Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Phillips 107t- uszkodzony przewód sygnałowy

rowi1993 13 Gru 2008 22:26 1285 6
  • #1 13 Gru 2008 22:26
    rowi1993
    Poziom 2  

Witam!
    Od dłuższego czasu miałem problem z monitorem zanikał obraz bądź wariowały kolory, musiałem poruszać kablem żeby było normalnie. Niestety ruszanie kablem już nic nie daje. Myślałem że nie będzie większego problemu, wymienię kabel i po sprawie, ale niestety kabel jest przymocowany do monitora na stałe. Czy da się coś zrobić z tym monitorem czy już nadaje się tylko do zezłomowania. Mam Phillipsa 107t. Jak jest możliwość naprawienia to podpowiedzcie mi jak.
    Z góry dziękuję!!

Tytuł postu oraz treść poprawiłem - regulamin pkt.11, 15. [dzimi]

0 6
  • #2 13 Gru 2008 22:33
    Dorian Olech
    Poziom 27  

Witam, na początek powinieneś wymienić kabel. Jeśli uważasz, ze jest to trudne, to najlepiej oddaj monitor do serwisu, koszta nie powinny być wielkie.Pozdrawiam.

0
  • #3 13 Gru 2008 22:55
    shadow0013
    Poziom 34  

Wystarczy kupić wtyczkę D-sub 15 (czasami sprzedają osobno wtyk i obudowę) i wymienić, jest trochę więcej roboty niż wymiana kabla, wychodzi taniej ale trzeba umieć lutować.

0
  • #4 15 Gru 2008 08:16
    Jj1961
    Poziom 20  

Mogę co taki kabel sprzedać. Odezwij się . Wymiana kabla to 5 minut.

0
  • #5 18 Gru 2008 12:01
    tomek2000
    Poziom 23  

Jeśli pomagało ruszenie kablem, a najbardziej wrażliwe było od strony monitora, to najprawdopodobniej masz "zimne luty" na płytce kineskopu. Popraw lutowanie wzmacniacza wizji w pierwszej kolejności.

Jeśli uszkodzony jest kabel od strony wtyczki to wystarczy wymiana samej wtyczki. Jeśli nie masz doświadczenia w lutowaniu, to nie polecam samodzielnej wymiany wtyczki - lepiej wtedy wymień cały kabel.

0
  • #6 18 Gru 2008 19:00
    pembyq
    Poziom 10  

Jeżeli zdecydujesz się na samodzielną wymianę kabla a nie uda ci się dostać kabla od monitora tej samej marki to możesz zastosować kabel od monitora innej marki, ale przed założeniem takiego kabel sprawdzi czy przewody w kablu są takie same bo czasami zdarza się że jeden z przewodów np. ma inny kolor niż przewód z kabla twojego monitora lub w ogóle jest podpięty pod pin który w twoim kablu jest nie używany.
    W takim przypadku sam musisz dojść do tego w jaki pin masz przylutować taki przewodzik, przyda ci się do tego multimetr.
    Samo przełożenie kabla jest sprawą banalną, po pierwsze otwierasz obudowę monitora następnie zapisujesz na kartce jaki przewodzik wpięty jest w jaki pin (tylko po to aby później się nie pomylić) odlutować kabel i przylutować nowy.
    Ja tak robiłem i mi działa bez zarzutu.

0
  • #7 18 Gru 2008 19:10
    karapaka
    Poziom 14  

ale to problem wtyczki czy przewodu zorietowales sie juz gdzie jest przerwa?? jesli przewód przy monitorze sprawa prosta jesli wtyczka to musisz ostroznie rozebrac wtyczke kupic zlacze d-sub o ile to o nie wlasnie chodzi i analogicznie przelutowac wszystkie przewody bedie dzialac albo tez mozesz wykorzystac przewod od monitora innej marki ale z tym troche wiecej pracy jest

0