Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CAT CS-900 - piszczenie ok. 15kHz

valisz 14 Dec 2008 12:50 1290 3
Tespol
    valisz
    Level 10  
    cały czas niezależnie czy jest coś na wejściu czy nie, niezależnie od ustawionego wejścia piszczenie ja bym powiedział tak ponad 15kHz non stop -przy cichych odsłuchach jest to piszczenie dość odczuwalne, całe szczęście cały czas na stałym poziomie (nie robi się głośniejsze gdy robimy głośniej, ale w cichszych momentach też słychać) -znalazł ktoś 100% rozwiązanie tego problemu? czy może ma ktoś jakieś propozycje na zniszczenie tego piszczenia? ;)
  • Tespol
  • Tespol
    valisz
    Level 10  
    z głośników piszczy!!! przy różnych głośnikach zawsze tak samo-zasilacz dla checy klasyczny (więc nie częstotliwość pracy impulsówki) na trafie torioidalnym...

Dodano po 1 [godziny] 53 [minuty]:

właśnie się dobrałem do niego i doszedłem do tego że to wina przedwzmacniacza -po odłączeniu sygnału bięgnącego z płytki przedwzmacniacza do końcówki mocy nie ma piszczenia -co dalej? co z tym fantem zrobić? help

Dodano po 43 [minuty]:

jak dopuściłem sygnał do samej końcówki mocy -to gra ładnie i czysto, ale co dalej zrobić z przedwzmacniaczem? potencjometry poczyściłem i nic to nie dało....
    lamer89
    Level 23  
    Któryś stopień przedwzmacniacza może się wzbudzać..
    Sprawdź kondensatory i zimne luty.
    Najlepiej przeleć cały tor audio oscyloskopem przy zwarciu wejścia do masy.
    Wtedy znajdziesz w którym miejscu pojawiają się te cuda.
    (z braku oscyloskopu słuchawki z przedwzmacniaczem na wzmacniaczu operacyjnym, przez kondensator podłączane.