Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cos w CodeSys - problem z projektowaniem

pahwin 13 Gru 2008 16:36 3234 13
  • #1 13 Gru 2008 16:36
    pahwin
    Poziom 9  

witam, mam problem z programowaniem w codesys. znam totalne podstawy w tym programie i nic wiecej a muse zaprogramowac "fabryke z liniami produkcyjnymi". i w tym moja prosba, moglby ktos mi wytlumaczyc jak zrobic taka linie, jak ustawic zeby uszkodzone przedmioty zostaly usuwane z lini, czujnik sprawdzajacy pojemnosc(np. sloika) i jeszcze pare rzeczy ale moze to pozniej zalapie, jeden problem bo wszystko musi byc zrobione w FBD, ma ktos jakis pomysl??

• #3 14 Gru 2008 10:35
    pahwin
    Poziom 9  

nie no spoko, ale te strony byly pierwsze jakie przegladalem i zbytnio mi nie pomogly. mam juz ta linie ale moglby ktos napisac jakiegos programu(funkcji?) uzyc do usuwania przedmiotu z lini?? (leci przedmiot na tasmie, jak jest uszkodzony to wypada z lini) da sie wogole takie cos zrobic? dzieki za kazda odpowiedz ;p

• #4 14 Gru 2008 11:40
    falowniki.com
    Spec od Falowników

Witam,
    nie jest to skomplikowane... najpierw zdecyduj w jaki sposób będziesz sprawdzał produkt (ważenie, poziom...itd...) dalej licz poszczególne produkty (czujniki np. fotoodbiciowe lub bariera...) a po najechaniu na kolejny czujnik z zapamiętanym "numerem" nie spełniającego kryterium produktu - usuwamy go np. siłownikiem (poprzez zepchnięcie) z linii produkcyjnej.
    :)

• #6 16 Gru 2008 20:24
    pahwin
    Poziom 9  

da sie zrobic za pomoca jednej funkcji w fbd zeby przedmiot co 5 sekund zatrzymywal sie na 3 sekundy?? jesli tak to jaka to funkcja? :D

• #7 17 Gru 2008 15:25
    kenion
    Poziom 19  

Spróbuj bloku funkcji T_B z biblioteki easy800_gb.lib. Możesz też to zrobić w prosty sposób na dostępnych standardowo Timerach. Pozdrawiam

• #9 20 Gru 2008 22:35
    pahwin
    Poziom 9  

dzieki za te porady ale cos chyba nie kumaty jestem ;p w blinku to owszem dzieje sie cos "przez jakis czas, co jakis czas" ale to mi po prostu znika i po tym czasie pojawia sie dalej ;/ nie wiem jak zrobic zeby sie zatrzymywalo, mozna prosic o jakies konkretniejsze instrukcje dot. blink?? inne biblioteki nie wchodza w gre :p taki kaprys prowadzącego zajecia ^^

• #10 20 Gru 2008 23:26
    falowniki.com
    Spec od Falowników

witaj,
    właśnie o to Ci przecież "chodziło"... jeżeli na wyjściu z BLINK, masz "1" to transport pracuje jak "0" to zatrzymuje się...

napisz coś więcej o swojej aplikacji...

• #11 21 Gru 2008 09:16
    pahwin
    Poziom 9  

jest bardzo prymitywna ;p same GENy i jakies timery. Wyboraź sobie ze idzie słoik na lini produkcyjnej i pod np. zbiornikiem sie zatrzymuje, żeby to coś mogło do tego słoika wpasc, nastepnie jedzie dalej i zatrzymuje sie przy maszynie która nakleja etykiety, itd itd. (z tego co napisales, powinno sie zatrzymac ;p no ale niestety robi sie invisible i leci dalej :/ )

• #12 21 Gru 2008 13:00
    falowniki.com
    Spec od Falowników

Witam,
    cała aplikacja w rzeczywistości jest bardzo skomplikowana i posiada minimalny podział technologiczny:
    przygotowanie opakowania (mycie... rozdmuch jeżeli PET...),
    rozlewaczka-napełniarka,
    etykietowanie - oznaczanie + nadruk datyw wazności,
    tworzenie zgrzewek (inny rodzaj opakowania - półpośredni),
    tworzenie palet (paletyzator),
    transport do magazynu,
    Symulacja będzie dość trudna i wymaga zezwoleń zewnętrznych, ale możliwa jest do wykonania prezentacja całości urządzenia...

• #13 21 Gru 2008 13:46
    pahwin
    Poziom 9  

nie mam pojecia o co Ci chodzi w tych zezwoleniach itp. przypominam ze to nie ma byc jakis mega projekt dla jakies firmy, tylko amatorska symulacja na zaliczenie, wiec mozna pominac te wszelakie komplikacje typu: przygotowanie opakowania. To ma po prostu dzialac na zasadzie "coś się rusza" byle to bylo z sensem ;p i wlasnie do tego mi potrzebne te czasowe postoje

• #14 22 Gru 2008 20:12
    falowniki.com
    Spec od Falowników

Witam,
    OK,... ale jeśli masz problem ze zrozumieniem jak za pomocą BLINK zatrzymać i uruchomić "linię produkyjną" w symulacji... to wybacz ale animacja linii w symulacji-wizualizacji CoDeSys-a jest barierą nie do pokonania dla Ciebie...
    pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME