Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzet za 3tys i ciemność

bartsan 13 Gru 2008 21:52 5679 34
  • #1 13 Gru 2008 21:52
    bartsan
    Poziom 8  

witam
    Zakupiłem na napad.pl nastepujęcy sprzęt

Kamera przemysłowa KSG37CW-2E Dzień Noc WDR
    http://napad.pl/katalog/index.php?akcja=opis&iKatId=263&iProdId=1573
    obiektyw szerokokoątny FUJI

rejestrator:

Rejestrator cyfrowy BCSDVR0404LN z LAN

http://napad.pl/katalog/index.php?akcja=opis&iKatId=58&iProdId=1554

miało to działać w dzień i w nocy
    w dzień to każda kamera sobie poradzi chyba :)
    ale w nocy totalna ciemność widać tylko zarysy
    jeśli jakieś auto sie przemieszcza na światłach to widać wszystko i to w kolorze ( może to jest problem ze kamera nie przełączy sie w B/W)

na tym terenie nie jest az tak ciemno zeby nie bylo nic widać, nawet jest latarnia jakies 10m ale slabo swieci

moze ktos posiada jakieś doswiadcznie z ta kamera

moze jedank jakaż kamera z IR

Bede bardzo wdzieczny utopilem troche kasy i lipa

• #3 13 Gru 2008 23:46
    pkhenr
    Poziom 32  

Nie wymagaj -kamerka jest dobra montuje je .pewnie masz tak ciemno że sam nie widzisz .Odrobine światła musisz zapewnić .Dzień /noc czyli się przełacza na B/W ale nie jest noktowizorem

• #4 14 Gru 2008 21:35
    bartsan
    Poziom 8  

Mam odległość od budynku do bramy około 16m nie jest tak ciemno,
    oświetlacz podczerwieni nie wiem czy sobie poradzi

mam jeszcze pytanie czy latarnia stojąca około 20m może robić jakis problem i kamera nie wie czy sie przełączyć B/W

jak by ktos posiadał linka do takiej kamery pracujacej w nocy bardzo chetnie poogldam

• #5 14 Gru 2008 22:43
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

Mam u siebie coś takiego http://www.napad.pl/katalog/index.php?akcja=opis&iKatId=263&iProdId=811 i "widzi" w nocy przy świetle latarni oddalonej o ok 15m, ale żeby rozpoznać twarze potrzebny jest reflektor podczerwieni. Na terenie ok 250m2 potrzebne były 2szt. no i latarnia.

• #6 14 Gru 2008 22:47
    bartsan
    Poziom 8  

witam
    mam pytanko
    w napadzie chyba sie pomylili bylem prawie pewien ze mam kamere

Kamera przemysłowa KSG37CW-2E Dzień Noc WDR
    http://napad.pl/katalog/index.php?akcja=opis&iKatId=263&iProdId=1573

a okozało sie za mam
    Kamera przemysłowa KSG37CH-1PE

http://napad.pl/katalog/index.php?akcja=opis&iKatId=44&iProdId=1379

i pytanie czy tu był pewnie problem ze ona nie chciała działac w ciemnosci??

• #7 15 Gru 2008 13:59
    biker_xc
    Poziom 13  

W twojej sytacji rozważyłbym albo doświetlenie terenu ale halogenem np z czujnikiem ruchu, wtedy bedzie załączał się tylko kiedy trzeba - mniejsze rachunki za prąd ewentualnie kamera może pracować w trybie kolor w słabym oswietleniu i nie przełączać się w tryb cz-b, w takiej sytacji sprobuj ja recznie przelaczyc w cz-b na stałe, jak bedziesz widzial znaczna poprawe pozostaw w cz-b na zawsze. Jeśli chodzi o oświetlacze podczerwieni to raczej pic na wode, zdecydowanie lepiej wykorzystać normalne oświetlenie

• #8 15 Gru 2008 17:14
    elsystems
    Poziom 10  

Z tego co widzę to podstawowa różnica między tymi kamerami to funkcja WDR. Nie powinna jednak mieć wpływu na "widzenie" kamery w nocy. Głównie jest wykorzystywana w dzień. Podam przykład: kamera jest skierowana na osobę znajdującą się na jasnym tle. Bez funkcji WDR kamera dopasuje swoje ustawienia do jasnego tła, przez co tło będzie poprawnie odwzorowane, natomiast osoba będzie widoczna jako ciemna plama. Przy włączonej funkcji WDR poprawnie widzimy i tło i osobę. Można to zobaczyć na załączonym zdjęciu http://www.fonex.com.pl/images/pliki/WDR204.jpg
    Nawet najlepsza kamera nie będzie dawała dobrej jakości obrazu bez odpowiedniego obiektywu. Przy doborze obiektywu polecam produkty fujinon ze strony napad.pl . Według mnie dają lepszy obraz nawet niż obiektywy computara, które podobno są bardzo dobre.
    Jeśli chodzi o lepsze widzenie w ciemnościach, zwłaszcza jeśli chcesz zastosować oświetlacz podczerwieni szukaj kamer z mechanicznym filtrem podczerwieni. Chociaż tak jak już ktoś doradzał lepiej zastosuj halogeny z czujnikiem ruchu (sprawdzone w praktyce). W przeciwieństwie do oświetlaczy podczerwieni są dużo tańsze i mają szerszy kąt świecenia. Jedynym minusem jest chwilowe oślepianie kamer w momencie włączania oświetlenia. Ale wybór należy do ciebie. Najważniejsze żebyś najpierw sprawdził czy twoje kamery i obiektywy współpracują z podczerwienią.

• #9 15 Gru 2008 21:00
    bartsan
    Poziom 8  

jeśli jest tylko jedna różnica (WDR) to dlaczego są umieszczone w dwu różnch kategoriach i prawie 300zł różnica??
    Obiektyw bedzie szerokokątny Fuji
    mam tylko nadzieję ze będzie duźa różnica miedzy tymi kamerami

• #10 15 Gru 2008 23:38
    elsystems
    Poziom 10  

Faktycznie są w dwóch różnych działach a to dla tego że jedna z nich jest wyposażona w funkcję dzień/noc a druga nie. Ogólnie funkcja dzień/noc polega na tym że przy odpowiednio słabym oświetleniu kamera przełącza się w tryb czarno biały. Za chwilkę wyjaśnię dlaczego tak się dzieję. W kamerach realizowane jest to na dwa sposoby: pierwszy to elektroniczny - kamera tylko i wyłącznie wyłącza tryb kolorowy i widzimy troszkę wyraźniejszy obraz czarno biały. Drugi sposób to mechaniczne zdjęcie filtrów rozbijających światło na barwy podstawowe, dlatego obraz jest czarno biały, za to poprawia się czułość kamery.
    Z innych różnic które zauważyłem to droższa kamera posiada menu osd, natomiast wszelkie ustawienia w tańszej dokonuje się za pomocą swiczy. W droższej jest jeszcze funkcja DSS -cyfrowe spowolnienie elektronicznej migawki w celu poprawienia jasności obrazu. Jednak nie radzę kupować kamery tylko ze względu na tą funkcję. Przy spowolnieniu migawki obraz może faktycznie wydawać się jaśniejszy i wyraźniejszy. Problem jednak w tym że poruszający się obiekt na ekranie będzie widoczny tylko jako lekka poświata. Dzieje się tak ponieważ przetwornik kamery jest wtedy bardzo bezwładny i zbyt wolno reaguje na zmiany oświetlenia, które zresztą i tak jest bardzo słabe

• #11 16 Gru 2008 14:33
    mielcar
    Poziom 21  

Mam pytanie:
    Jak kolega dostrajał kamerkę? W jakich warunkach?

• #12 16 Gru 2008 16:38
    bartsan
    Poziom 8  

Witam
    no było wtedy jasno
    a mo to znaczenie ??

• #13 16 Gru 2008 20:16
    mielcar
    Poziom 21  

Niestety - ma. Albo kamerę stroimy w nocy (tylko nikomu się nie chce), albo zaciemniamy podczas strojenia obiektyw, żeby tę nockę kamerze za symulować. Wtedy możemy kamerę "ustroić" na trudniejsze warunki nocne.

• #14 17 Gru 2008 18:22
    elsystems
    Poziom 10  

Tylko nie można przesadzić ze strojeniem kamery w nocy bo jeśli będzie zbyt czuła to obraz w dzień będzie prześwietlony. Najlepiej Ustawić w nocy, później ewentualnie lekko skorygować w dzień i następnej nocy jeszcze raz sprawdzić jak kamera sobie radzi w ciemnościach

• #15 17 Gru 2008 19:21
    mielcar
    Poziom 21  

Kolego "elsystems" :
    przy takiej procedurze dostrajania kamer to instalator by na sól nie zarobił. Niestety.
    Jedno w Twojej wypowiedzi pokrywa się ze stanem faktycznym - nie można przesadzić ze strojeniem kamery w nocy - zimno, ciemno i daleko od domu (najczęściej), więc jak już pisałem nikomu się nie chce. Jest dużo prostsza metoda - zaciemniamy obiektyw w dzień, ustawiamy scenę i ostrość, i po zawodach. Rzadko kiedy się zdarza konieczność poprawki. I jakby co jesteśmy na miejscu - w ciągu dnia - korekta ustawień, ponowne zaciemnienie i kontrola. To oczywiste.
    Nie widzę związku z "przesadzeniem z ustawieniami kamery w nocy". W życiu nie "wisiałem" na systemie po zmroku - szkoda czasu i zdrowia.

Pozdrawiam

P.S. Przemyśl tą swoją reklamę w podpisie - czy na pewno jest zgodna z regulaminem forum?

• #16 18 Gru 2008 09:46
    RafalRadom
    Poziom 17  

Witam.
    Nie stosowałem nigdy tej kamerki (KSG37CH-1PE), lecz z tego co widzę to ma całkiem przyzwoite parametry. Niestety każda kamerka potrzebuje jakiegoś oświetlenia. Ciężko jest powiedzieć, nie widząc, czy warunki oświetleniowe, które występują w obserwowanym miejscu, są wystarczające. Może pobaw się przełącznikami. Lecz jeśli masz faktycznie słabe oświetlenie w tym miejscu, to najtańszą metodą będzie zastosowanie lampy halogenowej z czujnikiem ruchu.
    Jeśli chodzi o promiennik, to przy odpowiednim dobraniu modelu spokojnie oświetli teren z odległości tych kilkunastu metrów. Jednak jest tu pewna uwaga. Jeśli zastosowałeś obiektyw szerokokontny i załóżmy, że kamera "widzi" pod kątem około 90st, to gdy zastosujesz promiennik o koncie świecenia 30 st. to w efekcie uzyskasz 2/3 obrszaru niedoświetlonego.
    Jak już jeden z kolegów wyżej wspomniał, wszystkie kamerki z funkcją DSS widzą fantastycznie, w nocy ale obraz statytczny. Jak tego typu kamerki wchodziły na rynek, testowaliśmy je na wszystkie możliwe sposoby. Wystarczyło nawet wyłącznie światło gwiazd na niebie, lecz gdy ktoś przechodził przed kamerką , to albo nic się na monitorze nie pokazało, albo było widać ducha. Nie mówię, że jest to zbyteczna funkcja. Wręcz przeciwnie. Jest bardzo przydatna właśnie przy kiepskich warunkach oświetleniowych. Można kamerkę ustawić bardzo sensownie, optymalnie, tak, by było widać dobrze teren jak i poruszające się obiekty, jednak niestety z pewnym ich smużeniem. Łatwo jest więc tu kamerkę przesterować. Jakbyś miał kamerkę z tą funkcją wydaje mi się, że nawet oświetlenie latarni z odległości 20 m spokojnie by wystarczyło. Pomijam w tym wypadku kwestię rozpoznawalności osób, gdyż na to wpływ mają nie tylko warunki oświetleniowe ale i ustawienia obiektywu.
    Reasumując. Sądzę, że faktycznie warunki oświetleniowe są u ciebie kiepskie. Jeśli nie chcesz wydawać za dużo kasy, to jedynym rozwiązaniem są lampy halogenowe z czujnikiem ruchu.
    Pozdrawiam

• #17 04 Sty 2009 11:45
    Jolaos
    Poziom 15  

Dołączę się do tematu. Mam identyczny problem.Instalacja montowana w pazdzierniku ub. roku.
    Kamery YR-600 kupione w sklepie Delta w Poznaniu o czułości 0.001 luxa. Rozdzielczość 540 , kamery dzień-noc. Myslałem -rewelka , na ich stronie jest przykład obrazu w dzień i w nocy. Naprawdę niezły szczegłonie w nocy. A w praktyce =w dzień jest OK a nocą kamera nie widzi nic !!!!!! tylko jakieś punkty swietlne jako lampy. W tej samej instalacji pracuje kamera kopułkowa mniej więcej tej samej rozdzielczości. I ta po zmroku daje całkiem dobry obraz bez doświetlania podczerwienią.
    oto dane kamery
    DANE TECHNICZNE
    Przetwornik:
    1/3' SONY CCD

Czułość:
    0.001 Lux/F1.2 (funkcja Sense-UP włączona)

Liczba linii:
    540 TVL

Kompensacja światła tła:
    przełączalna

AGC:
    przełączalne

Sense-UP (podnoszenie czułości kamery):
    Tak, max. x32

ATW/AWC:
    przełączalne

Mirror (odbicie lustrzane obrazu):
    Tak, w poziomie

AE/ALC:
    przełączalne

Automatyczna przesłona:
    DC

Wyjście Video:
    1 Vpp / 75 Ω

Zakres balansu bieli:
    2200 ... 10000K

Elektroniczna migawka
    1/50 ... 1/20000 s

Wymiary:
    120 x 60 x 53 mm

Temperatura pracy:
    -10ºC ... 50ºC

Waga:
    250 g

Zasilanie:
    DC 12V/140mA, AC 24V
    kamery zamontowane z obiektywem polecanym do tego modelu , zastanawiająco tanim /ok75 zł/
    proszę o podpowiedz , gdzie szukać mozliwości poprawy obrazu po zmroku.
    poadrówka

• #18 04 Sty 2009 12:21
    BENO99
    Poziom 26  

Witam.
    Jolaos
    Wrzuć jakiś "obraz" z dnia i z nocy z tych kamer czy to jpg czy podgląd.
    Łatwiej wtedy przecież ocenić jakość itp obrazu

Pozdrawiam

• #19 04 Sty 2009 18:35
    Jolaos
    Poziom 15  

Hm, jak mam to zrobić , to jest zamontowane na posesji
    klienta , mogę jedynie opisać . Obraz w dzień jest idealny
    jakbym oglądał telewizję. A w nocy jak kamera widzi choinkę to są widoczne jarzące się lampki i wokół ciemność. jest 6 takich samych kamer i w kazdej to samo.
    Tylko ta kopułkowa daje całkiem niezły obraz , jak przed nią zaswieci się lampę sufitową to obraz jest naprawdę super. Jak sie ta lampę zgasi to jest taki <odjazd> i kamera przestawia się na widzenie nocne co przy minimalnym świetle np.z okien jest jeszcze do przyjęcia.

• #20 04 Sty 2009 19:20
    BENO99
    Poziom 26  

Witam.
    Podaj jak masz ustawione switche w kamerze
    I model obiektywu.
    Pozdrawiam.

Update
    Bliżej jakiej jakości jest ten Twój obraz
    1 czy 2

• #21 04 Sty 2009 19:26
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

Jolaos

Ta kamera, to kamerka z chipem DSP samsung techwin generacja pierwsza (stara generacja, z ktorej duzo nie wycisniesz, teraz standard w kamerkach to DSP WIII samsunga)

sprubuj ustawic tak:
    BLC - wlacz
    AGC- wlacz
    uruchom sens-up - i ustaw wartos x4
    opcja ATW - włącz

Przy takich ustawieniach jak podalem: w nocy obraz bedzie dobry, nie bedzie duzo szumow spowodowanych przez ruchome obiekty.

a czy mozesz podac w jakiej cenie ta kamerke ci wcisneli?

z tego co widze na internecie te kamerki chodza po 300-400 zł...... co jest kpina.... sdc-415 majaca o niebo lepsze parametry mozna dostac w podobnych cenach

• #22 04 Sty 2009 21:39
    Jolaos
    Poziom 15  

@BENO99 ten mój obraz to bliżej Twojego nr 2/lub chyba jeszcze gorzej/
    switche mam ustawione tak
    1-ON
    2 -6 ON
    7-OFF
    8-ON
    cena to 515 zł brutto, obiektyw ZOOM CS-3,5-8. F-1,4
    z tego co teraz zobaczyłem to te sdc-415 to za ok 720 zł mozna kupić

==========
    @jpl , czy na pewno mówisz o kamerze YR-600
    przecież podano że przetwornik Sony , a w necie widzę że ok 680 zł chodzi / 1 wynik/

• #23 04 Sty 2009 22:26
    robertamel
    Poziom 27  

Proszę spróbować wyłączyć funkcję FLC.
    Dla lepszej pracy w nocy dobierałbym obiektywy o jasności F<=1 .

Poza tematem: Kamera zasilana jest 24V AC? Synchronizację masz ustawioną na liniową, a ta działa tylko dla zasilania AC.

• #24 04 Sty 2009 22:45
    Jolaos
    Poziom 15  

@robertamel,Kamera zasilana 12 V DC, mierzone przy kamerach /ze względu na spadek napięcia na kablu/ to jak w takim razie powinna być ustawiona synchronizacja ON czy OFF

• #25 04 Sty 2009 22:54
    robertamel
    Poziom 27  

Przy zasilaniu DC synchronizację ustawia się na wewnętrzną.

• #26 05 Sty 2009 10:19
    jpl

@Jolaos

Przetwornik to inna sprawa, a chip DSP to inna. :) kamery samsunga tez maja przetworinki SONY. Ale chipy odpowiedzialne za wzmocnienia obrazu/ obrobke/ sens-up sa produkcji samsunga.

sdc-415 - poszukaj lepiej, za 640 jest bez rabatow, a w kazdej firmie dostaniesz rabacik i cenowo wychodzi to samo. To tak na przyszlosc :) jakbys zakladal wiecej kamer.

• #27 05 Sty 2009 23:41
    Jolaos
    Poziom 15  

Wielkie dzięki kolegom za udział w dyskusji.Wyłaczenie funkcji FLC wydatnie polepszyło widzenie w nocy.
    Dzięki kol jpl , rozejrzę się za tymi które polecasz.Na pewno będę zakładał wiecej kamer.

pozdrowionka

• #28 14 Sty 2009 17:00
    Jolaos
    Poziom 15  

Bardzo proszę o wypowiedzenie się czy kamery które wymieniłe powyzej http://sklep.delta.poznan.pl/?KAMERA-KOLOR-YR...=&ps_session=ffed55dc284e8ca1f333dcc76890b66f będa pracowały z oświetlaczem podczerwieni.
    Jest to według sklepu kamera dzień-noc więc chyba powinna. Ale czy na pewno ?

• #29 15 Sty 2009 09:23
    jpl

w przypadku tych kamer, dzien-noc oznacza ze w nocy dobrze widzi..... ale niestety kamera bardzo słabo widzi swiatło IR, i promienniki IR mało dają

• #30 18 Lut 2009 16:33
    bartsan
    Poziom 8  

może ktoś ma jakiś pomysł żeby to narmalnie działało
    podaje link http://regis.dyndns.biz:6010/
    login i haslo - admin
    rejestrator Rejestrator cyfrowy BCSDVR0404LN z LAN
    kamera Kamera przemysłowa SDC425P
    http://napad.pl/katalog/index.php?akcja=opis&iKatId=263&iProdId=1831
    z obiektywem Obiektyw Auto Iris 2,8 - 8mm F0,98 FUJINON YV2.8X2.8LA-SA2L

w dzień wszystko super
    tylko w nocy może i jasno ale straszne ziarno