Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uniwersalny pilot. Co zle robie ?

pupek23 15 Dec 2008 00:13 1136 8
 • #1
  pupek23
  Level 13  
  Duzo czytalem instrukcji jak programuje sie uniwersalne pilotw ale w moim przypadku żadna nie dziala. Tzn dziala ale nie do konca.jak przyciskam na raz 2 przyciski set i vcr i potem znów set to wtedy set zaczyna migac, następnie naciskam power do czasu az wideo sie wyłączy (jakies 30 razy ). Wideo wyłączy sie ale co zrobic dalej. Co trzeba następnie przycisnąć ?
 • #3
  jozcho
  Level 22  
  W celu zaprogramowania pilota trzeba nacisnąć przyciski set i vcr jednocześnie dioda zaświeci światłem stałym . Jeżeli kod znajduje się w książeczce załączonej do pilota należy go wpisać z klawiatury pilota i nacisnąć klawisz z napisem sterowanego urządzenia , w tym wypadku vcr . Jeżeli szukasz kodu naciskasz jednocześnie set i vcr i raz jeszcze sam przycisk set , dioda zaczyna mrugać . Naciskasz przycisk " power " do momentu wyłączenia się urządzenia , należy wtedy nacisnąć jeszcze raz przycisk vcr . Pilot zapisze kod , jeżeli wszystko działa jak należy kończymy programowanie . Może się zdarzyć że pilot na tym kodzie niepoprawnie pracuje (poprzestawiane klawisze funkcyjne ) całą zabawę z szukaniem zaczynamy od nowa . Szukamy do czasu znalezienia kodu przy którym większość funkcji będzie obsługiwana prawidłowo .
 • #4
  pupek23
  Level 13  
  Wideo wyłączy sie po 30 przycisnieciach POWERA potem wciskam vcr i znowu nic nie reaguje
 • #5
  jozcho
  Level 22  
  Szukaj innego kodu na którym będzie pracować poprawnie . Niekiedy trzeba kilkadziesiąt razy nacisnąć aby w końcu znaleźć ten prawidłowy lub zbliżony .
 • #6
  pupek23
  Level 13  
  A jak np włancza sie vcr? Trzeba nacisnąc vcr i power czy inaczej?
 • #7
  jozcho
  Level 22  
  Naciskasz przycisk urządzenia które chcesz sterować , w tym wypadku vcr i następnie przycisk power . W niektórych telewizorach załączenie następuje poprzez naciśnięcie przycisków programowych od 0 do 9 a przycisk power służy tylko do wyłączania odbiornika . Jaki typ magnetowidu i pilota ? .
 • #8
  pupek23
  Level 13  
  Magnetowid podałem tylko jako Przyklad. Podobnie jest tez z dekoderem. Pilot firmy DUNE. A jesli chodzi o dekoder to echostar 717

  Proszę uzupełnić tytuł postu- zgodnie z regulaminem pkt.11 [dzimi]
 • #9
  pupek23
  Level 13  
  Pomoze ktos ?