Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit WIL 85 - cały czas wypompowuje wode

13 Gru 2008 21:49 3106 12
  • Poziom 13  
    Witam
    Mam taki problem z tą pralka że jak sie włączy i jakiś program sie wybierze to na poł sekundy zaczyna pobierać wode po czym zaraz zaczyna pracować pompka i pralka przestaje reagować na jakiekolwiek wciskanie, nie da sie jej nawet wyłączyć dopiero z gniazdka trzeba wtyczke wyjąć.
    Miga przy tym dioda kłódki i świeci się jeszcze chyba płukanie ale nie jestem pewny. Co może być przyczyną?
    Hydrostat i wężyk przedmuchałem ale nie pomogło.
    Wymontowałem i sprawdziłem płytę ale elementy są ok.
    Jedyne co mnie zastanawia to czy pomiędzy bramką a jedną z anod triaka sterującego silnikiem powinno być 50 ohm bo tyle miernik pokazuje.
    Prosze pomóżcie
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista AGD
    Zaobserwuj które diody w szeregu od lewej(1,2,3,4) świecą - to istotne.
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista AGD
    lukas230v napisał:
    Witam
    Miga przy tym dioda kłódki i świeci się jeszcze chyba płukanie ale nie jestem pewny.
    Jeżeli świeci się dioda "płukanie" to sprawdź szczotki, kostkę silnika, jezeli to OK, sprawdź- przelutuj przekaźniki silnika na płycie.
  • Poziom 13  
    tam są dwa rzędy wskaźników jedne pionowe drugie poziome z przyciskami. Także w rzędzie poziomym świeciła 4 od lewej "dodatkowe płukanie".
    Więc to coś z silnikiem? może to być ten triak? przekaźniki cewki mają dobre i styki normalnie zamknięte też mają przejście. Wylutuje i sprawdze jeszcze czy mają przejście jak złapią styki.
  • Specjalista AGD
    Zacznij od sprawdzenia silnika a w następnej kolejności sprawdź moduł-jakość połączeń, przekaźniki, triak.
  • Poziom 23  
    F 01 to najczęściej problem ze złym połączeniem w terminalu ( kostce ) silnika . Wyczyść dokładnie ( są specjalne środki typu KONTAKT ) i podoginaj styki .
  • Specjalista AGD
    basgol napisał:
    ( są specjalne środki typu KONTAKT ).

Proszę nie ulepszać na przyszłość fabryki. Kontakty są dobre, ale osobiste.
    Amen!
  • Poziom 13  
    4 dioda jednak nie świeci tylko miga. Czy to inny błąd czy oznacza to samo?
    Dokładnie to czerwona z kłódką miga szybko, a ta 4 zielona "dodatkowe płukanie" miga też tylko wolniej.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Zobacz czy nie ma zwarcia w okolicach przekażnika załączającego pompkę.
  • Poziom 13  
    Modół sprawdziłem cały wszystkie przekaźniki triaki elementy są dobre. Połączenia wszystkie też przeczyściłem. To będzie chyba sam silnik, tylko nie wiem jak go dokładnie sprawdzić tam jest 6 złącz
  • Poziom 12  
    ja bym sprawdził jeszcze cz przypadkiem nie masz z nisko węza, a potem hydrostat.