Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zlecę/kupię sprzęt do pomiaru mocy (AD8318) urządzen WLAN

witek_34 13 Dec 2008 11:49 972 0
 • #1
  witek_34
  Level 13  
  Szukam osoby która pomogłaby opracować projekt i stworzyć prototyp urządzenia pozwalającego w szybki sposób przetestować typowe urządzenia sieci wlan. Często trafia do mnie do przetestowania
  sprzęt wlan opisany jako "słabe radio", "nie widzi odległych stacji", "moc niższa o 30 procent od innego nadajnika"

  Posiadam tor testowy zbudowany w oparciu o MT i kilka wzorcowych AP i anten ale maksymalnie zestawiane połączenie ma na nim około 100 metrów co powoduje że metodą porównawczą ciężko stwierdzić faktyczną różnicę w poziomach sygnału itd, a ponadto pomiary porównawcze są pracochłonne. Z kolei dystrybutor nie dysponuje żadnym sprzętem pomiarowym (choć zakup analizatora widma itp nie powinien być problemem) i w każdej sytuacji niepewnej traktuje zwrot jako nieuzasadnioną reklamację.

  Ponadto posiadam urządzenie Spectran HF 80 (ono bardziej nadaje sie do wykrywania podsłuchów i nadajników niż pomiarów) oraz typowy sprzęt serwisowy typu oscyloskop, analizator stanów logicznych, sprzęt do pracy z SMD.

  Potrzebuję zrealizować z nowych i dostępnych podzespołów (odpadają chwilowe aukcje na allegro)

  * splitter na PCB pozwalający rozdzielić sygnał pomiędzy badane urządzenie, tor antenowy i urządzenie pomiarowe
  * tłumiki na PCB pozwalające w prosty sposób uzyskać tłumienie 60 dB, 90 dB i 110 dB (idealnie byłoby gdyby dało
  się to przełączać)
  * miernik mocy dla urządzeń pracujących w paśmie 2.4 i 5 Ghz. Dysponuje fabrycznymi sensorami diodowym i termicznym oraz próbkami układu ad8318. Nie wiem która metoda pomiaru będzie najlepsza bo jak wiadomo modulacja jest skomplikowana, a wiele urządzeń wysyła jedynie ramki beacon co np 200 ms zaś sporo stosuje TPC do kontroli mocy nadawania. Niemniej chciałbym mieć możliwość pomiaru mocy choćby orientacyjną w gnieździe antenowym urządzenia.

  Szukam osoby która zaprojektuje PCB do splittera, tłumików oraz głowicę pomiarową na AD8318 i która ma doświadczenie w tym temacie, najchętniej z Wrocławia bo może być konieczny kontakt osobisty.

  Jestem zainteresowany zakupem gotowej działającej głowicy pomiarowej na AD8318 lub gotowego działającego miernika mocy (sporo projektów krąży po sieci, jednak nie mam czasu ich przetestować) za rozsądną
  cenę pod warunkiem że będzie prawidłowo radził sobie z pomiarem urządzeń WLAN (bo mam kilka rozwiązań które nie zadziałały)