Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CAT CS-900 - piszczenie ok. 15kHz

valisz 14 Gru 2008 12:50 1035 3
  • #1 14 Gru 2008 12:50
    valisz
    Poziom 9  

cały czas niezależnie czy jest coś na wejściu czy nie, niezależnie od ustawionego wejścia piszczenie ja bym powiedział tak ponad 15kHz non stop -przy cichych odsłuchach jest to piszczenie dość odczuwalne, całe szczęście cały czas na stałym poziomie (nie robi się głośniejsze gdy robimy głośniej, ale w cichszych momentach też słychać) -znalazł ktoś 100% rozwiązanie tego problemu? czy może ma ktoś jakieś propozycje na zniszczenie tego piszczenia? ;)

0 3
  • #3 14 Gru 2008 16:09
    valisz
    Poziom 9  

z głośników piszczy!!! przy różnych głośnikach zawsze tak samo-zasilacz dla checy klasyczny (więc nie częstotliwość pracy impulsówki) na trafie torioidalnym...

Dodano po 1 [godziny] 53 [minuty]:

właśnie się dobrałem do niego i doszedłem do tego że to wina przedwzmacniacza -po odłączeniu sygnału bięgnącego z płytki przedwzmacniacza do końcówki mocy nie ma piszczenia -co dalej? co z tym fantem zrobić? help

Dodano po 43 [minuty]:

jak dopuściłem sygnał do samej końcówki mocy -to gra ładnie i czysto, ale co dalej zrobić z przedwzmacniaczem? potencjometry poczyściłem i nic to nie dało....

0
  • #4 14 Gru 2008 18:26
    lamer89
    Poziom 23  

Któryś stopień przedwzmacniacza może się wzbudzać..
    Sprawdź kondensatory i zimne luty.
    Najlepiej przeleć cały tor audio oscyloskopem przy zwarciu wejścia do masy.
    Wtedy znajdziesz w którym miejscu pojawiają się te cuda.
    (z braku oscyloskopu słuchawki z przedwzmacniaczem na wzmacniaczu operacyjnym, przez kondensator podłączane.

0