Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner satelitarny bez opłat??

kamilo1993 14 Gru 2008 17:18 7692 15
  • #1 14 Gru 2008 17:18
    kamilo1993
    Poziom 9  

Witam.
    Gdybym kupił tuner (np. z allegro za 60-70zł) + czasza z konwerterem nie zawierając przy tym z nikim żadnej umowy, czy będę mógł normalnie oglądać programy w telewizji (oczywiście te niekodowane).
    Czy jest to legalne?
    Na jakiej zasadzie to działa i jakie będę miał programy, szczegolnie chodzi o polskie?
    Co oprócz tunera, czaszy i konwertera trzeba miec?
    Proszę o szybką odpowiedź
    Pozdrawiam :)

0 15
  • Sklep HeluKabel
  • #2 14 Gru 2008 17:26
    koleszka
    Poziom 24  

Jest to całkowicie legalne, ale niekodowanych polskich programów jest bardzo mało. Sam posiadam tuner z cyfry+ przeprogramowany i oglądam niekodowane programy. Za to nikt mi nic nie zrobi. Jeśli kupisz odpowiedni sprzęt to tylko podłączasz, ustawiasz antenę, wyszukujesz kanały i oglądasz.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 14 Gru 2008 17:29
    Marek-B
    Poziom 24  

Zobacz tu http://pl.kingofsat.net/pos-13E-fta_pol.php masz wykaz polskich kanałów niekodowanych , zwanych FTA . Nic niepłacisz za ich ogladanie. Potrzebny ci tylko tani tuner cyfrowy , czasza , najlepiej ok. 85-90 cm srednicy , konwerter i przewód satelitarny.

0
  • #4 14 Gru 2008 17:33
    koleszka
    Poziom 24  

Tak przy okazji pisania o przewodzie to kup dobrej jakości. Podłącz antenę jak najkrótszym odcinkiem i staraj się go nie załamywać przy układaniu. Wtedy będziesz miał najlepszy sygnał.

0
  • #5 14 Gru 2008 18:09
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

koleszka napisał:
    Tak przy okazji pisania o przewodzie to kup dobrej jakości. Podłącz antenę jak najkrótszym odcinkiem i staraj się go nie załamywać przy układaniu. Wtedy będziesz miał najlepszy sygnał.

Kolego, nie przesadzaj z tą długością kabla.
    Ktoś to weźmie na poważnie i będzie meble przestawiał by uzyskać najkrótszy odcinek.

1
  • #6 14 Gru 2008 18:21
    koleszka
    Poziom 24  

KIEROWCA_VW napisał:
    ...Ktoś to weźmie na poważnie i będzie meble przestawiał by uzyskać najkrótszy odcinek.

Jeśli ktoś jest na tyle niedomyślny to już jego sprawa. Pisze o tym bo po wymianie przewodu zyskałem 3% sygnału, po skróceniu kolejny 1% natomiast po ułożeniu w ścianie straciłem 1%. Mimo że starałem się go nie zaginać tylko puszczać łukiem.

0
  • #7 14 Gru 2008 22:09
    LeDy
    Poziom 43  

koleszka napisał:

Jeśli ktoś jest na tyle niedomyślny to już jego sprawa. Pisze o tym bo po wymianie przewodu zyskałem 3% sygnału, po skróceniu kolejny 1% natomiast po ułożeniu w ścianie straciłem 1%. Mimo że starałem się go nie zaginać tylko puszczać łukiem.
    Jak przewód reaguje na sposób kładzenia to jest do d...y. Ucinaj po kilka centymetrów to może jeszcze zyskasz lub stracisz kilka %. To nie jest miarodajne co podałeś.

0
  • #8 14 Gru 2008 22:30
    koleszka
    Poziom 24  

LeDy napisał:
    Jak przewód reaguje na sposób kładzenia to jest do d...y. Ucinaj po kilka centymetrów to może jeszcze zyskasz lub stracisz kilka %. To nie jest miarodajne co podałeś.

To co napisałem nie ma być miarodajne tylko ma obrazować fakt iż ma to wpływ na jakość sygnału. Jest to sygnał wysokiej częstotliwości więc taki przewód stanowi dla tego sygnału linie długą. Poza tym radze poczytać trochę o telewizji satelitarnej. Informacje te znalazłem na stronie poświęconej telewizji satelitarnej i potwierdziło się to w praktyce. Jeśli znajdę tę stronę to podam link.

Dodano po 10 [minuty]:

Proszę bardzo http://www.progwebsat.info/forum/viewthread.php?forum_id=62&thread_id=4543&rowstart=60 trzeci post od dołu! Tutaj nawet sposób obcinania przewodu ma znaczenie, więc proszę najpierw sie douczyć a potem pisać że coś jest do "d...y". Tutaj ma sie doczynienia z sygnałem o bardzo wysokiej częstotliwości wiec nie jest tak jak dla sygnałów wolno zmiennych! Tak na marginesie to może jesteś z tych osób co uważają że definicją napięcia jest różnica potencjałów? Jeśli tak to powiem Ci że przy sygnałach szybko zmiennych pojęcie napięcia nie ma sensu.

0
  • #9 15 Gru 2008 09:43
    kocur108
    Poziom 18  

Ja bym ci radził zainwestować w Telewizje na kartę za 50 zł i będziesz miał 1,2 ,TVN TVN7 po 3 miesiącach za darmo a jeśli będziesz chciał mieć TVN Turbo i Disney Chanel to do 3 miesięcy gratis a później to 120 zł na rok lub 1 miesięcznie. Poczytaj tu http://telewizjanakarte.pl/

0
  • #10 15 Gru 2008 13:43
    jarroQ
    Poziom 26  

ja również polecam polecam telewizję na karte

0
  • #11 16 Gru 2008 21:59
    zbyszek_
    Poziom 26  

Kol. koleszka bez nerwacji i z tym skracaniem.O jakiej dł. kabla ty mówisz, że zarobienie, skracanie 0,5mb ??? A co jak masz doprowadzić sygnał na odcinku 50 80 mb??? to mam go naciągać?? A jak to naciąganie wpłynie na jego wytrzymałość i żywotność, etc ??? Wiec to nie do końca z tym skracaniem bo niejednokrotnie nie da się, aby cos zyskać. Pozdro

0
  • #12 16 Gru 2008 22:07
    koleszka
    Poziom 24  

Cytat:
    Układanie przewodu antenowego

1. Do połączenia anteny z dekoderem użyj kabla koncentrycznego o impedancji 75 Ohm.
    2. Aby połączyć antenę z dekoderem instaluje się na kablu złączki typu "F"
    3. Przewód łączący dekoder z anteną nie powinien być dłuższy niż 30 m - jeśli odległość między urządzeniami jest większa, musisz użyć wzmacniaczy lub przewodów wysokiej klasy
    4. Przed montażem kabel należy odpowiednio przygotować

Tuner satelitarny bez opłat??

# Przewód przygotowany do nakręcenia wtyczki
    5. Kabel należy ciąć nożycami, aby uzyskać płaską końcówkę. Końcówka kabla nie może mieć kształtu stożka (nie tnij kabla ostroszczypami), bo może to spowodować silne zakłócenia
    6. Aby sygnał był dobrej jakości:

* nie należy zaginać ani załamywać przewodów
    * nie należy kłaść przewodów równolegle do kabli elektrycznych (muszą być w odległości co najmniej 10 cm)
    * należy uważać, aby nie uszkodzić powłoki zewnętrznej przewodu
    * jeśli przewody mają być kładzione pod tynkiem lub płytą gipsową, należy je zabezpieczyć, umieszczając w rurkach
    * na zewnątrz budynku przewody powinny być przymocowane do elewacji np. plastikowymi opaskami
    * w przypadku układania większej ilości przewodów, zaleca się opisywanie ich - jest to duże ułatwienie podczas lokalizacji ewentualnych uszkodzeń w instalacji
    Uwaga: przy instalacji wtyczki należy zwrócić uwagę na to, aby środkowy miedziany przewód kabla nie wystawał poza wtyczkę (patrz rysunek). Jeśli przewód ten będzie zbyt długi, po przykręceniu wtyczki do gniazdka, jego końcówka się będzie poza sprężynkami dociskowymi, w pustej części gniazdka, będzie źródłem zakłóceń. Zbyt długi wystający przewód należy odciąć tak, aby nie wystawał więcej niż 1 mm poza górną krawędź wtyczki.

To pochodzi z forum o tematyce SATELITARNEJ i zostało napisane przez osobę która sie na tym dobrze zna. Myślę że nie powinno być już więcej pytań na ten temat.

0
  • #13 16 Gru 2008 22:33
    zbyszek_
    Poziom 26  

Super instrukcja dla początkujących i amatorów, ale co z tego, nic nie piszesz o jakości kabla / a jest ich niestety hohohohohoho / , o długości / a tu własnie jest największa strata sygnału / dł. i jakość kabla /.Te parametry decydują o jakości dostarczonego sygnału do odbiornika niestety.Pozdro

0
  • #14 16 Gru 2008 22:41
    koleszka
    Poziom 24  

zbyszek_ napisał:
    ...dł. i jakość kabla /.Te parametry decydują o jakości dostarczonego sygnału do odbiornika niestety.Pozdro

Przecież właśnie to napisałem że jakość i długość kabla świadczy o jakości sygnału. Więc naprawdę nie rozumiem w czym problem?? Poradziłem koledze żeby kupił przewód dobrej jakości i połączył możliwie najkrótszym odcinkiem. Nie kazałem nikomu przestawiać mebli ani nic podobnego! To inni ludzie zaczęli mi wytykać że pisze głupoty. Miałem na myśli to żeby nie zawijać zbędnego przewodu i np układać na strychu tylko uciąć i zastosować do innych celów. Dodatkowo poradziłem żeby go mocno nie zaginać ze względu na zjawiska falowe itd. Więc naprawdę nie rozumiem po co ta cała dyskusja.

0
  • #15 16 Gru 2008 23:24
    zbyszek_
    Poziom 26  

Kol. koleszka Bez podniety chwilkoa sexsu eine momento sam cyt
    "Jeśli ktoś jest na tyle niedomyślny to już jego sprawa. Pisze o tym bo po wymianie przewodu zyskałem 3% sygnału, po skróceniu kolejny 1% natomiast po ułożeniu w ścianie straciłem 1%. Mimo że starałem się go nie zaginać tylko puszczać łukiem."
    Piszesz o skracaniu ile zyskujesz. Ależ 1 m 2 m to nie jest az taka strata, my to wiemy i nawet na o nie zwracamy uwagi, ale co ma p. KOWALSKI powiedziec sam robi instal. , czyta twoja wypowiedz i w gniazdku ucina przewód na max bo 1/ szkoda kasy, 2/ straci sygnał.Co do twoich rad zgadam sie bo to nie kabel elektr. to normalka, tego sie nie zagina, nie naciąga , ależ tez nikt nie robi zadnych pętli bo i po co. Nic nie szkodzi podyskutowac moze akurak ktoś poczyta i wyciągnie stosowne wnioski. Pewnie warto po to jest ten for, moze komus sie to przyda.Pozdro

0
  • #16 17 Gru 2008 00:25
    koleszka
    Poziom 24  

Tak się składa że kilka razy spotkałem się z sytuacja gdzie ktoś przeciętny p. KOWALSKI pozaginał przewód i zawiną na strychu sporo tego przewodu bo asekuracyjne kupił więcej a potem szkoda było wyrzucić. Potem zdziwienie ze sąsiad ma taki sam talerz i sporo lepszy zasięg.

LeDy napisał:
    Jak przewód reaguje na sposób kładzenia to jest do d...y(...)

Właśnie ten fragment mnie sfrustrował i trochę sie wkurzyłem, bo sam wyznaje zasadę że jeśli się nie znam to sie nie wypowiadam! Faktycznie może ktoś kto nie miał z tym do czynienia pomyśli, że ma uciąć po cm albo przestawiać meble... Więc właśnie dla tych użytkowników pisze dosłowne wyjaśnienie. Drodzy użytkownicy ma myśli miałem to że jeśli nawet w sklepie kupicie 20m przewodu a potrzeba wam tylko 10 to nie żałujcie tylko odetnijcie zbędną cześć, ale tak żebyście potem nie musieli go zaginać i naciągać. Dla użytkowników takich jak LeDy czy KIEROWCA_VW mała rada, mniej opryskliwości a więcej konkretów. Czasem osoby które mają doświadczenie w pewnej dziedzinie zapominają o tym, że ktoś może wziąć rade zbyt dosłownie. Wystarczyło by napisać "kolega chyba miał na myśli aby nie zostawiać zbędnych metrów gdy przewodu jest za dużo", ja bym przytakną i wszystko było by jasne.

0