Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka Whirlpool ADP 4510 -problem z wypompowywaniem wody

14 Gru 2008 16:37 4163 6
  • Poziom 13  
    Mam problem z moją zmywarką Whirlpool ADP 4510.
    Zmywarkę jak włączę aby zmywała to zaczyna wypompowywać wodę, ale jej działanie wygląda jak by ktoś włączał napięcie a następnie wyłączał.Po pewnym czasie przestanie pompować wodę i zacznie pobierać wodę i tak samo z przerwami (dioda zielona gaśnie i zapala się ) jak już pobierze wystarczającą ilość wody zacznie się etap mycia i wtedy działa normalnie aż do momentu gdy trzeba będzie wypompować wodę i pobrać nową znowu zacznie ten etap programu wykonywać z przerwami.
    Nie można stwierdzić usterki za pomocą kodu błędu .
  • Poziom 22  
    cześć! zimne luty, albo kilka kondensatorów trzeba wymienić, w programatorze.
    Sprawdź napięcie zasilające czy na 100% jest 230V podczas wylewania.
  • Poziom 13  
    Podczas wylewania na 100% jest 230v zimnych lutów nie ma a jak wymienić to które kondensatory ?
  • Poziom 29  
    Witam.
    Jaki jest wypływ wody z węża? Mocny czy tylko siurczy?
    Za długi czs wypompowania wody.
    Przeczyść filtry, tzn. skontroluj ciąg od filtra po wąż odpływowy.
  • Specjalista AGD
    Do sprawdzenia pompa spustowa >>jeżeli brak między łopatkami wirnika pompy ciała obcego np,kość,pestka >>wymień silnik pompy spustowej.
  • Poziom 1  
    Miałem podobny problem jak powyżej:
    Zmywarkę jak włączę aby zmywała to zaczyna wypompowywać wodę, ale jej działanie wygląda jak by ktoś włączał napięcie a następnie wyłączał.Po pewnym czasie przestanie pompować wodę i zacznie pobierać wodę i tak samo z przerwami (dioda zielona gaśnie i zapala się ) jak już pobierze wystarczającą ilość wody zacznie się etap mycia i wtedy działa normalnie aż do momentu gdy trzeba będzie wypompować wodę i pobrać nową znowu zacznie ten etap programu wykonywać z przerwami.
    Nie można stwierdzić usterki za pomocą kodu błędu .
    Rozwiązaniem problemu było :
    Wymiana w module kondensatorów 1,5uF/275VAC i 2200uF/10V. Powinno to pomóc.
    W moim przypadku po wymianie wyżej podanych kondensatorów problem znikł.