Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TnK i dekoder Digit S2-CD czy coś warty ?

Czarniok 14 Gru 2008 12:21 7644 21
  • #1 14 Gru 2008 12:21
    Czarniok
    Poziom 11  

Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o nowej TVN-owskiej ofercie?

Czy zakup dekodera Digit S2-CD, wraz z kartą aktywacyjną za ok. 199 zł jest warty ceny?

Czy owe tunery, jako że sprzedawane przez TVN nie mają jakichś dziwnych blokad na polskie kanały FTA innych firm (np. dowiedziałem się z http://www.lyngsat.com/freetv/Poland.html, że można odbierać z HotBirda Polsat NEWS).

Czy tuner można wykorzystać jako zwykły tuner do odbioru wszystkich kanałów FTA (DiseQ na HotBirda i Astrę)?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

0 21
  • #2 14 Gru 2008 14:49
    grzesiulek5
    Poziom 22  

jest to zwykły dekoder tylko z modułem.Czy wart?chyba tak.Blokad nie ma.odbiera wszystkie fta w tym polsat news

0
  • #3 14 Gru 2008 15:46
    darek23422
    Poziom 27  

Tańszym rozwiązaniem może być kupienie bigsat + karta tnk. Tuner jest z obsługą conax i włożyć można inne karty.

0
  • #4 14 Gru 2008 21:08
    Czarniok
    Poziom 11  

Hmmm... BigSat? Jakiś konkretny model?

0
  • #5 15 Gru 2008 09:56
    kocur108
    Poziom 18  

np BIGSAT BS-S 77CX

0
  • #7 15 Gru 2008 14:55
    pajo21
    Poziom 35  

Każdy nowy tuner posiada gwarancję.Na Bigsata jest 24miesiące.

0
  • #8 15 Gru 2008 18:22
    Grzesiek_boss
    Poziom 11  

A ja doradzam Pioneera 1430 lub 1530, można korzystać z TnK i C+ naraz. A pozatym jest duża dostepność softu, list kanałów itp.

0
  • #9 15 Gru 2008 19:07
    Czarniok
    Poziom 11  

Pioneer fajny, ale jednak cena też "fajna".
    Chodzi o to żeby wyszło jak najtaniej i jak najlepiej.

PS. Jestem dotychczasowym użytkownikiem satelity analogowej zakupionej w 1996 r. Nie jestem przyzwyczajony do pokładania "dużych" sum w odbiór telewizji. Mam podstawowy pakiet UPC i analogową sat tylko dla TVN'u...

0
  • #10 15 Gru 2008 21:18
    szycha
    Poziom 17  

no to sobie pooglądałeś TVN z analoga, co do tunerków, Jak napisał Grzesiek_boss polecam Pioneer`a 1430, po wgraniu odpowiedniego softu możesz jednocześnie obdierać TNK i Multipakiet Canal + (canal +, canal + film, canal + sport, canal + sport 2) umowa na 13 miesięcy, pierwsze 6 miesięcy za 19,50, reszta umowy tj. 7 miesięcy za 39. Ja tak własnie mam i powiem szczerze, że jak dla mnie jest to alternatywa dla Cyfrowego polsatu, jako, że jestem sympatykiem żużla. (TNK -> TVP SPORT - extraliga żużlowa, Canal + -> Grand Prix)

<<<SZYCHA>>>

O2 CAN DO.

0
  • #11 18 Gru 2008 18:49
    Czarniok
    Poziom 11  

A mi wpadł w oko (zupełnie przypadkiem) LINBOX 5818 CR ;).

A to tylko dlatego, że posiada wejście na kablówkę i można go zsumować, tak aby obraz był widoczny na każdym telewizorze.

Zupełnie tę samą funkcję miał mój dotychczasowy analog.

Co o nim myślicie? Czy ktoś testował go już z TNK?

0
  • #12 18 Gru 2008 19:15
    graczykshow
    Poziom 19  

polecam telewizje z tvn sprzedajemy akurat technisaty ale jest ok nikt nie narzeka dziennie schodzi ok 3-8 ostatnio odbiera fta wszystkie bez blokad

0
  • #13 19 Gru 2008 12:33
    Czarniok
    Poziom 11  

No tak, ale co z tym Linboxem?

Aha i jeszcze jedno pytanie. Jaki polecilibyście dekoder (jak najtańszy) z funkcją PVR, chociażby na zewnętrznej pamięci. Może mieć, ale nie musi wejście na telewizję kablową.

Proszę o pomoc we właściwym wyborze sprzętu...

PS. Temat można by właściwie zmienić na: "Telewizja Na Kartę - Wybór dekodera".

---------
    Zauważyłem że te magiczne Linboxy nie zawsze mają wejście na kablówkę... Jak to możliwe, że w jednym wypadku ten sam model ma a w drugim nie ma?

0
  • #14 29 Gru 2008 21:33
    wsuder
    Poziom 13  

witam

stoje przed podobnym dylematem. po analizie rynku wydaje sie że najepsza oferta to jest to:
    http://www.allegro.pl/item509859171_technomate_tm_5400_conax_ci_tnk_cyfra_wyprz.html
    plusy ma pvr usb na przedniej scianie, czuła głowica, wyjście różnicowe koloru czyli jakość obrazu sd co prawda ale przynajmiej nie ma błędów kodowania kolorów / niestety w opisie nic nie wspominają o progresiv scan/

wldek

0
  • #16 30 Gru 2008 19:07
    briti
    Poziom 13  

TM 5400 odradzam zdecydowanie. mam. testowałem kartę TNK - kompletnie się nie nadaje - przerwy w odbiorze po kilka, kilkanaście sekund w różnych nieoczekiwanych momentach.
    tuner natomiast doskonale współpracuje z kartą cyfry plus.

z moich obserwacji na własnym doświadczeniu i doświadczeniu znajomych: TNK bez zarzutu współpracuje tylko z tunerami mającymi czytnik conax.
    czytniki uniwersalne (multicrypt) powodują zacinanie się odbioru, tzn. przerwy objawiające się czarnym ekranem i zanikiem fonii.
    bardzo dobrze TNK współpracuje natomiast z Bigsatem s-77 CX.

chyba że TM 5400 + czytnik conax (a więc następne 150 zł).

0
  • #17 23 Sty 2009 01:41
    misiek_staszic
    Poziom 14  

Witam!

Panie i Panowie, czy ktoś coś wie może o blokadzie w tunerach TechniSata dołączanych do zestawu TNK która to uniemożliwia zastosowanie innych kart niż TNK ? Krążą po internecie plotki, iż taki proceder jest właśnie stosowany przez Cyfrowy Dom, który o tym nie wspomina w materiałach ani na pudełku.

Pytam, gdyż zestaw kupiłem w grudniu 2008, i teraz zachciało mi się legalnie paczki MTV Unlimited i nie chcę kasy na kartę wyrzucić w błoto.

Osobiście nie chcę mi się wierzyć w blokadę operatorską, no ale może ktoś z Was coś wie lub próbował wkładać inne karty.

Pozdrawiam!

0
  • #18 23 Sty 2009 16:43
    xentro
    Poziom 15  

Rozwieje plotki, po włożeniu MTV zobaczysz napis: "brak SmartCard".
    Na Digit S2 CD działa tylko karta TNK, takie małe pół-parowanko :)

0
  • #19 23 Sty 2009 22:59
    misiek_staszic
    Poziom 14  

Dziękuję kolego, swoją drogą trochę jestem wkurzony, Cyfrowy Dom nie napisał nigdzie że sprzęt ma "simlock". W opisie jest że tuner ma moduł CI Conax... To jest moim zdaniem oszustwo!

0
  • #20 02 Lut 2009 15:50
    sp4nkt
    Poziom 2  

Pomimo wielokrotnego skanowania wszystkich widocznych satelitow nie znalazlem innych programow kodowanych CONAX ktore by mozna bylo ogladac procz TNK.

0
  • #21 16 Lut 2009 16:33
    nezpers
    Poziom 9  

Którą stroną wkłada się kartę do BIGSAT? Stykami do góry czy do dołu?:)

0