Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BP Kansas DJ

orion 25 Mar 2004 08:39 1739 7
  • #1 25 Mar 2004 08:39
    orion
    Poziom 23  

Witam wszyskich forumowiczów
    Mam do naprawy w.w. radio a zachowuje się ono tak. Po naciśnięci ON radio się włącza a następnie co mniej więcej 4s przygasa wyświetlacz prawdopodobnie się resetuje próbując ominąć usterkę bywa też czasem tak że tak pomiga i uruchomi się prawidłowo podejrzewam że jest to błąd mechanizmu kasety ale bez schematu ciężko to stwierdzić .może ktoś miał taką usterkę i coś mi doradzi albo chociaż jakiś schemacik

Z góry dzięki za każde info
    Pozdrawiam Darek

0 7
  • #2 25 Mar 2004 12:37
    SatCom
    Poziom 16  

wyciągnij mechanizm i będzie wiadomo.

0
  • #4 25 Mar 2004 22:52
    djlj24
    Spec od car audio

Kaseta to nie digiceiver. Sprawdź tranzysory po lewej stronie obok sprężynki. I napisz który to kansas dj bo ja znam 3 czy też 4. To jest uśmiech?

0
  • #5 26 Mar 2004 17:49
    orion
    Poziom 23  

zasugerowałem się mechanizmem ponieważ radio w momęcie prawidłowego startu sprawdza mechanizm kasety a gdy miga mechanizm zostaje martwy i to mnie wprowadziło w błąd .jak przelutowałem pajączka o oznaczeniu XC390239FU 8 925 904 242 i przelotki podnim sytuacja się poprawiła natyle że więcej się włącza niż miga ale problem istnieje dalej a jest to BP??13 7 648 913 310
    Pozdrawiam Darek

0
  • #6 27 Cze 2008 23:00
    kalimax
    Poziom 17  

Witam kolegów

Niestety w radyjku KANSAS DJ mam podobny problem jak Orion, kaseta jest w mechanizmie, po podłączeniu napięcia zapala sie ON --> radio się włącza żadna funkcja nie chodzi wyświetla tylko stacje jedną i że można zrobić głośniej, oczywiście w głośnikach cisza. Stabilizatory sprawdzone 5V, 8V, końcówki i zasilanie więc czepiłem się za opisem djlj24 procka z opisem digiceiver to chyba to XC390239FU myślę że procek Motoroli sie skończył bo nie można bo po minucie przytrzymać palcem. Doczytałem na innych postach że jednak ma sie tak grzać, więc chyba przyjdzie powymieniać elementy.
    Pozdro Grzegorz :|

0
  • #8 27 Cze 2008 23:24
    orion
    Poziom 23  

W moim przypadku była prześniedziała przelotka w pobliżu głównego proca . usterkę zlokalizowałem zamrażaczem po schłodzeniu działało jakiś czas

0
  Szukaj w 5mln produktów