Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diagnostyka OBD1 Golf 1.4 93r

13 Gru 2008 16:58 2198 2
  • Poziom 9  
    Witam mam pytanie podłączyłem się Vagiem do golfa III z silnikiem 1.4 z roku 93, ma wtyk obd1 czyli dwie prostokątne gniazda, interfejs się połączył i udało mi się odczytać błędy ale z kolei nie mogłem odczytać aktualnych wartości z silnika, nie wyświetlał mi danych w blokach pomiarowych czy to normalne czy po prostu na obd1 nie było takiej możliwości?????.

Odnośnie błędów jakie udało mi się odczyta to błąd czujnika Halla(brak sygnału) to auto gaśnie podczas jazdy i wydaje mi się że jednak będzie do wymiany ten czujnik(zasilanie jest na czujnik z tym że nie można skasować tego błędu), drugi błąd to 65535(błąd pamięci sterownika) z tym błędem już nie mam pojęcia co możne być przyczyną.

Proszę o podpowiedzi co może być przyczyną że autko gaśnie podczas jazdy może jednak ten czujnik Halla i czy jest to normalne że Vagiem nie mogę odczytać wartości w blokach pomiarowych.
  • Poziom 21  
    Mogę się mylić, ale wydaję mi się że w tych golfach błąd czujnika halla występował zawsze przy odczycie kodów błędu jeżeli silnik był wyłączony. A co do drugiego błędu - oznacza on uszkodzenie sterownika silnika. Sprawdź czy nie zjada go rdza. Z uszkodzonym sterownikiem autko nie powinno w ogóle odpalać.
  • Poziom 33  
    Solo dobrze radzi. I błąd sterownika spowodowany jest przez zły zestyk, a tego już trzeba szukać.