Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP_TOOLS and recovery

14 Gru 2008 15:21 3828 4
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie,

Mam HPka 6735b, który ma założone 3 partycje. Dwie z nich są mi wiadome (systemowa i Recovery) ale trzecia z nich posiada etykietę HP_TOOLS i jest w systemie plików Fat32. Podejrzewam, że są tam jakieś narzędzia uruchamiane z DOSu i nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że w innych laptopach tej marki nigdy nie spotkałem się z tą partycją. Czy wie ktoś o co w tym wszystkich chodzi? I co stanie się gdy ją usune?

Druga sprawa to, to że wszędzie jest napisane (w pomocy HP), że należy wypalić sobie płytkę recovery Visty i tak też bardzo chciałem uczyć ale w moim HP nie mam narzędzia by to zrobić… Czy to znowu jakaś nowa filozofia tej firmy? Słyszałem, że teraz wysyłają Viste jak ktoś o to poprosi.
  • Poziom 11  
    Witam

Mam ten model laptopa. Nie pamiętam jakie programy są na tej partycji, ja na swoim laptopie usunąłem wszystkie partycje i podzieliłem dysk wg własnych upodobań. Zrobiłem to, żeby zainstalować linuksa. Natomiast Windows Vista zainstalowałem z oryginalnej płyty, którą znalazłem w pracy. Po zainstalowaniu Windowsa nie było problemów z aktywacją systemu na numerach, które dostałem razem z laptopem.
  • Poziom 17  
    Nie wiem jak jest w 6735b ale w 6735s (to model biznesowy ;-) niema możliwości zrobienia płyt recovery należy zadzwonić do hp i zamówić płyty instalacyjne tzn. vista i sterowniki (bezpłatnie).
    Tworzenie własnych płyt recovery możliwe jest w pawianach...
    Czysta vista i sterowniki śmiga znacznie lepiej niż zachwaszczony system z partycji recovery.
  • Poziom 2  
    Czy lepiej hmmm główna zaletą recovery jest to, że nie trzeba się martwić o sterowniki ;) no ale przy okazji HP dorzuca swoje oprogramowanie, które ma nam ułatwiać życie. Zaś główną zaletą biznesówki jest licencja na XPka :)
    Jeśli Microsoft już (albo i dopiero) po 2 latach zdecydowało o wycofaniu Visty, to wszystko samo wyjaśnia, a wycofanie XP jest nadal dokładane. Pewnie jeszcze Viste przeżyje ;P Chodź Vista ma kilka fajnych rzeczy, tylko ta woooolna praca.

Co do HP_TOOLS nadal temat nie jest wyczerpany. Zachęcam do wypowiedzi.
  • Poziom 2  
    Tak sie sklada ze pracuje nad robieniem obrazow na roznych komputerach w szczegolnosci laptopach i mialem doczynienia z ta partycja. Bez obaw mozesz ja usunac i przydzielic miejsce do dysku C: polecam Partition Magic :) lecz nikogo nie zmuszam.

Moderowany przez mat_ed:

Tym razem otrzymuje kolega upomnienia za odgrzebywanie starych tematów. Następnie będzie ostrzeżenie. Raz jeszcze proszę aby kolega zwracał uwagę na datę tematu.