Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie PIC12F629. Willem. Pojawił się błąd OSCCAL.

adrian408 13 Gru 2008 15:27 1709 2
  • #1 13 Gru 2008 15:27
    adrian408
    Poziom 16  

Witam. Chciałem zaprogramować PIC12F629 Willem'em i wszystko było ok tzn. przeczytał mi ID i odczytał pusty układ. Kiedy załadowałem wsad do programu i zacząłem programować PIC-a i wyskoczył mi błąd OSCCAL. Wyczytałem że to jest bit konfiguracyjny i można go przywrócic tylko nie wiem jak to zrobić Willem'em. Teraz moge tylko odczytać procka ale nie moge go zaprogramować ani skasować. Przy pierwszym programowaniu zapisało mi tylko pierwszych kilka komórek zer. Prosze pomożcie mi bo nigdy jeszcze tego Pic-a nie programowałem. Programator mam sprawny bo inne PIC-e mi programuje.
    Pozdrawiam

PS. buduje ten termometr co jest na elektrodzie z wyświetlaczem od Nokii 3310

• #2 13 Gru 2008 16:33
    adamwesola
    Poziom 24  

W jdm + icprog tez wyskakuje, komunikat ze nie znaleziono osscal, i pytanie czy zaladowac jakis default czy cos, no to daje TAK i nie ma sprawy.
    W jdm+winpic jest jeszcze lepiej bo od razu laduje stary osscal, bez zbednych komunikatow.
    Co do willema to chyba powinien tak samo, a procesor jest sprawny ?

• #3 13 Gru 2008 16:38
    adrian408
    Poziom 16  

procek jest sprawny bo nowy wczoraj kupiłem. A jak mam to w Willemie zrobić??? Podaj screena

Jak skonfigurować Willema i IC-PROG???

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo