Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ruter resetuje się gdy postawię serwer

14 Gru 2008 16:13 1479 14
  • Poziom 10  
    Mam taki dziwny problem. Gdy postawie serwer w grze, jest normalnie tak po 5 min trace internet gasna lampki w modemie. tak jakby sie uruchamial od nowa. Gdy juz sie wlaczy jest normalnie ale po jakims czasie znowu to samo.
    Za bardzo sie na tym nie znam, licze na wasza pomoc.

Czekam.... ;]
  • Poziom 26  
    Jaki komputer,
    jaki modem,
    jaka gra (do tego napisz czy oryginał),
    jakie połączenie z internetem
    ???
  • Poziom 10  
    Ale wczesniej tak nie mialem to teraz tak od jakiegos czasu mam router WR340G cos cyba od tego.
  • Poziom 21  
    Tak bywa jak się kupuje najtańszy router na rynku.

Ja osobiście niżej niż D-Link nie schodzę a najlepiej zainteresować się modelami od Linksys.

Najtańsze urządzenia mają wbudowane najsłabsze procesory, z kiepskim chłodzeniem. Najczęściej przyczyną takiego zachowania jest przegrzewanie się urządzenia. Sprawdź czy przypadkiem na twoim routerku nie można "herbaty gotować"
  • Poziom 10  
    Lekko jest cieply ale tylko wtedy sie wylacza gry serwer stawiam :/
  • Poziom 24  
    Najprawdopodobniej ma problem z obsługą wielu połączeń jednocześnie. A przy zasysaniu torrentów nie zawiesza/resetuje się?
    Druga przyczyna to słaby zasilacz - sprawdź go.
  • Poziom 10  
    Przy torrentach chyba nie, za bardzo nie wchodze na torrenty. Zasilacz w kompie ?! tylko wlasnie mi sie tylko przy Medal of honor wylacza gdy postawie serwer przy niczym innym nie :/
  • Poziom 24  
    chodziło mi o zasilacz od routera. jeśli router jest na gwarancji to go reklamuj. jeśli nie - rozbierz, sprawdź czy faktycznie mocno nagrzewa się procesor, przy okazji rzuć okiem na kondensatory.
    spróbuj testowo zacząć ssać 2-3 torrenty. jeśli router zawiesi się, to najprawdopodobniej usterka stała - brak możliwości obsługi zbyt wielu połączeń jednocześnie - mam tak przy routerze Topcom WBR611 - chwilka ssania torrenta i wisi :( Dlatego grzeje miejsce na półeczce...
  • Poziom 10  
    Ale wczesniej tak nie bylo a router zobacze.

Dodano po 4 [minuty]:

Właczylem 3 torrenty , gady gadu , i z 4 strony w necie i nic Dziala normalnie ;] to od czego ?

Dodano po 1 [minuty]:

A router jest cieplawy to co rozkrecac go jeszcze ?
    Przypominam ze mam tak tylko od jakiegos czasu ;/
  • Poziom 24  
    Przyznam szczerze, że już nie mam pomysłów na przyczyny resetowania się routera. Nie pisałeś nic o zasilaczu - czy sprawdzałeś go jakoś?
    Spróbuj jeszcze uaktualnić firmware - może obecny ma jakieś błędy.
  • Poziom 10  
    Jak chce uaktualinic Firmware to musze najpierw z kąs to sciagnac ? Bo to nie router sie resetuje tylko modem ten od glowego interentu bo router dzieli mi neta.
  • Poziom 24  
    Co ślepemu po oczach... :oops: Mój błąd - nie doczytałem, że chodzi o modem i podejrzewałem roter, a on niczemu nie winny.
    Co do modemu: złóż reklamację na niego, jeśli jest jeszcze na gwarancji. Jeśli nie, to szukaj nowego.
  • Poziom 10  
    Tak ostatecznie reklamacja ?? Ale tak to działa normalnie net tylko gdy stawiam serwer sie resetuje i to nie zawsze ?!
  • Poziom 24  
    Zrobisz jak uważasz. Albo pogodzisz się z restartami modemu w trakcie gry albo będziesz dążył do usunięcia usterki. Skoro nie jesteś w stanie sam zdiagnozować sprzętu, powinien to zrobić usługodawca.
    Uwentualnie możesz jeszcze wziąć kompa pod pachę i iść do sąsiada, który również ma internet z kablówki i zobaczyć jak jego modem będzie się sprawował. Może taka ich natura, że nie tolerują gier on-line :?
  • Poziom 10  
    Właczylem Firewalla w routerze i wtedy nie widac mojego serwa w Game Spy i nie mozna wbic nie mozna wlaczyc zeby byl serwer ?