Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webasto Thermo Top C/Z D i BMW e46 = zasłona dymna

lloki 13 Gru 2008 14:57 7624 4
  • #1 13 Gru 2008 14:57
    lloki
    Poziom 2  

Witam!

Posiadam u siebie w aucie e46 z 99r. webasto a dokładniej podgrzewacz cieczy, brak jakiego kolwiek sterowania.

Pewnego dnia podłączyłem interfejs pod gniazdo diagnostyczne w aucie i sprawdzałem czy załapał jakieś błędy, parę wyskoczyło ale je pokasowałem. Jeden z błędów dotyczył webasta, więc jego także wykasowałem. Od tego momentu zaczęły się problemy, dodam że do tej pory webasto pracowało prawidłowo. Jechałem autem do pracy i nagle moje auto znikło w kłębie dymu, nic nie widziałem samochody zaczęły trąbić. Jakoś zjechałem szybko na pobocze, wyskoczyłem z auta chwytając gaśnice w ręce gdyż nie wiedziałem co się dzieje. Po otworzeniu maski nie widać było żadnego ognia, więc gaśnice odłożyłem na bok. jak się okazało cały ten dym dobiegał właśnie z dogrzewacza. Odłączyłem wszystkie wtyczki od dogrzewacza i tak się poruszam ale silnik bez tego grzeje się bardzo długo. Więc podłączyłem pod domem spowrotem wszystkie wtyczki i odpaliłem auto. Webasto startuje słuchać płomień, pompkę wody i cykanie pompki paliwa, ale po chwili znowu to samo czyli biało-siwy dym z webasta.

Więc tu powstaje moje pytanie co mogło się stać? Coś popsułem kasując mu ten błąd? Panowie poradźcie co mam zrobić. Czekam na wasze rady.

Pozdrawiam!

• Fibaro
  • #2 15 Gru 2008 16:20
    skylark
    Poziom 25  

Nie wydaje mi się byś mógł coś zepsuć diagnozą. Prawdopodobnie palnik się skończył... do wymiany.

• Fibaro
  • #3 17 Gru 2008 17:31
    lloki
    Poziom 2  

Więc ponownie podłączyłem interfejs i oto jaki błąd mi wyświetla:

Cytat:

14 K-Bus Breakdown

Error frequency : 255

Glowing 11 3.00 O-n
    Cooling temperature 13.00 degrees Celsius

Implausible value, Invalid working area
    Error present

I taki błąd za każdym razem gdy go skasuje pojawia się ponownie. Zmienia się jedynie "cooling temperature". :cry:

• Fibaro
  • #4 17 Gru 2008 20:29
    kuba3.5
    Poziom 8  

Przy okazji ,gdzie w BMW E46 znajduje się czujnik temperatury dogrzewania webasto.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson