Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modyfikacja CA10 i podłączenie do stacji monitoringu

Krzysiek_Gd 15 Gru 2008 13:12 2739 5
  • #1 15 Gru 2008 13:12
    Krzysiek_Gd
    Poziom 14  

Witam
    Dostałem od znajomego bojowe zadanie a mianowicie podłączyć do istniejącej CA10 dodatkowy obiekt (hala) oddalony o 15m od tego w którym zainstalowana jest centralka, oraz przełączenie powiadomienia do stacji monitoringu z lini analogowej (tel stacjonarnego) na GSM LT-1 oraz dodatkowo powiadomienie właściciela na tel. kom. Mój problem zaczyna się już na samym początku gdyż zaginęły hasła serwisowe do ca10, niema również kontaktu do instalatora.
    1) Czy istnieje możliwość wejścia w tryb serwisowy tej centrali bez "kołków" i co za tym idzie utraty danych ca i monitoringu ?
    2) Druga sprawa to kwestia połączenia dwóch obiektów - myślałem tu o zastosowaniu np radiopowiadomienia RP-501 z zasilaczem i backup'em i podłączonymi do niego czujnikami ruchu/ kontaktronami (niestety bez parametru), z drugiej strony ew. expander wejść - osobna strefa. - czy takie rozwiązanie bezprzewodowe się sprawdzi ?
    3) Ostatnia sprawa to podłączenie do stacji monitoringu( tutaj niemam żadnego doświadczenia) czy po przez moduł LT-1 (podłączony w miejsce linii analogowej) można przesyłać komunikaty pager - w instrukcji wyczytałem że ze względu na rodzaj łącza mogą wystąpić problemy z transmisją danych (downloading), czy jest możliwość powiadomienia stacji monitorującej i w następnej kolejności np SMS do właściciela (jak to zrobić ?), Jakie dane powinienem pobrać ze stacji mon. do wpisania w zakładce ust. Monitoringu CA ?

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie

0 5
  • Napad.pl
  • Pomocny post
    #2 15 Gru 2008 17:09
    BENO99
    Poziom 26  

Witam.
    Ad1---Byś może tryb serwisowy nie jest zablokowany "z kołków"
    Spróbuj najpierw wejść "normalnie" wg instrukcji załączonej na obrazku
    Modyfikacja CA10 i podłączenie do stacji monitoringu

Ale wykonaj ewentualnie tylko funkcje FS 110

Ad2--Odległość 15 m czy nie lepiej puścić kabel i w tej hali zamontować ekspander ?

Ad3--Podłączając moduł LT1S w miejsce linii analogowej będziesz miał możliwość wysłania czterech SMS czy to do stacji AO czy do właściciela.

Pozdrawiam

0
  • Napad.pl
  • Pomocny post
    #3 15 Gru 2008 17:43
    elsystems
    Poziom 11  

1) wejście w tryb serwisowy z kołków nie musi oznaczać wykasowania ustawień centrali:
    1. Wyłączyć kolejno zasilanie sieciowe i zasilanie awaryjne.
    2. Założyć zworę na kołki J19 RESET.
    3. Wyłączyć kolejno zasilanie awaryjne i zasilanie sieciowe.
    4. Po usłyszeniu jednego dźwięku zdjąć zworę z J19 (manipulator strefy pierwszej
    wejdzie w tryb serwisowy).
    5. Wykonać funkcję FS110 (restart haseł).
    6. Wyjść z trybu serwisowego lub kontynuować programowanie centrali.

po wywołaniu funkcji przywrócimy hasła fabryczne:
    serwisowe =12345
    MASTER strefy1 =1234
    MASTER strefy2 =2345
    MASTER strefy3 =3456
    MASTER strefy4 =4567

2) Jeśli hala jest (a domyślam się że tak) metalowa możesz mieć problemy z bezprzewodówką ale przy tak małych odległościach powinno działać.
    Możesz zastosować radiopowiadomienie RP501, ewentualnie przy centrali montujesz odbiornik bezprzewodowy elmesa o odpowiedniej ilości kanałów a w hali montujesz bezprzewodowe czujniki ruchu bądź pir. Jedynym minusem takiego zasilania jest to że co jakiś czas musisz wymieniać baterie, za to jest bardzo wygodne i odpada ci montaż zasilacza. Innym rozwiązaniem (troszkę droższym, chociaż ciężko mi stwierdzić czy skuteczniejszym) jest zastosowanie satelowskiego abaxa. W zależności od tego czy masz wolne wejścia w centrali czy nie odbiornik podłączasz do płyty lub do modułu rozszerzeń. Jeśli odbiornik będzie zamknięty w centrali (oczywiście z antenką wyciągniętą na zewnątrz) lub zaraz przy centrali w chronionym pomieszczeniu nie musisz robić parametryzacji wejść.
    3) Nie mam doświadczenia z modułem LT-1 ale zazwyczaj firmy ochroniarskie sprzedają lub dają w użyczenie własny nadajnik radiowy lub GSM do komunikacji ze stacją monitorowania. Za pomocą wyjść niskoprądowych wyprowadzasz sygnały do nadajnika i wtedy masz niezależne powiadomienie na komórkę i do stacji monitorowania

0
  • #4 15 Gru 2008 18:50
    Krzysiek_Gd
    Poziom 14  

Nie wiem czy dobrze rozumuje, ale byłem przekonany że po zwarciu i rozwarciu kołków RESET następuje wyczyszczenie ustawień globalnych, wejść, stref itd. muszę sprawdzić to na swojej ca10. Jeżeli chodzi o hale to faktycznie jest blaszana, ale posiada przeszklenie i tutaj postanowiłem pozostać przy rozwiązaniu z RP-501. w dalszym ciągu pozostaje temat powiadomienia, czy ktoś z fachowców może ma więcej doświadczenia z modułem LT1 oraz opcjami monitorowania w ca 10. Interesuje mnie czy wczytując plik: CA10 - kody monitorowania.prd należy go w jakiś sposób modyfikować ( znalazłem tu podobny temat ale mimo wszystko chciałbym usłyczeć coś więcej od praktyków)

0
  • #5 15 Gru 2008 19:14
    BENO99
    Poziom 26  

Witam.
    Tak jak pisałem za pomocą GSM LT1S wyślesz kody do stacji w postaci SMS
    Z tym że przy tej centrali i tym module jesteś ograniczony do 4 SMS plus transmisja testowa CLIP.

Przykładowe SMS jakie wpisujesz jako komunikaty pager
    11 alarm włamaniowy
    12 alarm napadowy
    41 załączenie czuwania
    51 wyłączenie czuwania
    81 awaria akumulatora 91 powrót awarii akumulatora
    82 awaria 230V 92 powrót 230V

Przykładowo wpisujesz komunikat pager 11 , jeśli operator na stacji ma wpisane 11 jako alarm to wyświetli mu się na ekranie alarm włamaniowy.

Te SMS musi podać Ci agencja ochrony.

Pozdrawiam

0
  • #6 17 Gru 2008 08:48
    Krzysiek_Gd
    Poziom 14  

Musze powiedzieć, że właśnie zrobiłem test z resetem i faktycznie nie utraciłem danych z centrali - człowiek całe życie się uczy. Dziękuje za podpowiedź.

0