Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alternatywa dla telefonu stacjonarnego w TP

cobi_69 14 Gru 2008 16:33 14671 17
  • #1 14 Gru 2008 16:33
    cobi_69
    Poziom 21  

Mam takie pytanie bo w związku z tym ze TP SA jak jest wszyscy wiedzą i jakie ceny abonamentu mają to też wszyscy wiedzą, nasuwa mi się pytanie czy są jakieś alternatywy jeśli chodzi o telefon stacjonarny, i czy wiąże się to ze zmianą numeru? Widziałem że można np. z Plusa sobie wziąć stacjonarny a abonament jest dwa razy mniejszy, ale jak to jest z numerem? Wiem też o telefonach VOiP, internet mam z TP SA i raczej bym nie chciał z niego rezygnować, więc może kupno bramki VOiP i rezygnacja ze zwykłego telefonu w TP, ale czy konfiguracja jest trudna, no i znowu pytanie jak to jest z numerem?
    Jeśli ktoś ma podobne problemy bądź też używa jakiegoś alternatywnego to jestem otwarty na opinie. :)

0 17
  • #2 14 Gru 2008 18:04
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Musiałbys przejśc w Tepsie na internet na linii podkładowej ale i tak jakieś abo Cię nie minie :(Net musi byc minimum 512kb zeby telefon Voip chodził. Nowy numer wybierzesz sobie w 1 min na stronie np. IpFona , TeleVoica itp. Niektórzy operatorzy sprzedaja juz skonfigurowane bramki pod swoja usługę.Konfiguracja nie jest trudna bo operatorzy dbają o to ,żeby pomoc była na ich stronie w formie instrukcji lub linku konfigurującego. Zainteresuj sie urzadzeniami Linksys-a lub Fitzbox-a.
    Linksysa ja mam i działa stabilnie.

0
  • #3 14 Gru 2008 18:43
    cobi_69
    Poziom 21  

Neta mam 1Mb, więc to nie problem, a to żeby odmówić zwykły telefon a zostawić tylko neo to też chyba raczej problem nie jest.
    A co z numerem telefonu czy wchodzi w ogóle w grę aby został taki jai jest stacjonarny?

0
  • #4 14 Gru 2008 19:06
    Citek
    Poziom 22  

Alternatywą może być jeszcze http://www.ekotel.pl/.
    W sumie płaci się tam abonament, ale za to mniejszy niż w TP i dodatkowo dostajemy jeszcze 100 minut miesięcznie.

0
  • #5 14 Gru 2008 22:14
    cobi_69
    Poziom 21  

Mnie by jednak bardziej interesowało coś tańszego, szczególnie VOiP, szukam po necie informacji, ale jeśli ktoś próbował coś takiego w domu robić to był bym wdzięczny za informacje i doświadczenia.

0
  • #6 15 Gru 2008 07:48
    macmm
    Poziom 24  

Nie liczyłem dokładnie ale wydaje mi się że jeśli miałbym utrzymywać łącze TP tylko po to żeby po VoIP rozmawiać to chyba bez sensu. Koszty rozmów lokalnych i strefowych niewiele się różnią między operatorami a na miedzi mam jakość pewną. Więc linię i numer bym zostawił. Do tego przychodzące. Dla rozmów międzynarodowych i komórkowych owszem warto.

0
  • #7 15 Gru 2008 08:09
    cobi_69
    Poziom 21  

Znaczy się u mnie sprawa wygląda tak, że mam neostradę i z tej usługi nie mogę zrezygnować, a ponieważ w tym przypadku koszt samego abonamentu w sumie wynosi ponad 110 złotych to jest to straszna sprawa, więc zastanawiałem się nad tym że skoro neo i tak muszę mieć to można zrezygnować z numeru stacjonarnego i zainstalować VOiP'a. Koszt bramki lub telefonu i tak zwróci się po trzech miesiącach samego abonamentu, nie mówiąc już o płatnościach za rozmowy.

Tym bardziej że ja w sumie więcej na komórki dzwonię niż na stacjonarny, tylko kwestia tego że muszę numer zmienić.

0
  • #8 23 Gru 2008 16:10
    8850
    Poziom 21  

Polecam likwidację telefonu TP i zostawienie tylko internetu w domu. Polecam skype. który podłączysz do komputera przez tani dobry telefon bezprzewodowy Topcom Butler 4012 (allegro) za 45 PLN. Skype out doładowanie miesięczne kosztuje 12,5 pLN (w przypadku zapłaty za 3 miesiące z góry, miesiąc gratis wychodzi 9 PLN/miesiąc).

Plusy:
    - dzwonisz na wszystkie stacjonarne na terenie Polski za darmo, bez żadnych limitów w dowolnych godzinach
    - dostajesz za darmo numer stacjonarny - wybierasz sobie kierunkowy z kilku stref w Polsce
    - nie masz abonamentu
    - jakość rozmowy bardzo dobra praktycznie taka sama jak w zwykłym telefonie. Napewno masz łącze > 128kb/s (takie miały pierwsze neostrady w Polsce, swoje sprawdz na stronie www.speedtest.pl)
    - telefon bezprzewodowy możesz też uzyć do innych operatorów VOIP
    - Nie musisz dotykać komputera, menu telefonu pokazuje także kto jest online na skype. Numer staconarny wybierasz normalnie podając najpierw kierunkowy do POlski. Można podłaczyć do komputera - serwerka medialnego bez monitora (100 PLN pentium 1Ghz desktop - cichy wydajny) zamkniętego w szafie który ściąga filmy, inne dane z sieci, gra muzykę itd.. Zarządzanie przez zdalny pulpit, telefon komórkowy, pilota od wiezy. Bardziej to funkcjonalne i przydatne niż bramka VOIP.
    - Zasięg 50 metrów w domu, na otwartej przestrzeni 300m.

Kolekconuję punkty i "pomógł" ponieważ ściągam często schematy i załączniki :

0
  • #9 27 Gru 2008 02:52
    Jurtv
    Poziom 19  

cobi_69 napisał:
    Znaczy się u mnie sprawa wygląda tak, że mam neostradę i z tej usługi nie mogę zrezygnować, a ponieważ w tym przypadku koszt samego abonamentu w sumie wynosi ponad 110 złotych to jest to straszna sprawa, więc zastanawiałem się nad tym że skoro neo i tak muszę mieć to można zrezygnować z numeru stacjonarnego i zainstalować VOiP'a. Koszt bramki lub telefonu i tak zwróci się po trzech miesiącach samego abonamentu, nie mówiąc już o płatnościach za rozmowy.

Tym bardziej że ja w sumie więcej na komórki dzwonię niż na stacjonarny, tylko kwestia tego że muszę numer zmienić.

Jest jeden mały problem. Jeśli masz neo i chcesz ją zachować, to musisz mieć linię od Tepsy, a za utrzymanie łącza tepsa liczy sobie 36,60zł, więc nie wiele zaoszczędzisz rezygnując z telefonu od naszego potentata telekomunikacyjengo. Sam też się spóźniłem, ponieważ do końca listopada tego roku możne było jeszcze przejść na tani abonament za 28zł i mieć internet po ich linii. Ale i tak nie dam im zarobić więcej niż wynosi abonament za telefon, czyli w moim przypadku 50zł. Połączenia wychodzące zamierzam realizować tylko po voipie.

0
  • #10 27 Gru 2008 12:49
    cobi_69
    Poziom 21  

A nie ma możliwości żeby mieć neo, a zrezygnować ze stacjonarnego telefonu? Bo swego czasu było głośno o tym że TP SA miała to rozdzielić, ale w końcu nie wiem czy to zrobili.

0
  • #11 27 Gru 2008 14:44
    8850
    Poziom 21  

Właśnie cała rzecz w tym, że gdyby neostrada była podłaczana bez telefonu wszyscy przechodziliby na TPSA bo to jest bardziej opłacalne niż sieci wifi. A tak to specjalnie płacisz za telefon bo dla telekomunikacji nie ma znaczenia jaką masz linię czy łącze ale czy ją masz i liczy się ilość kasy które comiesią generujesz dla ich kieszeni.

0
  • #12 27 Gru 2008 16:20
    Jurtv
    Poziom 19  

cobi_69 napisał:
    A nie ma możliwości żeby mieć neo, a zrezygnować ze stacjonarnego telefonu? Bo swego czasu było głośno o tym że TP SA miała to rozdzielić, ale w końcu nie wiem czy to zrobili.

Ano zrobili, możesz zrezygnować z telefonu , ale nie z opłaty za utrzymanie łącza.
    W sumie to tepsa sama sobie bat kręci, ale to już ich zmartwienie.

0
  • #13 27 Gru 2008 16:31
    cobi_69
    Poziom 21  

A biorąc jeszcze pod uwagę Tele2, to jest możliwa taka kombinacja że posiadamy internet a stacjonarnego nie, albo czy przypadkiem w Tele2 utrzymanie łącza nie jest tańsze czy coś? Przepraszam jeśli zadaję głupie pytania ale się nie orientuję na jakiej zasadzie TP udostępnia łącze Tele2 i jakie są zasady przechodzenia i opłaty.

A może ktoś się podzielić opiniami na temat takiej opcji jak "telefon stacjonarny w Erze" bo ponoć takie coś tez jest.

0
  • #14 27 Gru 2008 16:50
    Jurtv
    Poziom 19  

Tele2 to twór o tyle dziwny, że wiążąc się z nimi, to nie dość że korzystasz i tak z łącza tepsy, to jeszcze musisz płacić dalej abonament tepsie, a tele2 kasuje za połączenia.

0
  • #15 05 Sty 2009 11:22
    tyton
    Poziom 16  

Witam.

cobi_69 napisał:

A może ktoś się podzielić opiniami na temat takiej opcji jak "telefon stacjonarny w Erze" bo ponoć takie coś tez jest.

Ciekawa oferta,taki telefon bezprzewodowy o sporym zasięgu.
    Po zastosowaniu odpowiedniego modułu można podłączyć telefon analogowy,tylko transfer cyfrowy odpada (fax,modem).
    Pozdrawiam.

0
  • #16 06 Sty 2009 12:38
    cobi_69
    Poziom 21  

W sumie to jak tak teraz patrzę na cennik Ery to ta oferta nie jest wcale tak tania, bo niby abonament tylko 10 zł (12,20 zł z VAT) miesięcznie, ale za to rozmowy lokalne i międzymiastowe - 0,29 zł (0,35 zł z VAT) za minutę połączenia, co za 3 minuty (czyli jeden impuls do 18.00 w TP) daje 1.5 zł, czyli trzy razy więcej, a ponieważ ja mam taryfę jakąś tam w TP że mam 60 minut za darmo to w tym momencie na jedno wychodzi.

0
  • #17 30 Sty 2009 01:26
    wolfikus
    Poziom 13  

Też muszę zmienić tp na coś ludzkiego, myślałem o multimedia.pl mają za mniejsze kwoty od tp ciekawe abonamenty ale jest minus, że niestety w tych tańszych naliczanie sekundowe po pierwszej minucie :-(, i pewnie nie ma ich w każdym rejonie Polski :-). Patrząc na ich połączenia 9 gr lokal i 57 komórki voip nie bardzo się opłaca :-).

0
  • #18 30 Sty 2009 06:34
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Tyle, że u operatora VoIP masz naliczanie sekundowe od 1-szej sekundy i nie masz abonamentu.
    A te 20-30 PLN abo niezle podnosi koszt naliczania.
    Krótkich minutowych rozmów jest bardzo dużo wbrew pozorom.

0