Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch - lecz niekoniecznie

14 Gru 2008 12:03 24161 17
  • Poziom 15  
    Witam, zastanawiam się nad kupnem zmywarki, ale z tego co usłyszałem to ze zmywarek tylko Bosch.
    Chciałbym poznać wasze opinie, nie koniecznie tylko i wyłącznie na temat firmy Bosch, ale także innych, które wy polecacie.
    Na co zwracać uwagę przy zakupie zmywarki. Czy klasy są naprawde, aż tak ważne.
    Z góry dzięki, pozdrawiam :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista od telefonów
    Kup Miele. Jak masz kase. Najlepsza.
  • Poziom 20  
    nie kupuj boscha-siemensa z plastikowym dnem inne są ok
  • Poziom 33  
    Dlaczego Bosch z plastikowym dnem jest zły?
  • Poziom 12  
    dlaczego sa z plastikowym i metalowym dnem
    oglądałem pare ale sa z plastikiem,to peka czy co?
  • Poziom 1  
  • Poziom 33  
    To rozklejanie dotyczy też Boscha? Z tego, co widziałem, to są dość porządnie zanitowane i uszczelnione.
  • Poziom 9  
    Trochę zamętu zasieje ale rozmawiałem z serwisantem Boscha (znajomy znajomego ;) ) i on stwierdził ze plastykowy spód to jest bardzo dobra rzecz i on nawet zachęcał nad wybraniem takiej.
  • Poziom 13  
    skryn napisał:
    bendzi40 napisał:
    dlaczego sa z plastikowym i metalowym dnem
    oglądałem pare ale sa z plastikiem,to peka czy co?

Rozkleja się dziadostwo i cieknie.

Podzielam tą opinię, jest to rozwiązanie zdecydowanie tańsze niż całe metalowe a więc jak coś jest tańsze to wiadomo. Jak by było równie dobre co metal to w drogich modelach też byłby plastik.
  • Poziom 33  
    Nie wiemy jaki wpływ ma marketing.

Kiedyś zbiorniki w pralkach były metalowe, teraz nawet w drogich modelach są kompozytowe. Nie zawsze metal jest lepszy.
  • Poziom 21  
    Wszystkie modele BSH z plastikowym dnem są made in poland i mają dużo prostszą konstrukcję niż te produkowane w niemczech . Pozostają dwa plusy czyli cena i ładny znaczek na froncie.
  • Poziom 33  
    Prosta konstrukcja to zaleta, bo się mniej psuje, czy wada?
    Jeżeli wada, to jaka konkretnie?
  • Poziom 21  
    W tym wypadku prostsza znaczy gorsza. Zmywarki bsh made in poland to produkty z niższej półki. Głośniejsze, mniej wydajne, gorzej wyposażone.
    Proponuję obejrzeć jakieś dwa modele do zabudowy jedną made in germany i jedną made in poland. Różnice widać gołym okiem.
    Zwłaszcza w jakości wykonania obudowy, użytych blachach. JA osobiście polecam proste modle robione w niemczech.
  • Admin grupy AGD
    Witam
    Zdecydowanie polecam bosha a co plastykowego dna to opinie są podzielone ja uważam to za dobre rozwiązanie
  • Poziom 10  
    Plastikowy spód ma następujące zalety:
    1) Plastik słabiej przewodzi ciepło niż metal, na skutek czego aby utrzymać właściwą temperaturę grzałka włącza się rzadziej, kąpiel myjąca nie stygnie tak szybko, jak w metalowej. Ergo: mniejsze zużycie energii
    2) Plastik lepiej tłumi dźwięki niż metal - zmywarka jest cichsza
    Może nie są to jakieś znaczące przewagi, ale zawsze według mnie trochę lepiej.
    Z tych samych powodów robi się plastikowe bębny w pralkach.
    Wyroby produkowane przez duże koncerny mają z reguły tych samych dostawców części bez względu na to, gdzie są produkowane, poziom jakości jest prawie jednakowy.
    Parę osób pisało, że metal jest lepszy, ale nie zauważyłem żadnych wyjaśnien, dlaczego. Chętnie bym się dowiedział.
  • Poziom 10  
    popieram przedmówcę - kupilismy własnie Siemensa z platikowym dnem. I co , mam się bać czy jak ?
  • Poziom 1