Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB-T na Śląsku, a odbiór Czeskiego multipleksu

mkbijou 13 Gru 2008 20:25 7997 3
  • #1 13 Gru 2008 20:25
    mkbijou
    Poziom 15  

Witam
    Mieszkam w Rybniku i odbieram sygnał DVB-T ze Skrzycznego. Jestem właśnie w trakcie dopasowywania anten do odbioru DVB-T oraz rozbudowy domowej instalacji Antenowej (naziemno-satelitarnej) z zastosowaniem multiswitcha. Mam natomiast problem z odbiorem czeskich kanałów DVB-T z Ostravy. Jest to o tyle dziwne, że sygnał nadawanych z tego kierunku kanałów analogowych (CT1, CT2, TV PRIMA, TV NOVA) jest bardzo silny, a obraz kryształowo czysty. Kolega, który mieszka w Czerwionce (a więc dalej niż ja od nadajnika w Ostravie) odbiera czeski Multipleks bez żadnych problemów.
    Jeśli ktoś ma podobne doświadczenia do moich (chodzi mi o trudności ze "złapaniem" sygnału czeskiego), a udało mu się problem rozwiązać, to będę wdzięczny za każdą poradę.

Próbowałem różnych anten.
    W tej chwili na jednym (starym) maszcie mam 2 anteny logarytmiczne z dedykowanymi do nich wzmacniaczami wymierzone w Skrzyczne i połączone przez SAR. To działa. Do Ostrawy mam bliżej niż do Skrzycznego, ale po przekręceniu tam tych anten nie łapię DVB-T tylko analog. Mam też od wczoraj na drugim maszcie antenę kierunkową typu ATX - Skrzyczne śmiga pięknie, a Ostrava zero. Tuner przy przeszukiwaniu zatrzymuje się na dłuższą chwilę na kanale 39, ale czegoś mu tam widocznie brak...
    W poniedziałek, będziemy testować siatkę, ale bez wzmacniacza, tylko z symetryzatorem (tak to działa u kolegi z Czerwionki). Jestem tak zdesperowany, że jak to nie pomoże, to już chyba tylko zostanie mi zakup anteny DAT firmy Televes (niestety to koszt ok. 200 zł)...

Jeszcze słowo o sprzęcie:
    Korzystam z tunera DVB-T wbudowanego w telewizor LCD Samsung serii 656.

Pozdrawiam wszystkich DVB-T-maniaków.

• #2 13 Gru 2008 21:09
    bobo-1
    Poziom 9  

witam
    A jaki masz tuner do odbioru DVB-T mpeg- 2, czy mpeg-4??

• #3 13 Gru 2008 21:20
    mkbijou
    Poziom 15  

bobo-1 napisał:
    witam
    A jaki masz tuner do odbioru DVB-T mpeg- 2, czy mpeg-4??

System nie ma tu nic do rzeczy. Skrzyczne w tej chwili nadaje w MPEG-2 podobnie jak Czesi z Ostravy. Mój sprzęt ma tuner MPEG-2 z możliwością wykorzystania dodatkowego modułu CONAX MPEG-4, jeśli w przyszłości nastąpi taka konieczność.

• #4 07 Paź 2009 18:04
    mkbijou
    Poziom 15  

Temat "umarł" więc go zamykam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME