Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes klasa A-170 CDI - huczenie lozyska/napinacza

vanbrysiu 13 Gru 2008 10:56 22022 8
  • #1 13 Gru 2008 10:56
    vanbrysiu
    Poziom 10  

Witam pojawil sie problem mianowicie podczas pracy silnika wystepuje huczenie wrazenie jak by napinacz.

• #2 13 Gru 2008 12:17
    kam250
    Poziom 11  

to jesli"jakby napinacz" to lepiej zrób rozrzad, zeby niebyło za pózno.

• #3 18 Mar 2009 22:17
    stefmar1
    Poziom 9  

Miałem to samo nie wpędzaj sie w koszty z rozrządem a jak już to tam jest łańcuch tak mi się wydaje rolki nie są drogie kosztowało mnie to za 3 rolki 120zł z paskiem pk i zobaczysz czy pomoże u mnie pomogło

• #4 18 Mar 2009 22:20
    autoas
    Poziom 41  

Coś nie tak, rolki są drogie a wymiana straszna
    Ale jeśli to rolki od taśmy to wymień "za wczasu", bo u mnie przyjeżdżają jak taśma spadnie

• #5 05 Mar 2010 22:12
    MrRajmundo
    Poziom 8  

Popsikaj na pasek wieloklinowy WD-40 lub coś podobnego aby miał poślizg, jeśli przestanie huczec to na 90% stanęło sprzęgiełko w alternatorze. Wymiana sprzęgiełka i regeneracj alternatora to koszt ok. 350zł. Nie polecam kupna używanego alternatora, ja tak zrobiłem i po pewnym czasie problem się powtórzył. Jeśli jednak kupisz używkę to zwróć uwagę czy ma sprzęgiełko. W wersjach benzynowych montowali alternarory bez sprzęgiełka a na pierwszy rzut oka niczym się nie różnią.:D

• #6 07 Mar 2010 09:10
    Artur h
    Poziom 19  

Pozatym żeby wymienić komplet paska PK z rolkami trzeba było u znajomego wyciągnąć silnik z auta. Koszt w warsztacie ok 1000zł.(porażka technologiczna) Pozdrawiam

• #7 07 Mar 2010 10:11
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Nie jest potrzebne w tym celu wyciąganie silnika - znajomego naciągnęli!
    Ale żeby wyjąc starter trzeba faktycznie wyjąc silnik :)

• #8 07 Mar 2010 10:24
    Usunięty
  • #9 07 Mar 2010 11:49
    Chlebus
    Poziom 11  

dwa dni temu mechanik mi wymienial 3 rolki i pasek . Auto ma przebieg 136 tys 2 rolki chuczaly a jedna wogole sie nie chcial a juz krecic . Silnik strasznie glosno zaczal chodzic . Po zmienieniu tego chuczenie troche ustalo ale wyjechane i chroboczace mam jeszze lozysko na sprezarce klimatyzacji. Aha mechanik wzial za wymiane tego 100 zl i nie wyciagal silnika tak jak ktos wyzej napisal... Czasami z tego co czytalem zdarza sie uszkodzenie lozyska na alternatorze ale po sciagnieciu paska i zakreceniu kazda rolka , alternatorem czy sprezarka klimy bedziesz wiedzial co chuczy ...

Dodano po 10 [minuty]:

a i rozrzadu sie w aklasie 1.7 CDI nie zmienia bo jest lancuszek, dopiero jak bedzie stukalo to sie zmienia...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME