Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer się zacina (tylko w grach)

14 Gru 2008 15:33 1642 10
  • Poziom 9  
    Witam. Na wstępie chciałbym wspomniec, że zanim dodałem ten temat, przejrzałem wczesniej wiele podobnych tematow i niestety w wiekszosci nie znalazlem pomocy albo bałem sie wykonywac opisanych czynnosc przez osoby, ktore chcialy pomoc, na własną rekę.
    Mój problem polega na wieszaniu się komputera w grach do tego stopnia, ze pozostaje jedynie reset. Rozważyłem kilka opcji i śmiało mogę powiedziec, ze napewno nie jest to wina zadnego z kabli zasilających ani zasilacza. Oprócz tego robiłem skan komputera przy pomocy Avast'a. Wcześniej była to wina zasilacza, ponieważ po jego wymianie problem zniknął... a teraz po kilkumiesięcznym spokoju znów się pojawił. Prosiłbym o kilka wskazówek, co powinienem zrobic, aby znalezc przyczynę. Szczerze liczę na pomoc ze strony użytkownika Jankolo ;p
    Procesor: Sempron 2800 + (2GHz)
    Ram: 1,5 GB
    Dysk twardy: 80 GB
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 34  
    z jakiego na jaki zasialcz wymieniłeś ? (firma-model)
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Jak kształtuje się temperatura procesora podczas pracy? Czy kolega wykonał test pamięci przy pomocy memtest86? Czy kolega dysponuje miernikiem aby zmierzyć napięcia podczas pracy komputera?
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 12  
    witam na początek sprawdziłbym wymagania sprzętowe tych gierek ,następnie uaktualnił bym sterowniki od karty graficznej
  • Poziom 9  
    Wymagania sprzętowe w 100% nie przekraczają możliwości komputera. Sterowniki do karty graficznej równięż uaktualniałem. Co do jankolo: prosiłbym o wskazówkę, jak najlepiej wykonac pomiar temperatury procka oraz jak wykonac test pamieci przy pomocy memtest86. Miernika niestety nie posiadam.
  • Poziom 12  
    A może problem jest w samej grafice np niedziałający wiatraczek , na necie jest wiele programów diagnostycznych osobiście używam EVERESTA są tam dostępne wszelkie informacje na temat komputera temperatura procesora ,dysków ,obroty wiatraka, zainstalowane urządzenia itp
  • Poziom 9  
    Ok, dzięki, skorzystam :)
  • Poziom 16  
    1 - Procesor sie przegrzewa lub
    2 - Karta grafiki się przegrzewa lub
    3 - Chipset się przegrzewa

Generalnie ram nawet uszkodzony takich totalnych zwiech nie powoduje.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    kubaosa15 napisał:
    w stanie spoczynku wynosi średnio 50stopni

Zdecydowanie zbyt wysoka. Czy odkurzony był radiator układu chłodzenia procesora? Niezależnie od tego sugerowałbym zmianę pasty termoprzewodzącej na procesorze (oczywiście po uprzednim dokładnym wyczyszczeniu procesora i radiatora z pasty starej) na świeżą i dobrą.
  • Poziom 13  
    50 stopni to nie jest zbyt wysoka temperatura ja mam semprona 2400+@2600+ i na boxowym coolerze w spoczynku mam 54 stopnie a w grach dochodzi do 60 a działa juz od przeszło roku i nigdy nie było z nim problemów.ja obstawiam grafike tez tak kiedys miałem na geforce fx5600 pozdro