Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z mikrofonem dynamicznym AZUSA DM-604

14 Gru 2008 22:31 5837 5
 • Poziom 9  
  Witam!
  Mój problem wygląda następująco mam mikrofon AZUSA DM-604 gdy podłączam go do komputera pod wejście mikrofonowe lub line-in jakość nagrania nie jest zadowalająca (brzmi jakbym nagrywał w jakiejś puszce).
  Więc moje pytanie brzmi czy wystarczy mi przedwzmacniacz mikrofonowy Vivanco MA-222 by uzyskać lepszą jakość niż mam teraz?
 • Poziom 27  
  Tak, wystarczy przedwzmacniacz. Ponieważ teraz pojawia się na mikrofonie dynamicznym napięcie(ok. 2V- i "podrywa" membranę) do zasilania mikrofonu pojemnościowego- typowego dla komputera.
  Jeżeli posiadasz magnetofon typu "deck" i ma wejście na mikrofon, możesz go wykorzystać.
 • Poziom 9  
  A w jaki sposób mam podłączyć ten magnetofon żebym mógł nagrywać używając mikrofonu ?
 • Poziom 27  
  Mikrofon do wejścia- gniazda "jack"(jak jest oczywiście), potem wysterujesz sobie sygnał gałką od poziomu zapisu i z wyjść "chinch"- mały "jack" z magnetofonu do komputra. Sam też tak kiedyś podpinałem.
 • Poziom 9  
  Podłączyłem do magnetofonu od wieży ale gdy nagrywam są szumy (zakłócenia typowe dla mikrofonów) i nie wiem czy jest to spowodowane przez stary magnetofon czy mikrofon lub kartę dźwiękową itp. ?
 • Poziom 27  
  Szumy to norma. Wielokrotne podbicie sygnału przedwzmacniacza mikrofonu dynamicznego je wprowadza. Zobacz jak masz ustawienia na kompie w "zaawansowane sterowniki dla:Mic/Line In" i wyłącz "zwiększenie wydajności mikrofonu"- może coś pomoże.