tym samym czasie. Na jednej po zaktualizowaniu FW (Refil House) nie działa już patent z wylutowanym chipem.

Dodano po 2 [minuty]:

Mam pytanie, za pomocą czego mogę aktualizować i ściągać firmware z ML-1640 za pomocą kabla USB i z poziomu PC? Z góry dziękuję za podpowiedź.
    Poziom007
    Poziom 10  
    Na allegro pojawiły się zamienniki i ludzie piszą, że są zadowoleni. Czyli jest możliwe stosowanie zamienników.
    MarDaw
    Poziom 9  
    Stosowanie zamienników jak najbardziej. Ale tu chodzi o dosypywanie proszku do posiadanych już tonerów i sposób na zerowanie licznika i to nadal zostaję nie do końca rozwiązane
    Poziom007
    Poziom 10  
    Chodziło mi o to, że ci od zamienników znaleźli jakiś sposób, bo tam nic nie piszą o resetowaniu chipa itd. Czyli mają chipa do kasety albo udaje startową, albo coś jeszcze.

Tak sobie spekuluję czy istnieje jakaś możliwość oszukania drukarki aby myślała, że wkład do ml-1610 jest np. tonerem startowym. Bo o ile dobrze rozumiem, nie ma fizycznych różnic?

Czy toner startowy ma jakiegoś startowego chipa w miejscu na chipa w regularnym tonerze? Może wtedy można przełożyć do kaset zamienników dla 1610? Potem zresetować drukarkę zwierając nóżki lub tym programikiem?

Jak już się rozpędziłem to czy można załadować firmware od 1610 lub 2010 do 1640 i wtedy używać kaset z 1610/2010?

Wybaczcie, że sam nie próbuję ale na pewno są tu lepsi ode mnie. No i drukarka jeszcze ciepła ze sklepu, może później. :D
    gladi20
    Poziom 16  
    program działa tylko jeden raz, później trzeba wykupić kredyty, gdzie ?niestety nie wiem.

Pytanie dot. zwarcia 3 i 4 nóżki. Koledzy które to są nóżki? załóżmy że na górze jest chip podspodem Eprom. które to są 2 na górze po prawej stronie czy po lewej? a może dwie na dole????

Pozdrawiam
    Michał