Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z konfiguracja routera Tp-link w8910 pod tele2

karbidTG 15 Dec 2008 13:59 5463 8
lampy.pl
    karbidTG
    Level 10  
    Witam!!

Mam problem jak w temacie, wszystko robie wedlug zalaczonej instrukcji do routera ale nie chce nawiazac polaczenia z dostawca.
    Bylbym ogromnie wdzieczny za podanie danych jakie wpisac podczas instalacji bo na infolinii tele2 sa zieloni z tego podobnie jak ja dlatego prosilbym o wyrozumialosc.
    dzieki wielkie za pomoc.
    pozdrawiam
  • lampy.pl
    FlyBoy
    Level 28  
    Komputery łączysz z routerem kablami czy przez WiFi? Jakie systemy operacyjne masz na komputerach?
  • lampy.pl
    karbidTG
    Level 10  
    tak chce za pomoca Wi - Fi, na razie probowalem na samym laptopie, nawiazuje polaczenie z routertem ale lampa z ADSL nie chce sie zaswiecic :(
    W kompach mam XP.
    dzieki za zainteresowanie

dodam ze ustawialem wedlug instrukcji ktora pewnie znacie :

• Urządzenie należy podłączyć do zasilania przy użyciu dołączonego zasilacza. Zachować należy standardowe zasady bezpieczeństwa jak przy pracy z urządzeniami zasilanymi z sieci elektrycznej.
    • Do podłączenia komputerów wykorzystujemy gniazda z sekcji oznaczonej LAN a do podłączenia Internetu gniazdo oznaczone WAN. Poprawne podłączenie sygnalizuje kontrolka, oddzielna dla każdego portu. W przypadku routerów z modemem ADSL należy skorzystać z dołączonego splittera w celu rozdzielenia sygnału dla modemu i telefonu.
    • Po podłączeniu komputera możemy dokonać konfiguracji urządzenia. Komputer powinien posiadać adres IP z tej samej sieci co router (192.168.1.1) czyli np. 192.168.1.2. Adres ten powinien zostań nadany komputerowi automatycznie przez serwer DHCP wbudowany w router. Gdyby tak się nie stało adres możemy nadać korzystając z ustawień sieci w systemie Windows (Start->Ustawienia->Połączenia sieciowe i wybrać Właściwości po kliknięciu prawym klawiszem myszy na odpowiednim połączeniu). Jako adres bramy podajemy adres routera a jako DNS adresy serwerów nazw właściwe dla danego providera Internetu (194.204.152.34 i 194.204.159.1 dla TPSA).
    • Również w przypadku korzystania z serwera DHCP konieczne może okazać się wpisanie adresu serwerów DNS w konfiguracji routera – korzystając z menu Advanced Setup->DNS->DNS Server wyłączając opcję Enable Automatic Assigned DNS.
    • W celu zalogowania się do strony konfiguracyjnej urządzenia należy wpisać w przeglądarce internetowej adres: http://192.168.1.1 Po załadowaniu się strony należy podać użytkownika: admin i domyślne hasło: admin
    • W celu połączenia się z usługą Neostrada najlepiej skorzystać z automatycznego kreatora połączenia (Quick Setup) które uruchomi się automatycznie przy pierwszym logowaniu. Na pierwszej stronie podajemy konfigurację VPI i VCI i pozostawiamy domyślne wartości 0 i 35. Pozostałe ustawienia pozostawiamy bez zmian. Wybieramy przycisk [NEXT]. Następnie jako Connection Type wybieramy PPPoE (uwaga: w niektórych lokalizacjach konieczne jest wybranie typu połaczenia PPPoA) a Encapsulation jako VC/MUX, klikamy [NEXT]. Na następnej stronie podajemy login i hasło do usługi Neostrada a także samej usługi (Neostrada) (W przypadku gdy pierwszy raz uruchamiamy usługę Neostrada jako login podajemy rejestracja(malpa)neostrada.pl a hasło rejestracja. Po uzyskaniu swojego docelowego hasła należy je zmienić na właściwe.). Pozostałe ustawienia pozostawiamy niezmienione. Klikamy [NEXT]. Podajemy nazwę dla połączenia – np. Neostrada i klikamy [NEXT]. Następne kroki to ustawienia serwera DHCP (w większości przypadków domyślne ustawienia sprawdzają się bez potrzeby ich zmiany) oraz nazwa sieci bezprzewodowej (tę najlepiej zmienić na własną). Po dotarciu do ekranu z podsumowaniem ustawień wybieramy [SAVE/REBOOT]. Urządzenie zapisze ustawienia i wykona restart. Po około 2ch minutach powinno nastąpić połaczenie.
    • Po zakończeniu i przetestowaniu połączenia z Internetem wskazane jest włączenie szyfrowania (w menu Wireless->Security) oraz zmiana domyślnego hasła logowania do routera (w menu Management->Accesss Control->Password)
    FlyBoy
    Level 28  
    Podczas konfiguracji podłącz laptopa kablem skrętką do routera.
    Pokaż zrzut ekranu z zakładki "Internet" routera, tej co jest zaznaczona na czerwono.

Problem z konfiguracja routera Tp-link w8910 pod tele2
    karbidTG
    Level 10  
    wlasnie jest jeden problem, bo brak internetu jest u mojej dziewczyny do ktorej jade wieczorem a pytalem specjalnie o ustawienia gdyz wyczytalem ze sa troche inne niz na tej kartce chodzby same VCI i VPI a ze tam nie mam jak wejsc na necik i pytac od razu wiec spytalem teraz. co do Twojego zrzutu to tam wyglada troche inaczej a konkretnie cos takiego (fotka z innego forum) Link
    FlyBoy
    Level 28  
    OK, to jak już tam będziesz to spróbuj ustawić poniższe parametry:

- enkapsulacja: PPPoE
    - multiplex: LLC multiplexing
    - VPI: 0
    - VCI: 35
    - DSL Modulation : G.dmt lub Multimode
    - MTU: 1500
    karbidTG
    Level 10  
    ok dzieki kolego. a powiedz mi czy jest taka opcja ze nie jest skrosowana linia?? bo wczesniej na tej linii neta nie mieli(np. z neostrady) gdy wkoncu zdecydowali sie na dostawce to tele2 po ok 3 tygodniach niby negocjacji z tp powiadomila ze dostali dostep i podali im wkoncu login i haslo....
    dziwi mnie to ze tak dlugo i stad nasuwa sie ta mysl o skrosowaniu linii i jesli moje mysli sa chodz w najmniejszym stopniu mozliwe to czy jest mozliwosc samemu sprawdzenia tego?? czy tylko dzwoniac na infolinie jest taka opcja?
    karbidTG
    Level 10  
    No i zonk :/
    niestety te ustawienia tez nic nie pomogly, jakies inne zalecenia?
    next22
    Level 18  
    tak się składa że "tele2" to BANDA ZŁODZIEII.
    A za miesiąć dostaniesz fakture za neta :)