Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć przez Modem Kablowy

adriand 24 Mar 2004 20:24 9500 14
  • #1 24 Mar 2004 20:24
    adriand
    Poziom 11  

Moj kolega posiada modem kablowy Motorola SB4200 w Kablówce Vectra
    Czy mozemy przez wyzej podany modem oboje miec internet. Ja przez wejscie Lan on przez wejscie usb. Czy moze modem nie przyjmie takiej konfiguracji?

0 14
  • #2 24 Mar 2004 21:02
    galazka
    Poziom 18  

Są dwie szkoły ...;-) możecie mieć bez problemu powiedzcie tylko usługodawcy zeby wam to uruchomic na nim bo tak można...ja w domku mam taki modemik i usługodawca go nie zablował i sam sobie mogłem włączyć te usługu sprobj się zalogowac na niego przez 192.168.100.1...np albo adres IP który dostamniesz np przez komende winipcfg w win98 albo ipconfig w winxp i wejdz na brame i zobacz czy masz poblokowane cz y nie:)...hee

0
  • #3 26 Mar 2004 12:45
    adriand
    Poziom 11  

Właśnie iż nie moge powiedziec providerowi o nasiej sieci... W Regulaminie jest to zabronione.......... :D

0
  • #4 27 Mar 2004 02:15
    akmes
    Poziom 15  

Nie wiem jak jest w twojej kablówce ale u mnie usługodawca rozpoznaje użytkowników po przez MAC adres modemu kablowego (słyszałem że niektórzy sprawdzają MAC adres karty sieciowej kompa) i umnie mogę podzielić sieć np przez udosępnienia internetu w Win98 ICS albo instalując jakiś ruterek dostępowy za 200-300 zł. Ale z tego co wiem to w tych modemach jak działa jedno wejście np USB to drugie czyli RJ45 już nie (mogę się mylić ale tak mi się wydaje)

0
  • #5 27 Mar 2004 13:47
    galazka
    Poziom 18  

Mój drogi USB i RJ45 może działać bez żadnych kłopotów równoczesnie u mnie tak właśnie dzial ana mdemie SB4200 na USB podłączam laptopa.jak przyjeżdzam a do RJ45 mam podłączonego sąsiada;-)

0
  • #6 27 Mar 2004 15:58
    adriand
    Poziom 11  

Załóżmy iz zestawienie połączenia tekie jak jest w/w nie zadziała. Czyli Modem przyjmie tylko jedno połączenie np USB..... To jakie wyjscie mi jeszcze zostaje??? Postawienie serwera jest nieopłacalne.... :? A jesli chodzi Mac to zostaje przypisany tylko modemowi..... Motorole testowalem u siebie w domu.... Wszystko działa sprawnie :D Adres ip jest przydzielany przez serwer DHCP..... Zastanawiam sie tylko nad konfiguracja mojego komputera :( :(

0
  • #7 28 Mar 2004 00:17
    akmes
    Poziom 15  

Tak jak pisałem wcześniej czyli mały ruterek albo dwie sieciówki do jednego kompa i konfigurujesz udostępnianie łącza internetowego w Windows, od wersji Win98SE wzystkie to mają

0
  • #8 30 Mar 2004 20:20
    adriand
    Poziom 11  

No więc dajmy iz bede miał sieć przez routera...... Jaki mam wprowadzić ustawienia konfiguracyjne w ustawieniach sieci jezieli komputer który ma mi udostępniać neta ma następujące parametry::::

Adres Ip ........ 10.25.252.216
    Maska Podsieci....255.255.128.0
    Brama Domyślna.... 10.25.128.1
    Serwer DNS.............81.15.135.2

Adres przyznawany pprzez serwer DHCP
    :cry: Prosze o pomoc.......

0
  • #9 30 Mar 2004 21:18
    akmes
    Poziom 15  

Sposób konfiguracji zależy od router'a ( masz jakiś konkretny ?). Na interfejsie zewnętrznym routera ustawiasz adres z DHCP (jeśli jest taka opcja w routerze) jeśli nie to wpisujesz te dane które wcześniej miałeś na kompie (przy czym jak dzierżawa adresu minie to może przydzielić inny adres i wtedy prawdopodobnie bedzie trzeba zmienić na odpowiednia.

A na interfejsie wewnętrzym ustawiasz sobie adresy z jakiejś adresów prywatnych i np. 192.168.0.1 z maską 255.255.255.0

Jesli masz w routerze serwer DHCP to go włączasz i na kompach ustawiasz otrzymywanie adresu z DHCP. Jak nie masz (albo nie wiesz jak skonfigurować ) to na kompach ustawiasz adresy 192.168.0.2 - 192.168.0.3 itd. z maską 255.255.255.0 i bramą 192.168.0.1 DNS ustaw jaki chcesz np. TPSA 194.204.152.34

0
  • #10 13 Kwi 2004 06:25
    seiko
    Poziom 14  

heh, jak macie lame providera, to zadziala - w dzisiejszych czasach providerzy sprawdzają TTL i analizują strumienie TCP. staje się to standardem, więc nie radzę trafić na znudzonego (lub utalentowanego) admina ;> choć przeważnie kończy się to przestrogą.

0
  • #11 15 Kwi 2004 13:47
    adriand
    Poziom 11  

Heh no i niestety.......... Modem potrafi zaakceptowac tylko jedno połączenie..... Jezieli podłącze drugiego kompa pod ten modem to karta sieciowa wykrywa połączenie i gdy ma mi nadac modem adres ip przez dhcp to wyskakuje blad ze adres ip jest juz w sieci aktywny.... oCZYWIŚCIE aDRES iP MUSZE WPISAĆ RECZNIE..... :( :( Moze jakis hab albo router(cholernie sa drogie)??

0
  • #12 16 Kwi 2004 02:32
    galazka
    Poziom 18  

Słuchaj ja uruchomiałem kiedyś taki modem i podłaczałem do niego router z tego coi pamietam to provider przypisuje mac karty sieciowej na stałe czyli jak podlaczysz router to on nie bedzie dzialal musisz zadzownic do providera i powiedziec ze wymieniles karte sieciowa i zeby ci zresotowal modem i wtedy pojdzie ale musisz miec podlaczy router do modemu...albo wylaczyc modem na jakies 3 h i wtedy kondesatory puszczą pamięc zostanie utracona i bedzie to miało tro samo działanie...;-)

0
  • #13 16 Kwi 2004 11:39
    seiko
    Poziom 14  

jeśli chodzi o nowe modemy RCA Thomson, to nie wystarczy - wystarczy przy uruchamianiu modemu (względnie podłączaniu go do prądu) przytrzymać taki mały czerwony przycisk z tyłu modemu z napisem reset (przez około 5-15 s).

a w ogóle to bez sensu jest ta dydskusja.

provider po swojej stronie ma CMTS'a który i tak podaje mu stan wszystkich modemów, siłę sygnałów z nich oraz ilość MAC'ów na każdym.

względnie prościej byłoby odblokować sobie większy transfer, choć czasem potrzeba do tego aż dwóch modemów ;>>>

wystarczy żeby sieć waszego ISP pracowała w standardzie DOCSIS 1.0 i można działać ;>

polecam http://www.tcniso.net/ strona narazie nie działa, ale mam nadzieję że zacznie.

tymczasem pozostaje google: uncapping

pozdrawiam.
    s.

0
  • #14 17 Kwi 2004 12:22
    adriand
    Poziom 11  

Adres Mac jest przypisywany tylko modemowi poniewaz lacze sie przez usb... Moge rowniez dobrze laczyc sie przez moja sieciowke ktora sam kupilem i dziala rownie dobrze jak i usb wiec adres jest przypisywany tylko modemowi... Z tego co wiem to na mojim osiedlu jest duzo sieci z mojej kablowki <vectra> Lecz chyba wszyscy maja postawione serwery i podobno wszystko sprawnie dziala.... WIec postawienie serwera nie jest oplacalne:(

0
  • #15 18 Gru 2004 15:02
    galaxy_938
    Poziom 24  

Czy da rade podłączyć kompy przez usb i rj-45 do tego modemu :Motorola SB5100E ??

0
  Szukaj w 5mln produktów