Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel astra F 1992 rok silnik 1.4 60KM dużo pali

14 Gru 2008 18:47 11492 22
  • Poziom 15  
    Witam moim problemem jest to że samochód łyka mi ok12 litrów gazu na tak mały silnik to dużo moja jazda to cykl mieszany instalacja gazowa BRC zakładana 4miesiące temu. Na benzynie samochodzik tez palił tak ok 10litrów :( proszę o jakąś pomoc. zwracam się tutaj bo wiem że odpowiedzą mi fachowcy. POZDRAWIAM i czekam z niecierpliwością na odp.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 42  
    Rozrząd, wyprzedzenie zapłonu, termostat, drożność układu wydechowego, opory toczenia, regulacja, technika jazdy i pewnie trochę jeszcze.....................
  • Poziom 15  
    to moje zdanie jest takie może i ma Pan racje, termostat mam do wymiany. to jest jedno a druga sprawa jak mam ustawić rozrząd?? nikt mi tego nie ustawi

Dodano po 47 [sekundy]:

a termostat dlatego po po odpaleniu auta nagrzewa się odrazu chłodnica i problem jest nagrzeć silnik do 90stopni jeszcze mi się nie udało

Dodano po 24 [sekundy]:

ale czy tylko termostat może być tego przyczyną?
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 42  
    Nie no co ty, termostat może być przyczyną tylko obniżania sie ciśnienia w kołach?????????????????
    Wymieniaj natychmiaaaaaaaaaaaaaaaast!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    I nie zadawaj g....... pytań!!!!!!!!!!!!!!
  • Poziom 15  
    no ok znasz się to wiesz co piszesz ok wymienię i zobaczę a jak myślisz spadnie spalanie?
  • Poziom 15  
    dziękuje Ci bardzo za odp:) pozdrawiam :) szkoda że muszę rozrząd ściągać by zmienić termostat, pytanie do Ciebie jeszcze jakiej firmy termostat polecasz??
  • Poziom 23  
    Ten sam problem, 1.4 60KM spalanie 13l kąt wyprzedzenia zapłonu ok, termostat ok.Wynika z tego że trzeba byłoby wymieniać sporo elementów które mogą na to wpływać.
  • Moderator Samochody
    rekord100 napisał:
    Wynika z tego że trzeba byłoby wymieniać sporo elementów które mogą na to wpływać.

Nic nie wymieniać tylko sprawdzać!
  • Poziom 24  
    Warto sprawdzić czujnik temperatury dla komputera ( radze poszukać na necie ksiażki sam naprawiam Astre f ) jest tam opis sprawdzania czujnika, a także opis wymiany termostatu itp.
  • Poziom 15  
    witam Panów odnawiam temat iż dalej samochód mi dużo pali a wymieniłem termostat, rozrząd sprawdzony i jest idealnie oporów toczenia nie ma gdzie mam dalej szukać ?? pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    A czujnik temp. sprawdzony??? wystarczy omomierz do sprawdzenia go. Od tego bym zaczął.

Miałem taką Asterkę i paliła mi miasto 7.5 a trasa 5.1 przy 120km/h (oczywiście benzynki ) więc 10 litrów to sporo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    ale ta astra ma katalizator????
    Filtr powietrza ok kable świece też nowy termostat zapłon chyba ok gazu 12 pali a przebieg to 104tys więc nie bardzo powinna tyle palić

Dodano po 2 [minuty]:

ale dodam że ten samochód mimo wszystkiego gdy nie miał gazu to mi palił tak ok 9.5 do 10 na miejscu benzynki

Dodano po 7 [minuty]:

i gdyby katalizator to byłby muł a gość ten co mi zakładał gaz powiedział że jak na 1,4 to i tak ma kopa to auto.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To co z tym CO?

Ps.
    Książkowo ma palić koło 9 więc przy dzisiejszym ruchu nie widzę tragedii
  • Poziom 15  
    no na analizatorze spalin nie byłem, tak że nie wiem co o tym wszystkim sądzić lać te 12 litrów i jeździć czy szukać dalej? tylko podkreśle jak nie jest trasa w mieście to robie odcinki 10km samochód ledwo się zagrzeje i gasze
  • Poziom 24  
    A może noga jest ciężka??? :P
  • Poziom 15  
    nie staram się zmieniać biegi w granicach 3 tys obrotów chyba że się wyprzedza czasem to obroty do 4,5:D
  • Poziom 19  
    Dodatkowo ogromny wpływ ma aby szczelny był układ wydechowy
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    luk3534 napisał:
    .... samochód ledwo się zagrzeje i gasze

I mamy przyczynę :)