Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic One - Szkolenia
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo N500 i WinXP - sterowniki SATA?

Boqler 14 Gru 2008 09:59 15838 8
  • #1 14 Gru 2008 09:59
    Boqler
    Poziom 20  

Witam!

Niedawno kupiłem Lenovo N500 z systemem Vista. Chce teraz go wyrzucić i zainstalować XP. Na stronie Lenovo widziałem że są dostępne sterowniki do XP dla tego modelu. Teraz domyślam się że jak włożę płytkę z XP to nie wykryje mi dysku i trzeba będzie integrować sterowniki SATA z XP programem nlite.

Teraz pytanie do was, na stronie Lenovo nie ma do pobrania sterowników SATA Driver czy coś takiego - skąd to wziąć? Są jedynie sterowniki np od chipsetu - ale tam raczej tego nie będzie?

0 8
  • Deimic One - Szkolenia
  • #3 14 Gru 2008 10:10
    Boqler
    Poziom 20  

Ok dzięki, po południu sprawdzę czy pójdzie.

0
  • Deimic One - Szkolenia
  • #4 28 Gru 2008 19:50
    bulineek
    Poziom 12  

hmm a ja mam pytanie ...iupiłem też lenovo n500 z vistą ale wywaliłem to i zainstalowałem xp ale ten XP nie działa stabilnie ...wina sterowników b póki nie zainstaluje sterowników to jak na golasa działą ok

jak zainstaluje viste to wszystko jest wporządku

ale na xp się wiesza prycha kicha , albo działa super szybko ale siada ...

skąd bierzecie sterowniki ? o ile Wam dobrze działa? ja wzialem ze strony producenta wszystkie zainstalowałem i to nie jest to co ma być ...

może ktos pomóc ?

0
  • #5 28 Gru 2008 21:59
    AxelNext
    Poziom 38  

Po co instalujesz wszystkie :?:
    Wystarczy...

-Audio
    -Display driver
    -Wireless
    -Ethernet
    -Bluetooth
    -5-in-1 Card Reader

Lenovo

0
  • #6 28 Gru 2008 22:39
    gdziasek
    Poziom 10  

witam,mam podobny problem z lenovo n500 miałem viste,wywaliłem,zainstalowałem xp sterowniki pobrałem ze strony lenovo a jednak menedżer urządzeń pokazuje niezainstlowane PCI device ? z resztą sie uporałem,do kazdego sterownika trzeba było mu pokazac scieżke bo inaczej nic nie znajdywał,chciałbym zapytac co to jest to PCI device? i skąd wziąc sterownik do tego urządzenia?

Aha zeby wogóle odpalił instalator to w biosie musiałem zmienic sterowanie na IDE, bo na sata nie widział dysków,a w viscie było ok
    pytanie drugie skąd wziąć sterowniki sata?zeby nie trzeba było zmieniac w biosie na IDE

0
  • #7 29 Gru 2008 20:43
    bulineek
    Poziom 12  

axelakis napisał:
    Po co instalujesz wszystkie :?:
    Wystarczy...

-Audio
    -Display driver
    -Wireless
    -Ethernet
    -Bluetooth
    -5-in-1 Card Reader

Lenovo

nom i tylko takie instalowałem jak pisałeś i to nie chodziło tak jak miało i nie chodzi ...na viscie nie ma problemów ale na XP to nie jest poprostu to ...

weźcie pomóżcie Panowie lub Panie bo zaraz normalnie wyleci przez okno ...

mam r61i i nie miałem problemów a ten to normalnie szlak mnie trafia ...

nie mam problemów z urządzeniami tylko ze stabilnością systemu ...

0
  • #9 30 Gru 2008 01:47
    bulineek
    Poziom 12  

tak windows XP z sp3 ....

0