Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Ariston ERF 260 X - nie chłodzi

krzychu82 13 Dec 2008 09:24 5068 4
    krzychu82
    Level 13  
    Witam,
    Mam problem z "wiekowa" (nie wiem ile ma lat ) lodówką Aristona.

Jakiś czas temu zauważyłem że spod lodówki wycieka jakaś ciecz, przyznam się że jestem laikiem i to zbagatelizowałem a po pewnym czasie zapomniałem o tym. Jakiś czas później problem sam się rozwiązał ale pojawiło się coś nowego, lodówka albo nie chłodzi (zamrażalnik również ) albo chodzi non-stop. Jest to uwarunkowane od tego jak ustawie termostat na kilka godzin.
    Jak ustawie go na 2 godziny na 1 a po tym czasie na 5 lodówka zaczyna pracować bez przerwy. Po siedmiu godzinach na chwilę ustawiłem termostat na 3 usłyszałem przekaźnik i lodówka przestała pracować dlatego ponownie ustawiłem ją na 5 (już się nie załączyła). Rano zamrażalnik i lodówka oczywiście była rozmrożona (i oczywiście nie uruchamia się).
    Lodówka ma oddzielny zamrażalnik który znajduje się na dole.

Bardzo proszę o poradę co jest przyczyną awarii i czy jest sens jej naprawy. Czy może lepiej kupić nową lodówkę (taniej)a tą zezłomować.
    Obawiam się że po naprawie problem może się powtórzyć.

Z góry dziękuje za pomoc
    Krzysztof
    krzychu82
    Level 13  
    model lodówki: ERF 260 X

Sprawdziłem nic się nie wysuneło.

Krzysztof
    marqs-60
    Level 20  
    Witam. Wygląda na uszkodzenie termostatu,a jaka jest temperatura otoczenia w pomieszczeniu w °C? owa ciecz to woda czy ,, coś " tłustego?
    krzychu82
    Level 13  
    Temperattura w domu 23-25 stopni C.
    Ta wyciekająca ciecz nie była tłusta.